Cubase te yapılan kayıdı.. Waw olarak kaydetme??

L

lam7b5

Yaptıgım kayıdı nasıl waw a dönüstürürüm???

Kayıdı yapıyorum save liyorum... Sonra export audio diyorum.... Bana left right ayarlarını yapmamı söylüyor... İşte sorun burada...

Bu ayarlar nasıl yapılıyor... Yardım pls... :cry:

eyvallah saolasın ilteris ..

Ama simdide söyle bir sorunla karsılastım...

wav olarak yada mp3 olarak kayıt ediyorum... Ama sadece benim vokal kanalını alıyor waw yada mp3 e...

Yani sadece okumalarımı ceviriyor mp3 veya wav a...

Midi altyapıları kaydetmiyor... Bunun icinde yardım edersen sevinirim...

Cubase de mix etme

left right cursorlarını parçanın başına ve sonuna getirmen lazım ondan sonra sırasıyla : file export audio mixdown seçenekler stereo interleaved wave file 16 bit 44.1 khz yapman yeterli bide şarkının ismini yaz ok!

Hmmm. Midi kanallarının wav olarak bi çıktısını al. Daha sonra onu vokal ile ayrı bi proje açıp onun içinde birleştirmeyi dene ama sanırım sorun bunla ilgili değil. Midi kanallarından cubase içinde ses alabiliyor musun?

ilteris demiş ki:
Hmmm. Midi kanallarının wav olarak bi çıktısını al. Daha sonra onu vokal ile ayrı bi proje açıp onun içinde birleştirmeyi dene ama sanırım sorun bunla ilgili değil. Midi kanallarından cubase içinde ses alabiliyor musun?

Zaten alt yapıyı komple cubase te yaptım bilgisayarımdaki.. Ama yaptıgım alt yapıyı wav olarak kaydedemiyorum...

Midi kanallarını wav alt yapısını alamıyorum zaten hiç bir sekilde...

Yani export midi diyorum... Sesler degisiyor davulları almıyor vs...

Dediklerinizi yapıyorum... wav olarak kayıt ediyor... Sonra wav olarak dinledigimde.... sarkı bos baslıyor vokale gelince vokalin sesi geliyor sadece , sonra bos devam edip bitiyor...

midi kanalin wav dosyasini almana gerek yok yapman gereken sey midi trackin inputu ve outputunu kullanidin plug ini seçmen. sorunun cozulecektir. sana bir tavsiye daha cubaseden audio mixdown ederken wav dosyasini sec. sonra mp3 e cevir. obur turlu seste bozulma olur. kal saglicakla kolay gelsin...
Baris

Eğer yazdıgın midiler cubase de çalıyorsa wav olarak export ettiğinde sorun olmaması lazım. Cubase içinde midi çıkış kanallarını doğru seçmezsen cubase içinde de ses alamazsın zaten midi enstrümanlarda.. Sorununu hala tam olarak anlamadım bir kaç screenshot koyabilirmisin?

Midiyi VSTi kullanmadan Wav yapomaz cubase uğraşma boşuna. Midi kanalını kullanmak istediğin bir VST enstrumana yönlendireceksin ona göre wav yapacak o. Cubase nin altında F11 e bastığında VST penceresi gelecektir oradan LM4 ü seç o kendi halinde yalnızca davul sesi duymanı sağlayacak bir VSTI dır davul yazman için onu kulanabilirsin.
Kolay gelsin.

Skull_KruSher demiş ki:
Midiyi VSTi kullanmadan Wav yapomaz cubase uğraşma boşuna. Midi kanalını kullanmak istediğin bir VST enstrumana yönlendireceksin ona göre wav yapacak o. Cubase nin altında F11 e bastığında VST penceresi gelecektir oradan LM4 ü seç o kendi halinde yalnızca davul sesi duymanı sağlayacak bir VSTI dır davul yazman için onu kulanabilirsin.
Kolay gelsin.

Eyvallah kardeş senin dediğin doğru... Gerçektende yapamıyor... Vst olarak ayarladığımda kaydedebildim... Tüm sesler değişti... Hepsini tek tek ayarlamak zorunda kaldım...

Bide bu vst pluginlerini... Klavyeden çalamazmıyız... İllaki kendi üzerlerinden basarakmı çalmamız lazım???

Ayrıca yardım eden bütün arkadaşlara çok teşekkür ederim saolun...

Çalarsın neden çalamayacaksın ki. Hatta midi klavye bunun için var zaten :) Kanalı VSTi ye yönlendir piano roll'u aç bas klavyenin tuşlarına vur patlasın çal oynasın :p(bugün çok lakayıtım nedendir bilinmez)

Skull_KruSher demiş ki:
Çalarsın neden çalamayacaksın ki. Hatta midi klavye bunun için var zaten :) Kanalı VSTi ye yönlendir piano roll'u aç bas klavyenin tuşlarına vur patlasın çal oynasın :p(bugün çok lakayıtım nedendir bilinmez)

hehe :LOL:

Ne yalan söyliyeyim lakayıtsın kardeş :p

Ama klavyeden basınca vst plugine... Sesler biraz geç geliyor... Buna tav oldum şimdi... Sesler 0.2 saniye gibi geç geliyor... Çalmak zorlaşıyor... Bu normal mi?

Hah işte o işe biz latency diyoruz ki bu olay şu döngünün içerisindedir.

Midi klavyenden bir komut gönderdin, bu komut cubase içersinde E5 olarak adlandırılmış. Cubase bunu anladı (ha bu adam bana, "çello" isimli midi kanalında E5 dedi) Cubase burda ne yapacak. "çello" isimli midi kanalına hangi Vst nin host edildiğine bakacak. Dank birde baktı burada Edirol un Symphonic Orchestra plugini hostlanmış cubase tarafından. Bundan sonra Bu Vsti içerisinde senin ne kullandığına bakacak. "Aha Çello istiyo nan bu" diyecek. Sonra Burada E5 e gelen çello sesini araştıracak. Senin ne süreyle bu notayı sürdürmek istediğini kontrol edecek(bunu biraz daha evvel yapacakta aslında olsun birşey değişmez) vs.vs.
Sonra bu sesi buldu ses kartına gönderecek bu sesi, işleyecek sonra ondan sonrada hoparlörlerine gönderecek.
Bunları senin bilgisayarın 20 milisaniyede yapıyor sen hala tantana yapıyosun işmi bu yani. Hadi sıkıyosa sen yap dese ne yapacaksın Ayıptır kardeşim. :p

Neyse konumuz latency oldu bir anda. Bu süreyi kısaltmak (0.2 milisaniye civarı) mümkündür tabi... Biraz para bayılıp güzel Asio sürücüleri olan "Müzik yapmak" için üretilmiş ses kartlarından alarak yapılabilecek birşey.(min. 100-200$ civarı)
kolay gele.

Geri