Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Hard Rock, heavy metal, zaman zaman blues-rock ve yine zaman zaman metal türevleri için prs se custom 24 mü yoksa jackson slx soloist mi önerirsiniz. Bu arada türkiye'de jacksonun slx soloist modelini bulabileceğim bir yer var mı ?
1) Prs Se Custom 24 tavsiye ederim
2) Jackson gitarları Zuhal Müzik'te bulabilirsin.

Yine de eline alıp çalman lazım, klavye ve sap şekilleri farklı. Ben daha önce Jackson Dkmg kullanmıştım fakat şu an elimde Prs Custom 24'ü tutuyorum, gerçekten her yola gelen gitar, rezonansı, titreşimi de bendeki kopyada gayet iyi. Bu arada gitardan çok aradığın tonu veren senin çalış biçimin ve kullandığın ampli/modelleyici cihaz. Ayrıca floydrose istiyorsan PRS SE Custom 24'ün floydlu versiyonu, 24 ve 22 perde olan seçenekleri var.

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben slipknot, lamb of god tarzı şeyler çalmak istiyorum Allah izin verirse iyice öğrenince. Sorum şu iki gitar arasında kaldım sizce ibanez grg170dx mi alsam yoksa ibanez grgr121ex mi amfi olarakta ibanez ıbz10g sizce nasıl iyimi

İkisi de kötü, ama bahsettiğin gruplar "drop tuning"ler kullandığı için grg121ex daha doğru bir seçim olacaktır. Üstünde sabit "hardtail" köprü var. Diğerinde bu tarz müzikler için akort düzenini pesleştirdiğinde (1 Step Full / Drop tuning bu oluyor) köprü yaylı vs olduğu için işin zorlaşacak, ayarın, gitarının akordu kaçacak, canın sıkılacak :) Ama dediğim gibi ikisi de kötü gitar. İkinci el daha üst model, daha iyi donanım ve ağaca sahip daha tok ses veren bir gitar bulabilirsin.

İkisi de kötü, ama bahsettiğin gruplar "drop tuning"ler kullandığı için grg121ex daha doğru bir seçim olacaktır. Üstünde sabit "hardtail" köprü var. Diğerinde bu tarz müzikler için akort düzenini pesleştirdiğinde (1 Step Full / Drop tuning bu oluyor) köprü yaylı vs olduğu için işin zorlaşacak, ayarın, gitarının akordu kaçacak, canın sıkılacak :) Ama dediğim gibi ikisi de kötü gitar. İkinci el daha üst model, daha iyi donanım ve ağaca sahip daha tok ses veren bir gitar bulabilirsin.
Öğrenciyim bro para bunlara yetiyor vallaha maalesef :)

1) Prs Se Custom 24 tavsiye ederim
2) Jackson gitarları Zuhal Müzik'te bulabilirsin.

Yine de eline alıp çalman lazım, klavye ve sap şekilleri farklı. Ben daha önce Jackson Dkmg kullanmıştım fakat şu an elimde Prs Custom 24'ü tutuyorum, gerçekten her yola gelen gitar, rezonansı, titreşimi de bendeki kopyada gayet iyi. Bu arada gitardan çok aradığın tonu veren senin çalış biçimin ve kullandığın ampli/modelleyici cihaz. Ayrıca floydrose istiyorsan PRS SE Custom 24'ün floydlu versiyonu, 24 ve 22 perde olan seçenekleri var.
sordum fakat az önce türkiyede istediğim modelde olmadığını söylediler.. :( custom 24 floyd roselular ilgimi çekiyor fakat çok fiyat farkı var. bir de daha uygun fiyatlı olmasına rağmen 245in performansı da beni etkilemişti, ama ton yelpazesi daha dar tabii

sordum fakat az önce türkiyede istediğim modelde olmadığını söylediler.. :( custom 24 floyd roselular ilgimi çekiyor fakat çok fiyat farkı var. bir de daha uygun fiyatlı olmasına rağmen 245in performansı da beni etkilemişti, ama ton yelpazesi daha dar tabii

245'in sapı Custom'a göre biraz daha kalın, Superstrattan beklediğiniz rahat çalım ve konforu bulamayabilirsiniz, Les Paul karakterinde kamyon gibi gitar, ama o da başka güzel tabi :)
Bulabilirseniz Prs Se Torero da bakabilirsiniz.

3000-3200 dolar civarında evladiyelik bir Gibson a sahip olmak istiyorum. Standard modelleri ile ilgilenmeye başladım. Traditional mı HP mi diye de karar veremedim. Farklarını da sadece weight relief ve son perdelere ulaşım kolaylığı diye biliyorum aslında bu yüzden HP tercih ettim. Custom açısından hiç bir bilgim yok. Önerilerinizi bekliyorum...
çok mu zor soru sordum bi tane cevap almamış :)

Drop tune a uygun sabit köprülü sert tonu olan (racer x black label society gibi) 500-1000 arası 2. El fiyatına alınabilecek gitar önerebilir misiniz arkadaşlar????¿¿¿

Bernie de aslında bir 245, ama sanırım gövde biraz daha kalın ve klavye kenarında binding var ve knobların yerleşimi farklı. Bernie Marsden'in 59 Les Paul gitarına benzetilerek yapılmış. Güzel gitar...

3000-3200 dolar civarında evladiyelik bir Gibson a sahip olmak istiyorum. Standard modelleri ile ilgilenmeye başladım. Traditional mı HP mi diye de karar veremedim. Farklarını da sadece weight relief ve son perdelere ulaşım kolaylığı diye biliyorum aslında bu yüzden HP tercih ettim. Custom açısından hiç bir bilgim yok. Önerilerinizi bekliyorum...

Orjinaline yakın birşey istiyorsanız ve VOS 59 falan almayacaksanız, sıfır olarak "traditional", 2. el alacaksanız "2007 ve öncesi standard". Hp yerine de ben olsam "Esp Eclipse" alırım. Bir de her modelde geçerli olan yıllara göre manyetikleri, elektronikleri ve sap profilleri değişiyor. Les Paul Custom'da Standard'dan farklı olarak abanoz klavye ve altın rengi donanım var, manyetikleri de farklı olabiliyor. 3000 dolar vermeden önce bence burada birilerinin yorumunu okumak yerine bol bol model deneyin, hiç bir Gibson Les Paul aynı kalitede değil. Manyetik çıkış güçleri ve split özellikleri vs. değişebiliyor (Burstbucker I/II/ Pro, Custombucker, 490, 57 bir sürü çeşit...) Son yıllarda ağaçlara getirilen kısıtlamalardan ötürü rosewood/mahogany kombinasyonu dışında ağaçlar denemeye başladılar. Bazıları sustain ve rezonans olarak sönük oluyor. 800 -1200 dolara alacağınız bir Edwards, Esp veya Tokai Les Paul'un herhangi bir Gibson Lp'ü tokatlaması çok yüksek bir olasılıkla mümkün.

Orjinaline yakın birşey istiyorsanız ve VOS 59 falan almayacaksanız, sıfır olarak "traditional", 2. el alacaksanız "2007 ve öncesi standard". Hp yerine de ben olsam "Esp Eclipse" alırım. Bir de her modelde geçerli olan yıllara göre manyetikleri, elektronikleri ve sap profilleri değişiyor. Les Paul Custom'da Standard'dan farklı olarak abanoz klavye ve altın rengi donanım var, manyetikleri de farklı olabiliyor. 3000 dolar vermeden önce bence burada birilerinin yorumunu okumak yerine bol bol model deneyin, hiç bir Gibson Les Paul aynı kalitede değil. Manyetik çıkış güçleri ve split özellikleri vs. değişebiliyor (Burstbucker I/II/ Pro, Custombucker, 490, 57 bir sürü çeşit...) Son yıllarda ağaçlara getirilen kısıtlamalardan ötürü rosewood/mahogany kombinasyonu dışında ağaçlar denemeye başladılar. Bazıları sustain ve rezonans olarak sönük oluyor. 800 -1200 dolara alacağınız bir Edwards, Esp veya Tokai Les Paul'un herhangi bir Gibson Lp'ü tokatlaması çok yüksek bir olasılıkla mümkün.

Şöyle söyleyeyim Esp Eclipse 2 gönlümde vardı zaten. Ama metal e kaçıyor biraz diye düşündüm. Metal de dinler çalarım. Ama gibson gibi geniş ton yelpazesi olsun diye istedim. vereceğim max fiyat 3000 3500 dolar civarı. Gibson bakmak biraz daha samimi geldi bana. O yüzden gitar önerileri bekliyorum buradan.

Arkadaşlar jackson pro series dinky dk2mq nasıl bilirsiniz?
Çok uzun süre kullandigim eski gitarım. Hatta gelen teklif direk eski gitarım bile olabilir. Güzel gitar, manyetikler bolunebiliyor kaliteli bir köprüsü var 2000 serisi olmalı. Ama floydun artıları ve eksileri göz önünde bulundurularak alınmalı.
Benim hoşuma gitmeyen özelliği sapın cilasız olması. Tam rahat edememiştim. Sap rahatlığı acısından iyi fakat bence ec1000 daha rahat. Iki gitarı da kullanmış biri olarak lp ve superstrat olmasından doğan farkları bir kenara koyarsa ben ec1000i daha çok seviyordum. Tabi alanları farklı genede 900usd sıfır fiyatı var ve o fiyatta ki superstratlar arasında güçlü bir yere sahip. Bu arada bolt on olması ayrı bir olumsuz özellik.
Manyetikleri böldüğünüzde fender vari tonlar almak mümkün.
Gitarı tekrar satarken ben 2000 liraya 3 4 ay satamadım, takasladığım kişi 3000 liraya bir haftada sattı. Çekilen resim önemli herhalde. Birazda sans olsa gerek.

Bumu? Ankaradan

Dosyalar

• 截屏_20180523_020447.jpg
    截屏_20180523_020447.jpg
    966.3 KB · Gösterim: 302
Geri