Ekipman Seçimi Için Yardım

'Elektro Gitarlar' forumunda Revolutionary tarafından 31 Ocak 2014 tarihinde açılan konu

Hangisini almalıyım.

1. Jackson Js32t warrior

0 oy
    0.0%
  2. Jackson Js30RR + prosesör

0 oy
    0.0%
  3. B.c Rich warlock + prosesör

0 oy
    0.0%
  1. Merhabalar. Arkadaşlar jackson js32t warrior, jackson js30rr+150tllik prosesör ve B.c rich warlock+150 200 tllikprosesör arasında kaldım.
    Hangisini önerirsiniz.
    Js32t warrior temiz ve bu gitarda gönlüm var bu da etkiliyor beni. Js32t warior alırsam prosesör için beklemem gerekir.Roland cube 20x amfim var prosesörsüz sıkıntı çeker miyim bilemedim, prosesörü daha çok davul alt yapısı için falan düşünüyorum.
    Önerilerinizi bekliyorum teşekkürler.(Farklı gitar seçenekleri sunmayınız)

2. İyi bir amfi ve gitar olmadan prosesörün de çok bir anlamı yok bence.

3. Ayrıca 2. el çok güzel gitarlar var forumda. Sıfır ekipmana para vermek şu dönemde çok saçma.

4. Dediğiniz gibi sıfırına para vermek gereksiz. Seçeneklerin hepsi 2.el.
    Siz js32t warrior diyorsunuz sanırım, seçenekler arasından.

5. İlla jackson olacak diye bir kaide yok. Diğer markalara da yönelmenizi tavsiye ederim. Özellikle schecter,kore üretimi cort gitarlar hatta washburnlerin biraz üst modellerine de bakabilirsiniz. Hatta ve hatta üzerine nakit ekleme şansınız var ise japon jackson tavsiye ederim. Forumda 1 tane ke3 vardı. Fiyatını hatırlayamadım. Göz atmanızı tavsiye ederim.

6. Şu an bu üç seçenek haricinde düşünmüyorum, üzerine nakit te koyamıyorum şuan. Biraz markacılıkta var bende :D cort, washburne bakmam bile açıkçası. Sanırım js32 yolu görünüyor :D

7. Yalnış düşünce. Önyargıları yıkmak lazım. Kesinlikle denemenizi tavsiye ediyorum o markaları. Belki jacksonda bulamadıklarınızı o markalarda bulacaksınız. Ben yıllarca cort öyle cort şöyle diye diye dilimde tüy bitti. En sonunda meraktan aldım kore 2004 üretimi bir cort. İyi ki de almışım dedim. Cort kötü bir marka değil. Ama washburn hiç değil. Bir arkadaşım hala washburn gitarla sahneye çıkıyor ve tonları inanılmaz. Manyetik modifiyesiyle çok güzel tonlar çıkıyor ortaya. Jackson'ın o serileri de öyle ahım şahım gitarlar değil. Jackson var,jackson var. Ama bu jacksonlar abilerinin yakınına yaklaşamazlar öyle de bir gerçek var :) Size tavsiyem,marka seçmeyin. Elinize ne gelirse çalın,deneyin. Bir şey kaybetmezsiniz :)

8. Katılıyorum dediklerinize bazen ele almayacağımız gitarlar müthiş tonlar veriyor ama internet üzerinden alışverişte bunu yapamam şimdilik.Neyse teşekkürler tavsiye için.

9. İstanbul'a yakınsınız. Her hangi bir gün gidip bir kaç gitar deneyebilirsiniz mesela. Alışveriş yapacağınız zaman da "şu gitarı arıyorum" diye ilan açarsınız olur biter. Mağazalarda deneyip 2. elin peşine düşün derim.

Revolutionary bunu beğendi.
  10. Mantıklı aslında, kaybedilecek bişey yok denerim.Teşekkürler

11. Bence 150 liralık rp80 tarzı bir prosesör yerine o parayı gitara ekleyip daha iyi bir gitar alın, doğru düzgün bir prosesör için para biriktirmeniz daha mantıklı, o sürede amfinin tonları yeterli olacaktır. Bu arada davul için cubase+ezdrummer, superior drummer yada addictive drums kullanarak istediğiniz her türlü bateriyi yazabilirsiniz youtube'da bir sürü videoları var bir bakın derim.

Revolutionary bunu beğendi.
  12. Teşekkürler, üç seçenek için mantıklı olan bu sanırım.

müzik mağduru bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş