Mesa Boogie Rectifier Simulatorleri

100 watt yetmiyo mu hocam? :LOL:

Rx'e ilk gittiğimizde o aptal gülümseme benim de yüzümden gitmemişti bütün gün :p Nasıl anlatılır ki, uçmak gibi bişey. Yalnız ikinci Mesa'nın bozulması ve yerine TSL100 konması olmadı. Marshall tonunu zaten sevmiyordum, bir de Mesa'nın yanında duyunca iyice tiksindim marşallardan :LOL:

Çok yaşa Mesa!

Mesa Boogie Triple Rectifier 150 watt mı? böyle bir gücü karşılayacak kabin nasıl birşey olmalıdır ki? heralde driver'a sokmak pek mümkün değildir ev ortamında. ses yalıtımı olsa dahi.

bir de merak ettiğim, ev ortamında kullanılabilecek kafa tipleri yok mu mesa boogie'nin? tüplü amfinin verdiği dinamikleri bir kere tattıktan sonra şuan ne yalan söyleyeyim evde gitar çalasım bile gelmiyor.
yazın work&travel ile amerika gidebilirsem yanımda bir de mesa boogie ile dönme hayallerim var.

Slaytanic demiş ki:
Mesa Boogie Triple Rectifier 150 watt mı? böyle bir gücü karşılayacak kabin nasıl birşey olmalıdır ki? heralde driver'a sokmak pek mümkün değildir ev ortamında. ses yalıtımı olsa dahi.

bir de merak ettiğim, ev ortamında kullanılabilecek kafa tipleri yok mu mesa boogie'nin? tüplü amfinin verdiği dinamikleri bir kere tattıktan sonra şuan ne yalan söyleyeyim evde gitar çalasım bile gelmiyor.
yazın work&travel ile amerika gidebilirsem yanımda bir de mesa boogie ile dönme hayallerim var.

dostum eğer 150 watt fazla geldiyse bide fender metal head e bak istersen.alet tam tamına 500 watt ... korkunç dimi :)

Slaytanic demiş ki:

single rectifier var, 50 watt :) yalnız tube değil diode rectified.

ya bi de podxtlive deki mesa tonunu zerrece kullanamadım.. pod2deki cillop gibiyidi, ama xtl deki cazur cuzur:D anlatamıyom ama cok kötü geldi.. cali. tonu icin başka amfileri kullanıyom ben de poddaki..

buldum sonunda! anladım!!!! neden kimsenin bana mesa simulatorü önermediğini anladım sonunda çünkü hiç bi simülatör,modelleyici,pre amp,drive pedalı,efektör vs. o sounda yaklaşamıyor. yaklaşsa bile o tadı vermiyor, verse bile yetmiyor! yetmiyor! yetmiyor...14 tane tüp :bilmem geçenlerde evdeki ampulleri saydığımı söylemişmiydim?? :fikrimvar

masterofpuppetsasd demiş ki:
Slaytanic demiş ki:

dostum eğer 150 watt fazla geldiyse bide fender metal head e bak istersen.alet tam tamına 500 watt ... korkunç dimi :)
yalnız o anfi solidstate ve 500 watı 2 ohmda veriyor. aynı wattaki tüplü anfilerin çok daha hızlı ve yüksek hisle duyuldugunuda hesaba katarsak 8 ohmda mesela 50-100 arası tüplü anfi kadar duyulacaktır en fazla.

Slaytanic demiş ki:
single rectifier herhalde lambalıdaki hissiyatı yaratamıyordur.
ya gerçekten evde bu keyfi yaşama şansımız hiç yok mu?

metallica kuliste single rectifier kullanıyor. nasıl olsa sahnede 30 tane bağlı olmayan triple head var süs için (triaxis kullanıyorlar aslında). o hissiyatı vermese gidip onlardan birini de kullanabilirlerdi herhalde :) single içinde bile 11 tane lamba var :)

G3 DVDsinde Malmsteen Fender'ini olduğu gibi kıytırık bi VS30 tipli Marshall amfiye bağlamış kuliste, gene o bilindik Malmsteen bılıbılı tonu geliyo amfiden... :D Adamlar zaman içinde beyin gücüyle amfiyi hipnotize edip tüplü amfi olduğuna mı inandırıyolar nedir. =)

pardon bir yanlış anlama olmuş sanırım kendi adıma. ben yukarıda yazanlardan single rectifier'ın transistörlü olduğu izlenimine kapılmıştım. düzelttiğiniz için teşekkürler.
peki 50wattlık bu head için nasıl bir cabinet alınmalıdır? kaç ohm olmalıdır? amfiden gelecek yüksek güç nedeniyle kolonlara zarar verme ihtimali var mıdır?

zakk wyle süper adam, tam iki haneli IQ'lu amerikan kırosu :LOL:

şöyle bir röportajı olan adam ve mg30 :?:

Before we go any further, do you have any idea what's living in your beard?
Dried up pussy juice from eatin my wife out

Speaking of your beard, has your sex life suffered at all because of it?
I still fuck my wife & get killer blow jobs from her daily

Last time you cried: last night. Because I miss licking my wife's pussy :LOL:

slaytanic, bak burada kullanma kılavuzu var single rectifier'ın, merak ettiğinden fazlasını bulabilirsin.

Stormcrow demiş ki:
O değilde Zakk Wylde Mg30 mini stack reklamına çıkıyor. Ona yarıldım ben. :D

Hepsi para tuzağı bunların kanmayın :D

Mesa nın yeni amplisi çıkmış bu arada 5/25 5/50 2 modeli var
Biri sanırım hem 5 watt class/A hem 25 watt diğeri aynı şekilde ama 50 watt olarak kullanılıyor.
Kafa versiyonu da mevcut.
şu sayfada elemanın biri 5/50 modeli ile kayıt yapmış
http://www.soundclick.com/bands/pagemusic.cfm?bandID=662903

zakk wylde gerçekten turlarda mg15ms II micro stack ve mg serisinin diğer modellerini kullanmakta.adam minimalist :) sahne arkası çalışmalarında falan mg30 oluyor.hatta bir vidyosu vardı grup arkadaşları ile onda da görülebilir mg30 ile çalarken.

bu arada kendisi hayvan oğlu hayvan ve dana oğlu danadır :D adamın bira içmediği vidyosu yok gibi.hatta bi epiphone imzalı seri gitarını tanıtım vidyosunda kameramandan bira istiyor :D güzel çalar o ayrı.

Son on küsür mesajda simülatörlere dair hiç bi ayrıntı bile yok. =)

Mesa başlığı açsın biri de orda devam edelim, meğer forumcak her bi şeyden daha meraklıymışız Mesa/Boogie'lere. :mrgreen:

Gerçi şimdi baktım da, son on mesaj da Mesa adı da az geçiyo. :D

Vine_Inlay demiş ki:
http://www.youtube.com/watch?v=CjbaaKOwJ9A&mode=related&search=

GT-8 baya iyi simule etmiş bi şeyleri burda. =)
ben benzetemedim mesa tonuna gerçi sende dememişsin mesa diye...
GT-8, pod xt live, vox tonelab, vs... bunlar çok güçlü aletler, tonu kendileri yaratıyorlar gitarın manyetiğinin yada ağacının "çok büyük" bi etkisi olmuyor bence.
yaa vine_inlay bizim grup bidaha gitmek istemiyor rx'e acaba mesa severler klübü olarak toplaşsak gitsek 15 er dk çalarız..?

Geri