1700tl'ye Kadar Gitar Önerisi Lazım

'Elektro Gitarlar ve Akseuarları' forumunda z3n0x tarafından 11 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar elimde cort viva gold 2 var gitarın klavyesinden çok memnunum ama sustain'i az ve orta seviye bi gitar.Kendi bestlerimi yapıyorum, kayıtt için kullanacağım bir gitar alıcam.Yumuşak clean ve bazen güçlü distortion tonlarında kullanıcam. Ama klavyesinin ince olması lazım bağlama tutar gibi baş parmağımla klavyeyi kavrayabilmeliyim.Ben öyle rahat çalıyorum.HSS yada SSS bir Fender alsam klavyeleri nasıldır ? Yada başka gitar önerilerinizi bekliyorum, şimiden teşekkürler.

  Not:Gitarı yurtdışından alacağım için burdaki fiyatı daha fazla olan gitarlardan da öneride bulunabilirsiniz.
   
 2. Yok mu önerisi olan
   
 3. Fender klavyeleri çok ince sayılmaz. Ortalamadır.
   
  z3n0x bunu beğendi.
 4. Bana göre Fender tam aradığınız gitar. Fender'in klavyesi dolgun ve uzun bu gitar da daha rahat edebileceğinizi düşünüyorum. Sustain konusuna gelince Fender'lerin sustainleri iyidir.
   
  z3n0x bunu beğendi.
 5. Fender klavyeleri genelde bazı yeniden üretimler dışında genelde rahat klavyelerdir (Reissuelar içinde sanırım "V Shape"diye bilinenler rahatsız edebilir diye duymuştum. Gerçi fiyatları da aşıyor bizi ya). Ama bir Ibanez klavyesi kadar da ince değildir. Denemeniz gerekir.
   
  z3n0x ve Sweep Picking bunu beğendi.
 6. Bu deluxe strat modellerinde sap için Modern C Shape yazıyor. Bu sap benim istediğim gibi bir sapmıdır bilgisi olan var mı ?
   
 7. Büyük ihtimalle benim gibi küçük elli ve parmaklılara hitap eder. Ama elinin ölçülerini, yapısını bilmediğimiz için bir şey söylememiz zor :)
   
  z3n0x bunu beğendi.
 8. Yorumunuz için teşekkürler
   
 9. Aslında sizin istediğiniz klavye tarzı, Gibson literatüründe "60's Slim Tapered" denilen sap profili. Fender'deki karşılığı "C Thin" diye geçiyor olması gerek. Fender uzmanı olmadığım için karıştırmayım fazla :)

  Ama bu tür şeylere fazla takılmayın. Benim Gibson 60'lar tarzı klavyeye sahip. Dediğiniz tarz rahatça çalabiliyorum. Klasik çizgilerde bir LP ararken elime bir Greco geçti. Sap fena, Gibson 60'lara göre nerdeyse odun! Ama 60'lar Gibson kadar rahat çalabiliyorum. "Bizzat deneyin" diye bastırma sebeplerimden biri de bu. Parmaklarımızın ne ile anlaşabileceği belli olmuyor bazen :)

  Hakan
   
 10. Akustik gitarım ve elektrik gitarımın sapları hep ince. İnceye alıştığım için kalınlarda zor çalıyorum o yüzden bu arayışım :) Dediğiniz gibi müzik markete gidip sap profillerini deneyeceğim.
   
 11. 1700 tl ye elle tutulabilir bir fender düşünürseniz alın bir stratocaster rahatınıza bakın derim.
  Eğer yoksa öyle bir gitar aşağıdakilere bir göz atın;

  http://www.do-re.com.tr/U12900,537,...ima-kilifi-hediye-elektro-gitarlar-yamaha.htm
  http://www.do-re.com.tr/U13167,537,...g-rn-elektro-gitar-elektro-gitarlar-godin.htm
  http://www.do-re.com.tr/U13171,537,...g-rn-elektro-gitar-elektro-gitarlar-godin.htm
  http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=11422&gid=1511

  Not:Bunların hepsini denedim ve hepsi bayağı hoşuma gitmiş olan gitarlar.
  Not2: do-re müzikle herhangi bir ilgim bulunmamaktadır.
   

Bu Sayfayı Paylaş