Mesa Boogie Rectifier Simulatorleri

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda empty tarafından 30 Nisan 2006 tarihinde açılan konu

1. en iyi mesa boogie rectifier simulatoru hangisidir arkadaslar? yani rectifier lara en yakın soundları veren simulatorler hangileridir? bunların kalite, performans ve fiyat ları konsundaki dusuncelerinizi, deneyimlerinizi paylasırsanız sevinirim.
    sevigler saygılar herkese...

2. POD xt live iyi bir manyetikli gitarla kendinden geçersin diyorum.

3. billie joe ya katılıyorum. çok iyi bir simulasyon pod xt live daki.

4. Sansamp PSA1 ve Pod Pro larda en başarılı örneklerini gördüm, kendi fikrim budur...

5. Boss GT8 de denemeni tavsiye ederim.

6. Boss GT8 de denemeni tavsiye ederim.Rectifier tonlarını gayet başarılı buldum.

7. Boss taki recto nun Rectoyla alakası yok ama güzel bir simülasyon. Sanırım Pod daki daha başarılı ama onda da ses havada gibi bi garip. En güzeli alcan bi Recto :p

8. Murad abi ses havada gibi garip derken ne dedin dicem :) insan duydugunu anlatamazki :D

9. anladığım kadarıyla skull krusher ın demek istediği ; "rectifier ın oldukça dolgun ve güçlü bir tonu vardır, pod daki biraz daha cılız kalıyor" herhalde bu.

10. tesekkurler arkadaslar yorumlarınız için...
    ortak kanı pod xt gibi gorunuyor. yalnız maddi kulfetinden dolayı bu benm için epey uzak bi ihtimal, şimdilik en azından.
    daha ekonomik cozum onerileriniz veya farklı gorusler, yorumlar...
    tesekkurler
    saygılar sevgiler herkese...

11. vamp2 hani rectifierı hakkında bişey diyemesemde higain britti yanlış hatırlamıyorsam iyive fiyat olarak baya iyi

12. öyleyse 300 350 dolar çıkarabilirsen line6 pod 2.0 yok o da çıkmaz dersen behringer v amp 2 .

13. cok saolun arkadaslar:)
    ya gdi 21 die bi pedal var ya, onun calif... simulasyonu için ne dersiniz peki.
    60ytl ye satıyorlar valla forum da.:D

14. Herkes birşeyler yazmış, ellere sağlık da, burada soruyu soran kişinin amacı önemli... Amaç California tipi bir ton elde etmek mi, yoksa iyi bir Mesa simulatörü kullanmak mı?
    Yorumlar bol bol gelmiş ancak ben buradaki çoğu kişinin Mesa çalmadığını tahmin edebiliyorum. O yüzden simulatörleri gerçek Mesa amfi ile kıyaslamasın herkes, yanıltıcı olur... Albümlerden dinlemek de yeterli olmaz Mesa'yı tanımak için. Denemiş kişiler yorum yapsın da herkes öğrensin. Yoksa herhangi bir tonun iyi yada kötü olması onun Mesa'yı iyi taklit ettiği anlamına gelmiyor malesef.
    Ayrıca simulatörlerin üzerindeki EQ ile farklı ayarlar yaparsanız Mesa tonu değişir. Yani bir simulatör barındırdığı EQ'nun her ayarında doğru yada akın simulasyon yapmaz. (Yani bir simulatörde ve gerçek Mesa'da tüm EQ değerlerini 5 yaparsanız aynı tonu alamazsınız. Simulatörler belirli değerlerde o amfinin kulaklarda yer etmiş sesini taklit etmeye çalışırlar.) Bunu da tavsiyeye ihtiyacı olanların kulaklarına küpe etmeleri gerekir.
    Not: Bu mesajı agresifçe yazmadım, kimse yanlış anlamasın, kırılmasın...

15. elbetteki bir simulator gerceğinin yerini tutmaz, zaten kimsenin de böyle bir iddası yok. buradaki çoğu kişinin mesa çalmadığını tahmin etmekte çok zor bişey değil hani! ama kulaklarda yer etmiş bir rectifier karakteri vardır. ben onu sordum zaten, bu karaktere en yakın simulatörler hangileridir dedim. eq larla neler yapılabiliceğini veya simulatorlerin nasıl işlediğini de biliyoruz cok şükür. 6 7 kişi cevap yazdı bu baslığa anlatabilmişim ne demek istediğimi sanırım ki gayet guzel anlasıyoruz!
    alamıyoruz işte bir mesa! yoksa bende biliyorum bir simulatorle gerceğinin aynı eq degerlerinde aynı tone u vermediğini!
    yani kulağa küpe edilicek yeni bir durum da yok.
    neyse arkadaslar, konu hakkındakı yardımlarınızı, yorumlarınızı bekliyorum.
    tesekkurler saygılar sevgiler...

16. Yazdıklarımı yarın bir daha oku istersen...

17. Gogostar, "mesa tonu yakaladım" derken aslında bamdaşka bi ton yakalamış olabileceğini söyledi insanların. O kişiler de gerçek bir mesa ile çaldıklarında aslında bulmuş oldukları tonların mesa'yla pek alakası olmayabileceğini kastetti zannımca, ki kendi kanaatim de bu yöndedir.

Klasik kaliforniya sound'u da low-mid'leri çok yüksek olup drive'ı fazla olmayan bi sound'dur. Yani bi jcm 800-900 gibi yüksek gain'li değildir. Yani şişko bir sound'dur yakalamaya çalışacağınız...

18. Eline sağlık, demek istediklerimin bir kısmı aynen bu şekildeydi...

19. gogostarın ne dediği az cok anlasılıyor, zaten benim de buna bir itirazım yok!
    yalnız bunların aralarına serpiştirdiği iğneleyici cumleler... zaten sona yazdığı "Not: Bu mesajı agresifçe yazmadım, kimse yanlış anlamasın, kırılmasın..." dan da anlasılıyor.
    ben bunlara cevap vermek istemiştim. bişeyler anlatırken ne gerek var ki boyle bir uslup kullanmaya.
    Jeff_Loomis tesekkurler aydınlattıgın için.

20. empty ile özel mesajdan da görüştük, onun bana yazdıklarını buraya asamam ama kendi yazdıklarımı buraya yapıştırayım... Bilgi içerdiği için yapıştırıyorum.
    Ayrıca sözlerimin iğneleyici gibi durduğunu farkettiğim için son satırları yazdım... O mesaj direk olarak empty için değil, bu forumu aylar, yıllar sonra okuyup aynı sorunla karşılaşabilecek ve empty kadar tecrübesi olmayanlar içindi...
    Neyse, attığım 2 adet özel mesaj budur, sırf oraya yazdıklarımı herkes bilsin diye yazıyorum... empty'ye karşı bir tavır, hakaret falan değil... Bilgi vermek için yazıyorum, empty ile aramızda sen-ben kavgası falan değil...

Bu Sayfayı Paylaş