Gitar Onerisi . Ogrenmek Istiyorum Cok Amator Sayilmam

'Elektro Gitarlar' forumunda thrashville tarafından 4 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

1. arkadaslar cok amator sayilmam ikinci kez gitar alicam ama birincisi cok dandikti olaydan da cok habeim yoktu thrash tonlari seviyorum jackson iyi midir sizce

patlakkulak bunu beğendi.
  2. arkadaslar abiler valla beni biraz aydinlatin ya ogrenmeye ac genc bir kardesinizim :D

3. bütçen ne kadar? sıfır mı ikinci el mi tercih edeceksin? amfi, pedal, prosesör vs ekipmanların ne durumda?
    bu soruların cevaplarını verebilirsen yardımcı olabilme ihtimalimiz artar :)

cruiser_rider bunu beğendi.
  4. butcem 1200 lira civarinda sadece gitar icin amfi ubanez 10wattlik kullaniyordum onu da yeniliycem ilgilendigin icin tesekkurler yardimci olacaklara simdideb tesekkurler

5. O amfi kesin yenilenmeli. Hele thrash diyorsan, en az 15 watt iyi bir transistörlü amfi, şöyle bir Randall şart. Kötü amfiye istersen EMG daya, olmuyor. İkinci elde bulursan Peavey'in TransTube serisi var. Görürsen ona da bir bulaş, dene.

Jackson uzmanı olmadığım için o konuya itinayla girmiyorum. Olmadı başlığa bir up olsun :)

cruiser_rider bunu beğendi.
  6. thrashville yanlış anlamazsan bir düzeltme yapacağım. Amatör yaptığı işten para kazanmayan veya kazansa bile hayatını o işten kazanmayanlar için kullanılır. Profesyonel ise hayatını o işten kazananlar için kullanılır. Senin belirtmek istediğin, bir miktar gitar tecrüben olduğu sanırım. (y)

Soruna cevap olarak da, hangi gruplardan hoşlandığını yazarsan daha yardımcı cevaplar alabilirsin... Sevdiğin grupların, gitarsitlerin ekipmanlarını da internetten araştırabilirsin... Sevdiğin bir gitaristin ekipmanı tabi ki çok pahalı olabilir fakar atıyorum, adam strat tarzı bir gitar kullanıyorsa, sen de benzer daha düşük bütçeli gitarları araştırırsın. Mesela meksika stratları youtube'dan vs. incelersin... Bu yazdıklarım sadece örnek, meksika stratlara bak demiyorum :) Malesef her tarza gidecek gitar pek yok, olanlar da 1200 lirayı aşar...

En iyisi de, müzik dükkanlarına gidip farklı gitarları ve ekipmanları deneyip fikir edinmen olur sanırım...

Dediğim gibi, sevdiğin grupları yazarsan biz de buraya birşeyler yazmaya çalışırız :)

7. daha cok metallica ve iron maiden tarzi diyebilirim

8.  
  9. Güzel noktaya parmak atmış! Tebrik!

10. Selam, aşağı yukarı 20 yıldır müzikle uğraşıyorum ve 14-15 yıldır gitar çalıyorum. Amatör takılıyorum ancak bir işten zevk almak istiyorsan gerçekten paraya kıymak gerektiğini düşünüyorum(Amatör olsan bile). 1200 TL çok yüksek bir rakam değil şu an ki gitar piyasası için. Döviz kuru malumunuz.
    Gitar için tavsiye vermek gerekiyorsa:
    Kardeşim Jackson King-V kullanıyor, sesi ve duruşu hoş ancak kullanımda zorluk çıkarıyor. Omzuna astığında sap tarafı sürekli aşağı düşme eğiliminde oluyor ve insanı resmen yoruyor. Bu nedenle eğer bu tip kullanımda konfor gibi kriterlerin varsa bence standart kasalı gitarlardan çok fazla uzaklaşmamalısın(Les Paul - Strat v.s.).
    Ben Cort EVL-K4 kullanıyorum ve manyetikleri EMG-HZ. Biraz gereksiz gürültü yaratıyor. Bunun haricinde kullanımı oldukça konforlu. Eli çok fazla yormuyor.
    O fiyata bence Cort markasına bakarsan "Seymour Duncan" manyetikli ve kullanışlı bir kaç model gördüm. Belki sana da denk gelir. En azından ses kalitesi diğer manyetiklere göre hissedilir derecede kaliteli olur. Bir de amfi konusu var, arkadaşlara katılıyorum amfi için biraz yatırım yap yoksa gitardan aldığın ton her daim yarım kalır.

Bu Sayfayı Paylaş