Kopan Manyetik Bobini

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda burakayci tarafından 14 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

 1. tamir edilmesi mümkün mü herhangi bir şekilde? ya da eksi bobini çıkarıp yeni bobin sardırtmak falan? var mı böyle bir şey yaptıran
   
 2. Eyvah! Nasıl becerdin? :D Lehimle filan yapılacak iş değil. Yeniden sardırtabilirsin de, astarı yüzünden pahalı olabilir. Hiç manyetik sardırmadım. Butik manyetik üreticileri gördüm yapan da, bilemiyorum.
   
 3. Ben tekrar sardırmak deyince, tel ortadan koptu komple açıldı filan diye düşündüm, doğru, öyle bir yerdeyse lehimlenebilir. :)
   
 4. İstanbul'da arkadaşım var ERS Guitar Pickups markasının sahibi Erhan Suludere. Manyetik konusunda bir sıkıntın varsa yardımcı olabilir. El yapımı butik manyetik modelleri falan var. Tamir ve bakımınıda yapıyor.
   
 5. Sarılır problem değil ama aynı özellikte ve kalınlıkta tel ve aynı miktarda sarım gerekiyor. Genelde Fender strat manyetikleri awg-42 ile sarılır ama ortadan biryerde kopmadıysa bir yerden sarılmasına da pek gerek yok. Yeniden sarılması için kurtarılamayacak bir yerden kopması gerek. Necarman da yapıyor bu işi bu arada.
   
 6. ortadan koptu biraz daha kurcalayınca.neyse yalan oldu hendrix manyetiği
   
 7. Ortadansa malesef yalan olmuş. :) Komple sarılması gerek.
   
 8. Tekrar sardırıp "Fendrix" manyetiği yapabilirsin. :D
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş