Workstation yardim

R

Recuerdo

Merhabalar...Evde bir studyo kurma hazirliklarinda biraz bocaladim..Sebebi ise dijital dunyadan biraz uzak kalmam...9 adet enstruman caliyorum hepsi akustik...Cok önceleri Roland JW-50 ile guzel isler yapmistim(yasimizda ortaya cikacak gibi :D )

Sizden yardim talebim su konuda..Program konusunda Cakewalk Sonar Producer Edition da karar kildim ve kurdum..Ancak bir klavye ye ihtiyacim var...Amac kendi bestelerimi ve olan sarkilari gerek midi gerekse klavye uzerinden pcye girerek output da kaliteli bir kayit almak...Ritm yazma konusunda cok iyi degilim...Looplarla demo iskeleti olusturabilirmiyim..Ve en cok merak ettigim konuda midi bir sarkinin Sonar a girildiginde ses efektleri ile oynayarak cikisini bir md kalitesi gibi alabilirmiyim?......Saglicakla

Stüdyoya bir klavye alacaksan eğer imkanın varsa Kurzweil K2661 ' i tavsiye ederim .Bir adet alacaksan bunu al derim ben.Eğer imkan yoksa, sınırlıysa Roland Fantom Xa al.Bir stüdyoya 3 hatta 5 klavye gerekebilir.İmkan dahilinde bu işler oluyor. ;) Benim imkanım olsa mesela loto çıksa ben Kurzweil K2661xs ,Roland G-70 ,YAMAHA S90es ,KORG Triton Le 76 ve 88 alırdım.Bu cihazların yaptıkları iş ,yetenekleri ve klavye yapısı ve sertliği bakımından farklılıklara sahip.

Geri