Daha Iyi Bir Ülke Için Neler Değiştirilmelidir ?

Bu secimlerde degil ama bir sonrakinde kesin basbakanim, @Sownroth , uzgunum . Simdiden planimi yaptim, buyrun.
1-Devletin her kademesinde kesin seffaflik. En alt duzey memurun tayin asamasindan dev hidroelektrik santralinin siva islerinin ne kadar tuttuguna hadar her bilgi herkese acik olacak.
2-Ogretmen olmak cok zor ve ogretmen maaslari da astronomik yuksek olacak, boylece ogretmenler ulkedeki en iyi yetismis bireylerden secilecek.
3-Hakim ve savci maaslari astronomik yuksek olacak. Boylece rusvet islemeyecek, adil devlet herkesten once onlari zaten paraya bogmus olacak.
4-Her yere demir yolu dosenecek. Insanlarin omurleri boyunca yasadigi sehir disina cikmadan olmeleri engellenecek. Gormedikleri cografyalardaki insanlarin yasam kosullari ve fikirleri hkkinda atip tutmalarinin onune gecilmis olacak.
Simdilik bunlar' aklima geldikce yazarim. Desteginiz icin simdiden tesekkurler.

---felsefe mode on---
Çok girmek istemiyorum ama, senin öğrendiğin doğru ve yanlış başkasınınkiyle tutmayabilir. Seninle aynı şeyi yazan (bütün doğru ve yanlışları ondan öğrendim) fakat başka şeyleri savunan insanlar var, olacak da. Doğru ve yanlış yerine gerçekler üstünden gitmek daha mantıklı gibi. Bu yüzden laiklik kavramı var mesela. Herkes istediğine inansın, ama buna göre işlem yapmayalım diye.
---felsefe mode off---
Aile eğitimi hakikaten belki de en büyük sıkıntı. Artık çocukları aile değil, internet, tv, "big brother" büyütüyor. Ebeveynlerin çoğunun çocuğundan haberi yok.
ben bu konuyla ilgili çok şey düşünüyorum ve yazıp yazıp siliyorum açıkçası.iyilik-kötülük göreceli evet.hatta bugün iyi dediğin bir şeyin ileride kötü olmayacağını bilemezsin de.kelebek etkisi diyelim, kısmet diyelim, her şerde bir hayır vardır diyelim...şahsen ben hiç bir dinle ilişkim olmadan kendi ahlak anlayışıma göre yaşamımı sürdürüyorum ve böyle gayet mutluyum.kimse sorsan ben böyle mutluyumdur der gerçi ama asıl cevaplar içinde :p

bu, konuya duygusal yaklaşımdı

mantıksal olan da, herkesin işini hakkıyla yapması ve karşılığında da hakkını alması falan filan.

Bu dakikadan sonra tek çare atom bombası maalesef. Ya da bir peygamber daha gelecek "lan oğlum hepsi şakaydı, valla bak aslında böyle böyleydi, şunlar da şöyle şöyleydi, %90ınızın bu kadar mal olmasına gerek yoktu, insanlar olarak dünyaya gelişiniz bu kadar boş olmamalı bence, sadece sevişip çoğalmaktan fazlasını hak ediyorsunuz, arada bir açın bir şeyler okuyun, biraz kültürlenin, onu da yapmıyorsanız bi skmden anlıyormuş gibi ota boka burnunuzu sokmayın bari gidin taşın etrafında dönün" gibi bir şeyler söylemesi lazım. Yoksa çok zor.

Bu secimlerde degil ama bir sonrakinde kesin basbakanim, @Sownroth , uzgunum . Simdiden planimi yaptim, buyrun.
1-Devletin her kademesinde kesin seffaflik. En alt duzey memurun tayin asamasindan dev hidroelektrik santralinin siva islerinin ne kadar tuttuguna hadar her bilgi herkese acik olacak.
2-Ogretmen olmak cok zor ve ogretmen maaslari da astronomik yuksek olacak, boylece ogretmenler ulkedeki en iyi yetismis bireylerden secilecek.
3-Hakim ve savci maaslari astronomik yuksek olacak. Boylece rusvet islemeyecek, adil devlet herkesten once onlari zaten paraya bogmus olacak.
4-Her yere demir yolu dosenecek. Insanlarin omurleri boyunca yasadigi sehir disina cikmadan olmeleri engellenecek. Gormedikleri cografyalardaki insanlarin yasam kosullari ve fikirleri hkkinda atip tutmalarinin onune gecilmis olacak.

700 milyar dolar dış borç (Daha fazla da olabilir tam hatırlamıyorum)+100 milyar dolar carii açık ile bu işler çok zor görünüyor ama ben oyumu verdim gitti.

sonuçta her insan bir şekilde eğitim görüyor, öğretmen de olsa, futbolcu da olsa, aşçı da olsa.ayrıca tek kastettiğim okul eğitimi değil.aslında en büyük mesele aile eğitimi.ben çok şanslı hissediyorum bu konuda çünkü başımda mükemmel bir anne vardı.bütün doğruları ve yanlışları ondan öğrendim.her derdimi rahatlıkla paylaşıp fikir alış verişi yapabiliyorum.annemin böyle olmasının nedeni de rahmetli anneannemdir.

Eğitimci olunca konuyu teknik algıladım :) Ama aile eğitimi konusunda mutabıkız, kuşkun olmasın :)

Halklara pozitif ayrımcılık kalkmalı. Kültür paylaşımının önünü kesici gruplaşmalar dağıtılmalı.
Zorunlu Türk tarihi dersi getirilmeli
Anayasa bilgisi eğitimi liseye düşürülmeli
Vekiller en az 4yıllık bir hukuk adalet vs ilgili bölüm bitirmiş ve belediye başkanlığı gibi yöneticilik yapmış olmalı ( en önemli olan bence) ve 2 dönem sonunda emekli olabilmeli
Parti yardımları kesinlikle kesilmeli afiş broşür ve en illet olduğum o seçim arabaları yasaklanmalı ( Bunun yerine canlı seçim konuşması yapılmalı ki, konuşmayı biliyormu diye adaylara bir bakılmalı)
eski iki dereceli sistem (1946 da tek dereceye düşürülmüştür) kesinlikle gelmeli. Çünkü bize koca satranç oyununda sadece piyonu nereye koyacağımız gösteriliyor, hangi piyonu seçeceğimiz değil...
kesinlikle ab uyum yasaları adı altında kaldırılan (o üçlü koalisyonun pısırıklığı ) "idam" geri getirilmeli. Çünkü biz millet olarak kesnlikle bu şartlarda uyum sağlayamayacağız kurulacak bir birlik varsa zaten 2 kere kuruldu

Ülkeyi batırdın sayın rakibim. Her şey şeffaf olamaz yahu, bunun sarfiyat-ı hafiyesi var, derin devleti var, uygulayacağım uluslararası ekonomi hamlelerini niye açıklayayım "x devlet üzerinde ekonomik bağımlılık oluşturmak için 3.5 milyar dolar para harcandı." diye. Olmaz. Ha çok isterseniz "x kadar kişi vatan hainliği suçundan idam edildi.", "x hedef başarıldı, y hedef başarılamadı." diye yayınlarız belki, ama detaya lüzum yok.

Maaş güzel yaklaşım gibi görünüyor, ama para olayı çözseydi bugün burada olmazdık. Milletvekillerinin maaşları ortada, yolsuzlukları görüyoruz, yatlar, katlar, e hani çok para verince rüşvet istemiyorlardı, adil davranıyorlardı, işlerini yapıyorlardı? Naif olmayalım lütfen, o kelleler yuvarlanacak.

Üstüne memur sayısını asgari seviyeye indireceğim. Öyle her elini sallayan da memur olamayacak, devlet yürütüyoruz burada, mahalle bakkalı değil. "Bir kere kapak attım, sonrası kolay" yok. Her dönem alanlarındaki gelişmeler dahilinde sınava tabi tutulacaklar, müdüründen müsteşarına. Kimsenin gözünün yaşına, eniştesine bakılmayacak.

Ben size kan, ter, gözyaşı vaadediyorum. Bu pek orjinal olmadı. :D O zaman;

Ananız ağlar belki, ama çocuklarınız gülecek. Yok bu da olmadı. Danışmanımla görüşmem lazım.

Yalnız yazarken havaya girip, kendimi kaybettim, sanki hakikaten başkanlığa oynuyorum. :D

Bunlardan ve bunun gibilerden bir halt olmaz evet. Cunku, bu yoz 'biatçi, feodal kafalar' ve o kafalarin içindeki 'kohne zihniyetler' degismedikten sonra ulke hicbir bicimde degismez.

83 yasindaki babamin guzel bir ozlu sozu vardir, yeri geldi paylasayim: "Memleketin kabahati yok, adamlari kereste.''

İlk önce, halen daha politika/siyaset yapan ve gelecektede muhtemelen aynı şekilde yapacak insanları ve din emperyalizminin organizatörlerini planlı şekilde bir boeng 737 ye bindirip, tamda büyük okyanusun üzerinden geçerken sabotrajik bir şekilde düşmesi ve kurtulan olmaması. Seçim/parti malzemesi olmayı kendine görev edinmiş çoğunluk zihniyetlerin, özel şirketlerin ve halis Çin malı entellerin asimile edilmesi, yok edilmesi. "Demokrasi" kelimesinin daha detaylı bir şekilde ele alınıp, geriye kalan halka demokrasinin ne olduğunun ve hangi kriterlerde nasıl oy kullanalıcağının öğretilmesi.
Bunlardan sonra; Öncelikle komşunun komşuyu, insanın insanı sevmesi, sayması, saygı göstermesi, herkesin kendi işine bakması. Gereksiz kibirlilik ve ukakalığın son bulması. 2 gün o işi yapıpda, ortalarda bu işin ustası gibi gezilmemesi. Her hangi bir şeyi icra ederken o şeyin küçümsenmemesi ve gerekli disiplinle şeyin hakkının verilmesi..
Sonuç olarak, deveye hendek atlatma yani bunların hiçbiri olamayacağından, en temizi arkadaşında dediği gibi atom bombası kullanmak. Yada bizi her konuda, her daim evveli, günümüz ve muhtemelen gelecek sıkıntıları ile boğuşmak zorunda bırakan bu çoğunluk zihniyet olduğu sürece tek seçenek, arkadaşın dediği gibi Yeni Zelandaya gitmek sanırım.

Şimdi burada anlatsam 2.Hitler derler, faşist derler :D Ama bu milletin içinde öyle öküzler, öyle magandalar var ki onlara tek çare bu yöntem...

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/174225/basbakan-2-ataturk-olabilir-diyen-kutahyali

Sadece denk gelen üst üste 2 video bunlar, bunlarla aynı ülkede yaşamak zorundayken daha anlayışlı insan olmak gelmiyor içimden. Bunlardan bi' bok olmaz gibime geliyor bu dakikadan sonra.

bu sahtekar hükümettende,yalaka cahil ve ayakcı olan vatandaşlardanda bukadar yolsuzluğa rağmen bu üçkağıtcılara destek olup insanların hakkını yiyen ve yalakalığını yapan vatandaşdanda ayrıyeten dini kullanan, karşısındaki insanın dini görüşlerine saygısı olmayan herhangi bir yorum veya sorgu yapıldığında binbirtürlü hakaret eden gösteriş budalası çıkarcı ,insanı müslümanlıktan soğutacak olan sözde müslümanlarındanda tiksiniyorum. hepsinin köküne kibrit suyu dökmek şart. bir ülke ancak bukadar yolunabilir, ihanete uğrayabilir,gözler önünde satılabilir. diyecek laf bulamıyorum neyaparsam yapayım içimdeki nefret bitmiyor tükenmiyor. şöyle demek geliyor yani içimden demeden kendimi alamayacağım. Allah onların evine ateşler salsın, yuvalarını yıksın, birliklerini bozsun, duygularını sinirlerinde bıraksın, önlerini kessin, bişey olmaya imkan vermesin!!.

Geri