Max 1800 Tlye Gitar+amfi

:)merhaba arkadaşlar ben blues funk alternative tarzı müzikler dinliyorum max 1800 tlye gitar+amfi tavsiyesi verirmisiniz (evde çalıcam) sıcak ve temiz tonlar istiyorum ses dijital gelmesin yani. teşekkürler...:):):whistle:

Son düzenleme:
O rakama sıfır olarak tam donanım ekip bayağı zor olur.ya sx gibi bir tercih yapıp geri kalanını alabilirsiniz. Ya da elinizdeki rakama 150-200 tl daha ekleyip standart fender mim alırsınız :)Yamaha diyeceğim fakat onlarda da durum çok farklı değil.Bunun haricinde swing diye bir marka var ona göz atabilirsiniz.Gitarı aldıktan sonra gerisini zaten ayarlayabilirsiniz.Fakat aynı meblayı kullanarak 2. elde güzel bir setup kurabilirsiniz.

Denemeden alırsanız pişmanlık mutlaka yaşarsınız orası kesin,bulunduğunuz şehir neresidir bilemem ama girin bulunan müzik merkezlerine,oradaki çalışanları sıkboğaz edin derim.

Dostum sana single'da lazım diyorum blues funk diyorsun.
Strat öneriyorum.
Amfi olarak da tubemeister 18 vb. bi lambalı.
Vox mini5'ten nasıl bir sound beklersin dijital gelicek sound..

İkinci ele kapalı olman alternatifleri kısıtlıyor aslında. Yoksa gitar olarak Cort G, SX gibi alternatifleri deneyerek sana uyanını kolayca bulursun. Amfi olarak ta Line 6, Peavey hatta Tech21'in Trademark serisinden güzek bir modelleyici amfi düşürebilirsin. Sıfırı denk düşer mutlaka, Laney Cub serisini de bir incele, dene. Küçük, basit amfilerdir ama iş görürler. Veya:

https://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=15084&gid=642

https://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=22699&gid=642

Bunların yanında 300 500 lira arasına ille de sıfır ve iş görür bir SX, Cort veya Squier strat düşürürsün.

ya iyi tamam lambali amfi alalım da alıcağım lambalı amfilerde hiçbir efekt olmicak nasıl idare edicem sıkılırım diye düşünüyorum ama mesela vox mini rhytm 5 te birsürü efekt ve modelleme var fakat ses dijital gelirse tamamen elektrogitarı bırakırım diye korkuyorum çok kafam karıştı ya

ya iyi tamam lambali amfi alalım da alıcağım lambalı amfilerde hiçbir efekt olmicak nasıl idare edicem sıkılırım diye düşünüyorum ama mesela vox mini rhytm 5 te birsürü efekt ve modelleme var fakat ses dijital gelirse tamamen elektrogitarı bırakırım diye korkuyorum çok kafam karıştı ya

Amfi "Dijital modelleyici" diye geçiyorsa, az çok dijital hissini de verir. Bir de işin fayda kısmı var. O efektlerin ne kadarını aktif olarak kullanacaksın? Her parçaya delay, chorus, flanger ekleyecek misin gibi

tamam kararımı verdim şu lambalı amfilerden birini alıcam ibanez tsa15,laney cub10,vox ac4tv,blackstar ht5r (evde çalıcağım) sizce hangisi

Geri