Analog Pedal Dip Ses Yardım

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda caramon tarafından 11 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

 1. Abiler konu hakkındaki cogu yazıyı okudum ama çok birşey çıkartamadım sansamp gt2 pedalımdan inanılmaz bir dip gürültüsü geliyor sesi açınca daha da dayınılmaz oluyor ts9 la boostladığımda ses daha da artıyor. Pedalların yerlerini değiştirdim tek başına kullandım ama değişen birşey olmadı. Elektronikçi müdahele edebilir mi. çözüm önerileriniz nedir
   
  Son düzenleme: 11 Şubat 2014
 2. Noise gate şart bence her setup için, smart gate'e bakmanızı öneririm, tonu bozar korkunuz olmasın bozmuyor senelerdir kullanıyorum. Besleme yüzünden olan gürültü de topraklı adaptörlerle çözülüyormuş.
   
 3. Eyvallah üstad
   
 4. Sorun genelde topraklamadan çıkıyor.. ama amfi, kablo ve kalitesiz manyetikler yüzünden de yaşadığım oldu bunu.. noise gate işe yarar ama tümünü görmek gerekir.. Sebebler çok yani, aynı analog seti farklı bir amfiyle kullandım, farklı bir gitarla denedim, manyetik değiştirdim, kablolar kalitesizdi değiştirdim, jack girişinde temassızlık vardı yaptım düzeldi vs vs..
   
 5. gitardan olamaz mı?
   
 6. Benimde aklıma geldi 4 farklı gitarda 2 farklı amfi de denedim sonuç aynı
   
 7. Dip gürültü seviyesini bilemiyorum ama gt2 zaten hafif gürültülü bir pedaldır. Baya da hi-gain tonlar sağlar, ben kullanırken drive'ı %60'dan çok açmıyordum. Driveı köklüyorsan gürültü normal.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş