Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. Yamaha almaya mı karar verdiniz ? Ayrıca not olarak düşeyim genelde mağazalardaki gitarların ayarları çok yerinde olmaz yeniden ayarlamanız daha konforlu çalmanız açısından iyi olacaktır.
Teşekkür ederim Yamaha Pacifica 112J modelini aldım. Aldığım ders kurslarının başlarında nasıl ayar yapılacağının anlatıldığı bölümler vardı onlara bakıp ayarlamaya çalışıcam
Uyarınız için teşekkürler

Arada çok bir fark olmayacak yani büyük zahmete gerek yok.
Hayır, o değil internetten sesleri dinleme mevzusuna katılmıyorum ne de olsa başlangıçta bütçesinin kat be kat üstünde olan pahalı amfi ve ses sistemlerine bağlanacak o gitarlar sonrasında gitarlardan çıkan seslere aldanıp kendi gitarını alınca kendi amfisinden aldığı ses çok daha kötü bir ses olacak bu da onu hayal kırıklığına uğratacak ayrıca bu gitarları deneyen adamlar kim bilir kaç yıldır bu iş ile uğraşan insanlar olacak illa ki çok iyi bir tuşe ile çaldıklarından dolayı çok daha güzel bir ses çıkacak. Her türlü internetten gördüklerinize dayanarak bir gitar almanız kötü bir seçenek olacaktır.

Herkese iyi bayramlar. Deneyimi olanlara sorarım: Yurtdışından hangi gitarı alırdınız? Yakın zamanda bir yurtdışı gidiş geliş olacak. 1000 euro civarı bir Fender iyi olur mu acaba?

Herkese iyi bayramlar. Deneyimi olanlara sorarım: Yurtdışından hangi gitarı alırdınız? Yakın zamanda bir yurtdışı gidiş geliş olacak. 1000 euro civarı bir Fender iyi olur mu acaba?
Sana da iyi bayramlar.
Sorduğun soru, '' arkadaşlar karnım acıktı, dışarıdan ne sipariş vereyim'' tadında bir soru olmuş.
Gitar çalıyor musun? Çalıyorsan ne tür çalıyorsun? Ne tür bir gitar istiyorsun? Ikinci el piyasası iyi bir gitar mı istiyorsun? Evladiyelik ama satması zor olacak ama bunu dert etmeyeceğin bir gitar mı istiyorsun?
Sana böyle 327 tane soru sorulabilir.
Mesela ben 22 yıldır gitarla haşır neşirim. Elimden onlarca gitar geçti. Ben de önümüzdeki günlerde yurtdışına çıkıcam ve aylardır hangi gitarı alacağıma karar veremiyorum. Büyük ihtimalle son fikrim orada denediğim gitarlardan sonra şekillenecek. O yüzden sorduğun soruya verimli bir cevap istiyorsan kendini biraz daha ifade etmelisin.

Sana da iyi bayramlar.
Sorduğun soru, '' arkadaşlar karnım acıktı, dışarıdan ne sipariş vereyim'' tadında bir soru olmuş.
Gitar çalıyor musun? Çalıyorsan ne tür çalıyorsun? Ne tür bir gitar istiyorsun? Ikinci el piyasası iyi bir gitar mı istiyorsun? Evladiyelik ama satması zor olacak ama bunu dert etmeyeceğin bir gitar mı istiyorsun?
Sana böyle 327 tane soru sorulabilir.
Mesela ben 22 yıldır gitarla haşır neşirim. Elimden onlarca gitar geçti. Ben de önümüzdeki günlerde yurtdışına çıkıcam ve aylardır hangi gitarı alacağıma karar veremiyorum. Büyük ihtimalle son fikrim orada denediğim gitarlardan sonra şekillenecek. O yüzden sorduğun soruya verimli bir cevap istiyorsan kendini biraz daha ifade etmelisin.
Öncelikle teşekkür ederim. Çok haklısın, biraz boş soru olmuş benimki. Yamaha Pasifica 112 gitarım var uğraşıyorum biraz. Eşim gidecek yurtdışına deneme şansım olmayacak yani. İkinci eli de iyi olabilecek bir gitar arıyorum açıkçası. Blues, hard rock, metal dinliyorum genelde. Lespaul kasa aslında aradığım ama hiç çalmadım daha önce. Alınabilecek en ergonomik gitar ne olur onun için bir tavsiye istiyorum anlayacağınız.

Les paul kasa görüntü olarak birçok gitarist cezbedicidir ama ergonomik olarak bir strat kasanın rahatlığını kesinlikle vermez. Tabi ki bunların hepsi kişisel tercihlerdir. İstediğin özellikler için hss dizilimli bir fender strat uygun olabilir. Buradaki bir müzik dükkanında deneyerek de karar verebilirsin.

Geri