Sesi Açınca Özellikle Riff Atarken Tinn Tinn Sesi(sorun Çözüldü)

Sorun şu ki cleanda bile riff atarken her riffte tinn tinn diye 1 sanıyelık falan bi ses geliyor. İşin garip yanı amfiye parmakla tıklayncada aynı sesi yapıyor. sizce neyden olabilir ?
ÇÖZÜM : SORUN LAMBADA ÇIKTI ARKADAŞLAR. MİKROFONİ DENEN OLAY MEYDANA GELİYORMUŞ LAMBA SORUNLU OLUNCA BU YÜZDENDE TİTREŞİM OLUNCA CIZIRTI YAPMASINA SEBEP OLUYORMUŞ.
video :

Son düzenleme:
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
fretlerden kaynaklanan cızırtıdan bahsetmiyorum. sesi hoparlorunzuden tam açınca bozuk para sesi gibi geliyor

Ses kartınız varsa gitarı ses kartınız üzerinden DI kaydedin. Amplifikatör simülatörleri ile (Amplitube, Guitar Rig vs.) clean ve drive kayıtları alın, acaba aynı sesi alıyor musunuz görelim. Ona göre çözüm üzerinde tartışabiliriz.

Ses kısıkken kulaklıkta falan sorun olmuyor. Sesi açınca titreşim devreye girince oluyor. Yüksek seste iken bu problem var

Hayır ses gelmiyor. Üzerinde yaylı reverb var sanırım bundan olabilir mi ? Brde tek lambalı lambanın böyle birşey yaptırma ihtimali var mı ?

topraklamada değil çünkü hatta full topraklama var kabloda 3 girişli amfiye. kulaklık takıp denedım. Kulaklıklada olsa sesi açınca o ses geliyor

Sanırım sorun lambada bütün amfiyi açtım. Lambaya tırnagımı sürtünce o ses geliyor çok hafif dokunmama rağmen. Yeni sorun ise lamba alacak imkanım yok ve kesin bundan mı bilmiyorum...

ampulün içindeki tel kopunca da böyle bir ses gelir ya :) lambalar konusunda çok çok bir bilgim yok ama lambanın içinde bir tel falan kopmuş olsa bunun doğrudan aldığınız sesi bozmuş olması gerekir diye bir tahmin yürütüyorum, genel tonunuzda bir değişiklik yoksa lambadan olmayabilir. spring reverb var amfide demişsiniz, ordaki yaylardan biri takıldığı yerden oynamış olabilir

reverb unıtesı afanın ıcıne baglı. elektronık kısmı cıkarttım reverb unıtesınden ayrı denedm yıne aynı :) reverble bır alakası yok yanı

Yaylı reverb ünitesinden kaynaklı olması lazım. Benim 15 wattlık amfimde aynı ses var... Hatta amfi çalışırken üzerine vurduğumda falan o ses alttan alta gelmeye devam ediyor... Reverb ünitesini tamamen amfiden ayırıpmı denedin?

Yani elektronik bir bağlantısı kalmayacak şekilde? Çünkü en ufak bir bağı kalsa dahi ki zaten tam izolasyonu yapılmadığından çıktığını düşünüyorum yine aynı problem devam edecektir... Ha birde floydrose bir gitar kullanıyorsanda aynı problemle karşılaşabilirsin. Yada gitarın köprüsünde gevşek bir vida yada yine köprüde telden kaynaklı bir bızlama olabilir... Aklıma gelenler şimdilik bunlar.

Aynen uniteyi tamamen ayırdım. kablolarını çektim ve denedim sonuç yine aynıydı. Üniteden değil.

Amfinin içini dışına açmaktan ziyada şu yolu deneyebilirsin. Mesela o ses reverb butonunu açtığında ortadan kayboluyormu yada reverb efektiyle örtüşüp kayboluyormu. Eğer öyleyse dediğim gibi yaylardan gelen bir titreşim sesidir

Geri