Kedi Katili Can Aksoy

http://www.haberself.com/h/6075/ Olayın kısaca özeti budur. Ot çekip kedisini kesen, sonra arkadaşına gönderen soğuk kanlılıkla durumu anlatan tam anlamıyla canidir kendisi. İşin garibi video'yu paylaşan kişiyi de 3 ay saklayıp araları bozulunca intikam almak amaçlı video'yu ortaya çıkartan kişiyi de tanıyorum. Gece gece İnsanlıktan iyice utandım.

Bir kedi "gereksiz" yere bıçaklanarak öldü diye kıyameti koparıp da diğer hayvanların yine "gereksiz" yere "daha fazla" ve "yıllarca" acı dolu işkencelere "maruz kalmalarını sağlayan" sizler değilmisiniz? Yediğiniz hayvanlar şefkatle mi kesiliyor?
İçtiğiniz sütleri elde etmek için suni döllenmeyle hamile kalıp doğar doğmaz yavrusundan ayrılar anne inekler çok mu iyi muamele görüyorlar? Sırf sizin damak tadınız için katledilen canlar ne oluyor? Yıllarca maruz kalınan işkenceler? Hayvansal ürünleri tüketerek bunların olmasını sağlıyorsunuz. Sizler yiyin diye o hayvanlara acı içinde yıllarca süründürüyorlar. Siz yiyiyorsunuz diye. Siz kesmediniz diye sorumlusu olmuyor musunuz? Bir kedi 10dk içinde bir cani tarafından öldürüldü diye forumda konu açıyorsunuz da yiyebilin diye katledilen milyonlarca canlar ne oluyor? Gece gece insanlıktan sizi utandırıyorlar. Doğru. Fakat sizin de insan olduğunuzu hiç sanmıyorum. Siz de beni utandırıyorsunuz.
Ha bir de olur da şeş kaza pençe kaldırmak yerine söylediklerimde bir doğruluk payı gören arkadaşlarım olursa.
İnternet kotasından veya çok değeri oyun vaktinden fedakarlık yaparak bu videoya bir göz atabilir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Bir kedi "gereksiz" yere bıçaklanarak öldü diye kıyameti koparıp da diğer hayvanların yine "gereksiz" yere "daha fazla" ve "yıllarca" acı dolu işkencelere "maruz kalmalarını sağlayan" sizler değilmisiniz? Yediğiniz hayvanlar şefkatle mi kesiliyor?
İçtiğiniz sütleri elde etmek için suni döllenmeyle hamile kalıp doğar doğmaz yavrusundan ayrılar anne inekler çok mu iyi muamele görüyorlar? Sırf sizin damak tadınız için katledilen canlar ne oluyor? Yıllarca maruz kalınan işkenceler? Hayvansal ürünleri tüketerek bunların olmasını sağlıyorsunuz. Sizler yiyin diye o hayvanlara acı içinde yıllarca süründürüyorlar. Siz yiyiyorsunuz diye. Siz kesmediniz diye sorumlusu olmuyor musunuz? Bir kedi 10dk içinde bir cani tarafından öldürüldü diye forumda konu açıyorsunuz da yiyebilin diye katledilen milyonlarca canlar ne oluyor? Gece gece insanlıktan sizi utandırıyorlar. Doğru. Fakat sizin de insan olduğunuzu hiç sanmıyorum. Siz de beni utandırıyorsunuz.
Ha bir de olur da şeş kaza pençe kaldırmak yerine söylediklerimde bir doğruluk payı gören arkadaşlarım olursa.
İnternet kotasından veya çok değeri oyun vaktinden fedakarlık yaparak bu videoya bir göz atabilir.

Yediğimiz hayvandan ziyade, bir hayvanı sahiplenip evime alıp, sonra ot çekip, karnını deşip, video'ya çekip, saat tutup ölmesini beklemiyorum. Ölmeyince de kafasına damacana indirmiyorum. Açık söyleyim kedileri sevmem. Ama hiç bir hayvana vurmadım. Kesilen hayvanlara'da kötü muamele yapılmasına karşıyım. Doğanın kanunu bu hangi hayvan avını yaralayıp başında ölmesini bekler ? Biz bu hayvanları evcilleştirdik değil mi ? Evimize aldık, bir takım yardımlarından ötürü bazı doğal özelliklerini körelltik. O halde o hayvana bakmak zorundasın hayatı boyunca. Evimde Köpek, Balık besledim, şu an omzumda muhabbet kuşum var. Et yer miyim elbette yerim. Bu olaydan daha önemli şeyler olmuyor mu memlekette oluyor. Zatürreden ölen 2 aylık bebek'de var. Köyün yolu açılmadığı için yüksek ateşten ölen sonra çuvala konup babasının sırtında mezarlığa götürülen çocukta var. Benim yaşım genç 30-40 yaşında olsam inanılmaz vicdan azabı çekerdim ki bu yaşta olan insanlar bu gün olanlardan en fazla sorumlu kişiler. Gelecek on yılda hiç bir çocuğun bakımsızlıktan ölmemesi için elimden geleni yapacağım yapıyorum. Bu arada kedi 1 saat 35 dakika can çekişmiş. 10 dakika değil. Bağırsakları dışarı çıkarılmış vaziyette.

Şu yapılan insanlığa yakışacak birşey değil. Aklî dengesi normal olan bir insan şunu yap(a)maz. Malum şahıs yakalansa bile, ceza alacağını bile düşünmüyorum aklî dengesi yerinde olmadığı için akıl hastanesine sevk edilecek ve 3-5 ay sonrada aynen hayatına devam edecektir..

Güncel hukuk yasa yargı, umarımki bunun hesabını sorar, bu ............ den.

Aynısını bu elemana yapmak lazım. Keşke bu hayat, süper derecede eşit ve adaletli olsaydı. Aynısını yapacaksın, aynısını.

Canlıya, doğaya, hayvana, cansıza, varlığa... bu yapılmaz. Hiç bir şeye yapılmaz.

Kediye bak ya... .....................

Zevk için bir hayvana işkence etmek ayrı bir şey. Bu vicdanın alenen iflasıdır.
Tabii kimileri de bununla yüzleşebilmek yerine konuyu çarpıtmayı ve trole bağlamayı seçebeilir. Bence biz daha cesur davranalım ve söz konusu vicdanısızn yaptığı ile yüzleşmekten kaçmayalım. Yukarıdan konuşup ahkam kesmeyelim, bu bizi de tehlikeli bir konuma sokar. "Sen sıfırsın ben birim" modunda ders de vermeyelim. Bu vicdansızlığın nerelerden "fışkırdığına" bakalım.
Kedileri besleyelim, trolleri beslemeyelim.

Çok hassas konuya değindiniz. Bende bu konu hakkında bir şeyler karalamak isterim doğrusu. Ama bu konu yeri değil.

Fakat, çok özel ve çok doğru bir konuya değindiniz. Bence bu mesajınız, hani, hiçte gereksiz elektrik çıkartacak bir mesaj değil. Umarım birileri üzerinize gelmez. Ben haklı bulmaktayım sizi.

Fakat bir kedi gereksiz yere öldü diye vs lafı doğru değil. Fazla umursamaz olmuş bu laf...

Genel olaraksa, aynen: Bencede, hayvan kesilmemeli yememeli öldürmemeli....

Kafan mı iyi bilader? Elma ile armutu karıştırıyorsun? Her boka da muhalif olmayın. Senin bahsettiğin kapitalist üretim şekli ile alakalı. 7 milyar insan yaşıyor dünyada. Neyle besleyeceksin bu kadar insanı bakliyatla mı? Durum çok sinir bozucu. Daha fazla saçmalamadan sus.

Şimdi, burada keyfe keder işkence ile can almaktan bahsediyoruz. Elma-armut yapmak gereksiz. Burada yediği halttan utanmak bir tarafa, bundan keyif alıp bir de sağda solda paylaşan, bir canlının ölümü karşısında sadece "hiç" hisseden hasta bir zihniyet dışkısı, insan posası söz konusu.

İtliği, insanlıktan çıkmışlığı bir tarafa, malum sebepten hala aldığı sinkaflar bir tarafa, sayesinde yine uzun saçlı, gitar çalan, müzikal hayalleri olan, düzgün insanlara yapıştırılacak yaftalar için de kuşkusuz kulakları bizim tayfa tarafından da bol bol güzel dileklerle (!) çınlatılacaktır.

Biride çıkıp saçmalamasın bir kere ya şu hayvan hakları konularında! Haklı olup saçmalamanın ne lüzumu var arkadaş. Herşeyin bir yeri vardır.

2 tane kedim(çocuğum) var ve kedileri çok seviyorum. Videoyu izlemedim, izleyemem anlatıldığı gibiyse. Hukuken bunun bir yaptırımı olmalı.

Oha ya bu videoyu aylar önce bir kız arkadaştan izlemiştim bu kadar olay olacağı hiç aklıma gelmemişti. Kızıda doğradımı acaba :D Bayağı empati duyuyurdu herife. Yanına gideceğim falan diyordu :D

Bir kedi "gereksiz" yere bıçaklanarak öldü diye kıyameti koparıp da diğer hayvanların yine "gereksiz" yere "daha fazla" ve "yıllarca" acı dolu işkencelere "maruz kalmalarını sağlayan" sizler değilmisiniz? Yediğiniz hayvanlar şefkatle mi kesiliyor?.........

Delikanlı, burada sağa sola hakaretler savurup, verilmeye çalışılan mesajı (bilinçli veya bilinçsiz olarak) baltalamak yerine, siz de besi hayvanlarına yapılan muamele ve vejetaryenlik konusunda bir başlık açınız.

Bir insan bunu neden yapabilir diye soruyorum kendime ama açıkçası hiç bir cevap alamadım, bunun ne bir açıklaması ne de haklı bir tarafı olabilir. Ama benim değinmek istediğim konu farklı, bu olayda herkesin bir olup da "hadi bulalım o çocuğu, arayın, herkes arasın" gibi davranışlar sergilermesi bana çok garip geldi, çünkü daha bir kaç ay önce polisler gezi parkı olaylarında bir sürü insan öldürdü, iyi olmuş deyip profiline polis resmi koyanlar oldu; hırant dink katledildi, katili karakolda bayraklarla karşılandı; uğur mumcu katledildi, yine bir sürü insan sevindi ve iyi olmuş dedi; deniz, yusuf, hüseyin suçsuz yere asıldı, bazı yerlerde ortalık bayram yerine döndü; geçenlerde suriyelilere yapılan işkencelerin resimleri çıktı ortaya görmüşsünüzdür, facebook hesabında bunu paylaşan ya 1 ya 2 kişi gördüm. Ama gel gör ki bir kediye işkence edilip öldürülünce herkes facebook hesabında bunu paylaşıyor ve seferber olup çocuğu arıyor, kedinin canı önemli değil demiyorum tabi ama bunları görünce de şaşırıp kalıyorum, ya bazı insanlar gerçekten insan değil ya da insanlıkları sadece kendi düşüncelerini paylaşanlarda ve hayvanlarda geçerli. Hangisi siz seçin..

@müzik mağduru kardeşim sen buna insan demişsin de bu bildiğin babasının ana rahmine bıraktığı bir biyolojik silah. yada bir saatli bomba yada insan veya hayvan dışındaki birçok madde olabilir ancak ne insan olaiblir nede hayvanlar kadar olabilir. bunları ve bu gibileri toplayıp yaksak suçlu oluruz adam yerine koyarlar bunları da... ayıp ulan masum bir hayvandan ne istedin ki ... forumda küfür edilmiyor şu an elim ayağım titriyor şerefsizim katletsek gram acımam bunlara ya ! şu köpeği yakan *** gibi bunları da toplayıp yakacaksın topluma hizmet olacak ama anlatamazsın işte adam derler dedim ya...

Bir insan bunu neden yapabilir diye soruyorum kendime ama açıkçası hiç bir cevap alamadım, bunun ne bir açıklaması ne de haklı bir tarafı olabilir. Ama benim değinmek istediğim konu farklı, bu olayda herkesin bir olup da "hadi bulalım o çocuğu, arayın, herkes arasın" gibi davranışlar sergilermesi bana çok garip geldi,.....

Evet, hayvan katili de linç edilmesin. Ancak bu tür durumlarda mevcut yasalar da kifayetsiz kalıyor. Bildiğim kadarıyla mevcut uygulamada bu tür sadistler halen kabahatler yasası kapsamında değerlendiriliyor. Ve kedi katili suçlu bulunursa devlete sadece üç beş kuruş para kazandırıyor.

Bir hayvana zevk için bunu yapabilen bir sadist bence uygun koşulları bulduğu takdirde bir insana da yapabilir. Suç ve ceza arasında kesinlikle bir dengesizlik var. Önlem almak ve arkadaşa yaptığının ciddi şekilde farkına varmasını sağlamak lazım.

Geri