Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Merhabalar 2.el rg350 (1300) yoksa ltd mh50 (1250 tl) mi ? İkiside müzik bayisinde. Daha çok thrash metal ve pantera çalıyorum. Yanına da boss me25 alacağım. Amfim mg15cf
Döviz kurunun farkında olmakla birlikte hala bu gitarlar için yüksek fiyatlar olduğunu düşünüyorum. Madem ikinci el alacaksınız o halde en azından üzerinde sağlam bir manyetik olan bir gitar almanızı öneririm. Aksi halde sizi çok tatmin etmeyebilir. Madem ki metal çalacaksını yerinizde olsam üzerinde EMG 81-85 ya da 60 olan bir gitar sizin için ideal olcaktır. Görüntüsünü beğeniyorsanız hele bir de dener ve klavye hissiyatını beğenirseniz hiç kaçırmayın. Cort fiyat-performans için idealdir mesela.

Şu ilanlar olabilir.
Elektro Gitar Fiyatları, Satılık İkinci El ve Sıfır Gitarlar sahibinden.com'da

Özellikle ilk fenaymış.
ESP LTD EX-260 EMG 81/81 ELKTRO GİTAR - En Uygun ESP Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 597863945
Ibanez RGA42 emg 81 60 - En Uygun Ibanez Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 582684558
Cort Viva Custom ( EMG 81 - 85 ) - En Uygun Cort Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 600501670
Yalovadan satılık cort kx1q - En Uygun Cort Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 599808959

Bilmiş bilmiş yazdıktan sonra (sizin olmasa bile en azından bir başkasına fikir olur diye) Belki alacağınız vardır. Ya da o mağazadan almak zorundasınızdır diye fikrim şu; ikisi arasında kalsam mh50'yi alırım. Metal için H-H gitar daha doğru bir tercih olabilir. Hem daha yakışıklı. LTD F/P olarak ibanez'den iyidir. İbanez markası payı daha yüksek. (MH50 kullanmadım) Son olarak da en azından köprüye sert karakterli bir manyetik takardım.

Umarım faydalı olur.

Selamlar

Döviz kurunun farkında olmakla birlikte hala bu gitarlar için yüksek fiyatlar olduğunu düşünüyorum. Madem ikinci el alacaksınız o halde en azından üzerinde sağlam bir manyetik olan bir gitar almanızı öneririm. Aksi halde sizi çok tatmin etmeyebilir. Madem ki metal çalacaksını yerinizde olsam üzerinde EMG 81-85 ya da 60 olan bir gitar sizin için ideal olcaktır. Görüntüsünü beğeniyorsanız hele bir de dener ve klavye hissiyatını beğenirseniz hiç kaçırmayın. Cort fiyat-performans için idealdir mesela.

Şu ilanlar olabilir.
Elektro Gitar Fiyatları, Satılık İkinci El ve Sıfır Gitarlar sahibinden.com'da

Özellikle ilk fenaymış.
ESP LTD EX-260 EMG 81/81 ELKTRO GİTAR - En Uygun ESP Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 597863945
Ibanez RGA42 emg 81 60 - En Uygun Ibanez Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 582684558
Cort Viva Custom ( EMG 81 - 85 ) - En Uygun Cort Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 600501670
Yalovadan satılık cort kx1q - En Uygun Cort Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 599808959

Bilmiş bilmiş yazdıktan sonra (sizin olmasa bile en azından bir başkasına fikir olur diye) Belki alacağınız vardır. Ya da o mağazadan almak zorundasınızdır diye fikrim şu; ikisi arasında kalsam mh50'yi alırım. Metal için H-H gitar daha doğru bir tercih olabilir. Hem daha yakışıklı. LTD F/P olarak ibanez'den iyidir. İbanez markası payı daha yüksek. (MH50 kullanmadım) Son olarak da en azından köprüye sert karakterli bir manyetik takardım.

Umarım faydalı olur.

Selamlar
Hocam piyasa istanbulda 1000den başlıyor. Denizlideyim ltd mağazada sahibinden satılık yok maalesef. Dün dolar 6.42ydi :DD

arkadaşlar merhabalar 4000 tl bütcem var elektro gitar almak istiyorum grunge tarzı çalacağım ve solağım bana tavsiye verebilir misiniz ? gitarı taksit ile alacağım 0 alma ihtimalim o yüzden daha fazla şimdiden teşekkürler önerilerinizi bekliyorum

Merhabalar bildiginiz gibi doviz firladi gitti 1000 tl butcem var genellikle rock caliyorum nadir de olsa arada metal clean tonlar cok kullanmiyorum nasil bi gitar onerirsiniz dovizin dusmesini beklemem daha mi mantikli suanlik squier bullet ile idare ediyorum

Arkadaşlar elektro gitara başlayacağım blues çok hoşuma gidiyor sizce telecaster ile başlasam bir sıkıntı yaşar mıyım? yoksa strat ile mi başlamalıyım? bir de telelerde sx mi daha iyidir yoksa squier mi yardımcı olursanız sevinirim

Arkadaşlar elektro gitara başlayacağım blues çok hoşuma gidiyor sizce telecaster ile başlasam bir sıkıntı yaşar mıyım? yoksa strat ile mi başlamalıyım? bir de telelerde sx mi daha iyidir yoksa squier mi yardımcı olursanız sevinirim
Selamlar, yerinde olsam strat ile başlardım. Hatta H S S bir modelle, çünkü blues için hemen hemen her gitar gider özel bir ton gerekmezse bence önemli olan tuşe ve biraz da amfidir, aynı zamanda ileride ilgilendiğin tarzlar %90 değişeceği için elindeki gitar seni idare eder. Fakat geleneksel bir tele alırsan hard rocka bile çıkamayabilirsin belki. Dediğim gibi hss bir strat daha ergonomik, çok yönlü ve rahat olur senin için ama en doğrusu bir müzik markete girip gözüne ilişen her gitarı denemen. Belki alacağın bir superstrat çok hoşuna gidecek bilemezsin denemeden

Ya niye onla bu olmaz şunla şu olmaz deniyor hayret ediyorum. Yazık yeni başlayacak gençler de iki arada bir derede kalıyor. @Armonras al arkadaşım istediğini gönlüne göre dene şekline rengi sesi hoşuna gideni. Tarz mi değişti Değiştirirsin manyetigini oldu bitti. O zaman gelince buralarda olursak yine yardımcı oluruz.

Gençler Merhaba;
150£ ile 350£ arası bir elektro gitar almayı planlıyorum. Genel olarak metal çalsam da ara sıra soft parçalar da çalıyorum. Bu fiyat aralığında ne önerirsiniz?

Tartışma yaratmak istemiyorum ama asıl sorun gitarın manyetiği değil ergonomisi, 2 ay boyunca Sx tele kullandım aralıksız simdi de Ibanez Prestige ile beraber kullanıyorum teleyi sevsem de Ibanez'e geçince dünya varmış diyorum. Gövde şekli en ufak problem asıl sıkıntı sapın kazık gibi olması ve fretlere erişmek. Ibanez'de bütün klavye elimin altındayken telede akustik gitar kullanıyormuş gibi hissediyorum. Yine de en doğrusu bir müzik markete girip gözüne ilişen her gitarı denemesi olur, bence bunun yanında gitarın çok yönlü olması da aşırı önemli özellikle yeni başlayan biri için ikinci el düzgün manyetik 250 300tl olmuş en az bu da düşünülmeli gitar üst seviye değilse ya da kişi için aşırı önemli bir gitar değilse modifiye edilecek parayla fabrika çıkışı kaliteli bir gitar alınabilir ikinci elden şahsi fikrim.

Tartışma yaratmak istemiyorum ama asıl sorun gitarın manyetiği değil ergonomisi, 2 ay boyunca Sx tele kullandım aralıksız simdi de Ibanez Prestige ile beraber kullanıyorum teleyi sevsem de Ibanez'e geçince dünya varmış diyorum. Gövde şekli en ufak problem asıl sıkıntı sapın kazık gibi olması ve fretlere erişmek. Ibanez'de bütün klavye elimin altındayken telede akustik gitar kullanıyormuş gibi hissediyorum. Yine de en doğrusu bir müzik markete girip gözüne ilişen her gitarı denemesi olur, bence bunun yanında gitarın çok yönlü olması da aşırı önemli özellikle yeni başlayan biri için ikinci el düzgün manyetik 250 300tl olmuş en az bu da düşünülmeli gitar üst seviye değilse ya da kişi için aşırı önemli bir gitar değilse modifiye edilecek parayla fabrika çıkışı kaliteli bir gitar alınabilir ikinci elden şahsi fikrim.
Başlangıç için en önemli unsur konfordur kesinlikle katılıyorum. Ikinci olarak ise gitarın motivasyon gücüdür. Ama konfor oldukça subjektiftir unutmamak lazım. Bir-çok insan için kalın sap inceye göre daha konforlu olabiliyor veya tam tersi olabilir. Mesela bende çok kalın sapta rahat edemem ama klasik ibanez uzun ve ince sapında da rahat edemem.

Başlangıç için en önemli unsur konfordur kesinlikle katılıyorum. Ikinci olarak ise gitarın motivasyon gücüdür. Ama konfor oldukça subjektiftir unutmamak lazım. Bir-çok insan için kalın sap inceye göre daha konforlu olabiliyor veya tam tersi olabilir. Mesela bende çok kalın sapta rahat edemem ama klasik ibanez uzun ve ince sapında da rahat edemem.
Aynen bu yüzden önyargılar olmadan eline alıp çalmalı bir mağazada, bu arada gitarı kılıfta değil standda göz önünde tutmak bana çok yardımcı olmuştu çalışmak açısından.

Special olanda Floyd Rose special kullaniliyor, diger 1000, 1500 serisine gore daha dusuk fiyatli modeli. Baska fark var mı bilmiyorum. Bu arada stokta olmayan gitarlar için internet sitesi fiyatları güncel olmayabiliyor.

Herkese merhaba dostlar, hocalar, ağabeyler, kardesler.
Ben Burak foruma yeni üye oldum. Uygun başlığı bulamadığım için konu açıyorum zira cep telefonundan pek kolay olmuyor bu işler.
Biliyorum hepiniz bu sorudan sıkıldınız. Hatta bezdiniz.
30 yaşındayım lise zamanlarımdan 6 yıllık bateri geçmişim var. Istanbul'da da yeniyim. Evliyim. Eşimle sohbet ederken söz müzikten açıldı. Direkt olarak yönelttiği soru neden bunca zamam hiç elektro gitara yönelmiyorsun oldu ve aklımı çeldi. Sizden ricam, total bütçem 2bin TL hangi ürünu edinmeliyim. ?
Guns'n Roses hayranıyım. Les Paul kasalar ideal gibi geliyor.
Epiphone Slash AFD Performance Pack diye bir set buldum. Ama hiç bir bilgim yok bu konularda.
2. El e de çok açığım öğrenene kadar zaten parçalanacaktir.
Önerileriniz bekliyorum.
Şimdiden çok teşekkür ederim.
Konu yanlış yerde ise çok özür diliyorum.
Hoşçakalin.

Bu arada yazmayı unuttuğum icin cevap olarak atıyorum.
Burada yada başka bi forumda okuduğum bir entry aklıma geldi.
Gitar almadan önce iyi bir çevre edinin.
Demiş arkadasin biri bana çok mantikli geldi. Derseniz ki koçum sen gitar alma önce bi gel oturup konuşalım. Hafta sonu kayda giriyoruz gel dinle bir gör bakalım bu iş senlik mi emin misin diye. Ona da varım misafiriniz olup dinlemeyi çok isterim.

Selamlar,

Öncelikle hayırlı olsun. Bütçenizin bir bölümünü amfiye ayırmak yerine ses kartı + amfi modelleme (Bias FX ve amplitube veya mac kullanıyorsanız garage band) programları ile bilgisayar üzerinden yapmanızı tavsiye ederim. Bununla ilgili bu ve yabancı forumlarda pek çok bilgi bulabilirsiniz. Zira düşük bütçeli bir amfi ses kirliliğinden öte bir işe yaramayacaktır. Gitar için tipi elbete önemli ama sizin rahat çalabilmeniz daha da önemli. 2.El gitar alırken anlayan birileri ile denemenizi tavsiye edebilirim. 2. Ele de elinizde parçalanır diye bakmayın gayet güzel ikinci el gitarlar bulmak mümkün. Fakat bütçeniz bunu biraz zorlayabilir. Malum 2.El fiyatları doların etkisiyle arttı.

Geri