Cort x2

walla biraz araştırdım abiler :) cort x2 biraz kafama yattı fiyatı olsun cartu curtu
ne kadar tavsiye edersiniz nasıl bi gitardır cevaplarınızı bekliyorum
teşekkürler...

bu gitar ii deilse ne tavsiye edersiniz...
şimdi şöyle bi durum var
340 ytl ye -stagg marka 10w amfi bi de cort x2 veriyolar (sıfır)
350 ye cort x2+marshall 10w amfi falan (ama sıfır olup olmadığından emin deilim)
bi yardımcı olursanız sevinrim ustalarıma selamlar...

X2'nin klavyesi garip biraz. ince ama acayip bir rahatsızlık verdi bana. Cort viva kullanıyorum ve ince klavyeye alışık olmama rağmen bana klavesi konforsuz geldi. X2 dışında birşeyler bulmaya çalış derim.

Bence ikinci el ararsan çok daha iyi bir gitar alabilirsin. Geçenlerde senin fiyat aralığının biraz üstüne forumdan Viva Gold II aldık ki X2 ile arasında fersah fersah fark var. Sıfır alıpta düşük kaliteye mahkum olmaktansa ikinci el güvenilir bir gitarla çok daha mutu olabilirsin. Hiç olmadı ikinci el X6 alabilirsin çok cazip fiyata. Aklıma ilk gelenler bunlar tabi. Daha çok alternatif var.

Öncelikle Forumu inceleyip X2 ile ilgili başlık olup olmadığını arama yaparak inceleyelim. Eğer yoksa sadece Cort X2 şeklinde başlığı değiştirip, varsa da tartışmalarınız için o başlığı kullanalım

350YTL ye Viva Gold2 ve amfi halletmek zor gibi ...
Ama bütçeyi biraz daha arttırıp X2 yerine x6 , viva gold2 tarzı bir gitar almak en mantıklısı hem bu gitarlar seni X2 den daha uzun süre götürür gibime geliyor...

x2 yeni başlayanlar için süper bir gitar klavyesi çok ince eğer bu seni rahatsız etmezse çok hoşuna gidecektir...

hocam x-6 nın floydu ilemi ugrascak eleman yeni daha bide x6 da floydlar kim aldıysa elinde kaldı tanıdıgım. boş ver ben 2 sene x-2 caldım abi banamısın demedi.

direk elektro gitarla başlamak konusunda herkesin görüşü farklıdır..ama ben akustik gitarla başlamış biri olarak keşke direk elektro alsaymışım diyorum.. bazı arkadaşların baştan klasik gitarla başlayıp parmakları geliştirme düşüncesine sagı duyuyorum ama bence hangi gitarı çalmak istiyorsam onunla başlamak en mantıklısı geliyor bana.. cort x2 nin fiyatı normal ... sanırım biraz pazarlıkla 250 ytl ye alabilirsin..
kolay gelsin kardeşim..

sonco demiş ki:
direk elektro gitarla başlamak konusunda herkesin görüşü farklıdır..ama ben akustik gitarla başlamış biri olarak keşke direk elektro alsaymışım diyorum.. bazı arkadaşların baştan klasik gitarla başlayıp parmakları geliştirme düşüncesine sagı duyuyorum ama bence hangi gitarı çalmak istiyorsam onunla başlamak en mantıklısı geliyor bana.. cort x2 nin fiyatı normal ... sanırım biraz pazarlıkla 250 ytl ye alabilirsin..
kolay gelsin kardeşim..

i$te bende böyle düşünüyorum çünkü farklı bir müzik aleti çalıyor gibi düşünün naparsınız işte ben böyle düşünüyorum diğeri şu an benim durumumda bazı şeyler yüzünden zaman kaybı olacak 28'inde alıyorum gitarımı ortala 100-150 ytl civarında bir amfi alıcam neyi önerirsiniz bu konuda da?+te$ekkür ederim abi...

ben sana deyim bak ben de war x-2 denen pok abi bikere çok eğır eşşşek ölüsü gibi. iki gitardan anlıyo musun bilmiyorum fretler wardır o perdeleri birbirinden ayıran metaller onlar çok yüksek insenın hızını kesio. ama inan benimki biraz modifiyeli yayılır yani ses hertelde mükembel. bak bi kere her gitar düzgün akort tutmaz. nası yani dice ya sen standart akort yaparsın ama bare basınca ses iğrenç çıkar. işte kort x-2de o yok. her telde mütiş bi bare sesi alırsın. x-2'e yamuk yappamyın karşınızda beni bulursunuz. biri al bu fender bunu çal diyene kadarda x-2'den waz geçmem...

zet4288 demiş ki:
ben sana deyim bak ben de war x-2 denen pok abi bikere çok eğır eşşşek ölüsü gibi. iki gitardan anlıyo musun bilmiyorum fretler wardır o perdeleri birbirinden ayıran metaller onlar çok yüksek insenın hızını kesio. ama inan benimki biraz modifiyeli yayılır yani ses hertelde mükembel. bak bi kere her gitar düzgün akort tutmaz. nası yani dice ya sen standart akort yaparsın ama bare basınca ses iğrenç çıkar. işte kort x-2de o yok. her telde mütiş bi bare sesi alırsın. x-2'e yamuk yappamyın karşınızda beni bulursunuz. biri al bu fender bunu çal diyene kadarda x-2'den waz geçmem...

dogru secim yaptim ben bi yerde sanirim hadi hayirlisi bana...

Geri