Sololarda Sıcak Tonlar Için Pedal

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda yunus9832 tarafından 11 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

1. arkadaşlar özellikle sololarda o gary moore'un sounduna yaklaşmak için bir pedal önerisi lütfen

2. Sakın gitarı amfiyi hallettim bu saatte deme :)
    Şaka bir yana, o tip bir ton için temel formül, iyi bir LP, lambalı Marshall veya muadili bir amfi ve booster olarak Ibanez TS9 pedal.

dawe, tunckk ve blueorangeflames bunu beğendi.
  3. yok gitar amfi işini kafada hallettim yanına da bir pedal düşünüyorum =D ibanez ts9 temin edilemiyor gözüküyo ya =(

4. Nelere karar verdin?
    TS9 (veya biraz daha özelliklisi olan TS9dx) sıfır veya ikinci el çok bulunan bir pedal. Çıkar bir yerlerden.

5. squier bullet strat hss ibanez tsa15

6. ibanez ts9 muadili bişey varmı ya piyasada

7. Joyo vintage overdrive ts9 muadili, sıfırı do-re müzikte 70 lira civarı

8. ben de mooer green mile öneririm açıkçası tonu orijinal ts9 dan daha çok hoşuma gidiyor benim. Tabi bir de Gary Moore tonu için Les Paul gitar ve humbucker sap manyetiği gerekecek sana.

9. Amfiye net karar verdiğinde tekrar konuşalım derim. Hani hedef noktan Gary Moore tarzı ise TSA sana uymayabilir. Zor kırılan bir amfi çünkü. Bu durumda diğer amfileri de denemeden ve olayı kesinleştirmeden bir şey demek zor. Hatta ana hedef Gary Moore ise HSS strat değil, bir de LP gerekir sana.

10. amfi illa ibanez olmasına gerek yok lambalı ve en fazla 1200 liralık bir amfi olabilir fakat benim tarzım zaten duman rhcp falan ama o sololardaki ses çok hoşuma gidiyor

11. amfim vox ac4tv veya blackstar ht5r ikisinden biri son kararım olucak artık ama gitar aynı lp kasa istemiyorum

12. Asıl tarzın onlar ise dert değil. Spesifik olarak Gary Moore'a çıkmak için başka tip pedallar da kullanılabilir. Eskilerden bir abinin DOD Supra Distortion ile düzgün bir şekilde Gary Moore çaldığına bizzat şahit oldum :)

13. ac4tv'de drive yok dolayısıyla boostlama şansınız da yok.

14. her neyse bu garry moore biraz fanteziye kaçıyo duman rhcp için hangi pedalı aliyim (içimde bir pedal alma isteği hadi hayırlısı bakalım =D

15. Onlar için de tonu şekillendirmek açısından TS yeterli olur. Ama bu arada hatırlatmış olayım, TSA'ların içinde zaten TS pedalı var, ayrıca pedal almana gerek yok yani ;)

müzik mağduru bunu beğendi.
  16. o zaman ibanez tsa+squier bullet hss yeterli diyosun abi yani

17. Zevk renk meselesi tabii ki ama bence yeterli olur.

18. peki almamı önerdiğin bir pedal varmı

19. Ne gibi tarzlar için?

20. işte duman rhcp artık blues alternative funk mı oluyo

Bu Sayfayı Paylaş