Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Arkadaşlar elektro gitara başlayacağım blues çok hoşuma gidiyor sizce telecaster ile başlasam bir sıkıntı yaşar mıyım? yoksa strat ile mi başlamalıyım? bir de telelerde sx mi daha iyidir yoksa squier mi yardımcı olursanız sevinirim

Arkadaşlar elektro gitara başlayacağım blues çok hoşuma gidiyor sizce telecaster ile başlasam bir sıkıntı yaşar mıyım? yoksa strat ile mi başlamalıyım? bir de telelerde sx mi daha iyidir yoksa squier mi yardımcı olursanız sevinirim
Selamlar, yerinde olsam strat ile başlardım. Hatta H S S bir modelle, çünkü blues için hemen hemen her gitar gider özel bir ton gerekmezse bence önemli olan tuşe ve biraz da amfidir, aynı zamanda ileride ilgilendiğin tarzlar %90 değişeceği için elindeki gitar seni idare eder. Fakat geleneksel bir tele alırsan hard rocka bile çıkamayabilirsin belki. Dediğim gibi hss bir strat daha ergonomik, çok yönlü ve rahat olur senin için ama en doğrusu bir müzik markete girip gözüne ilişen her gitarı denemen. Belki alacağın bir superstrat çok hoşuna gidecek bilemezsin denemeden

Ya niye onla bu olmaz şunla şu olmaz deniyor hayret ediyorum. Yazık yeni başlayacak gençler de iki arada bir derede kalıyor. @Armonras al arkadaşım istediğini gönlüne göre dene şekline rengi sesi hoşuna gideni. Tarz mi değişti Değiştirirsin manyetigini oldu bitti. O zaman gelince buralarda olursak yine yardımcı oluruz.

Gençler Merhaba;
150£ ile 350£ arası bir elektro gitar almayı planlıyorum. Genel olarak metal çalsam da ara sıra soft parçalar da çalıyorum. Bu fiyat aralığında ne önerirsiniz?

Tartışma yaratmak istemiyorum ama asıl sorun gitarın manyetiği değil ergonomisi, 2 ay boyunca Sx tele kullandım aralıksız simdi de Ibanez Prestige ile beraber kullanıyorum teleyi sevsem de Ibanez'e geçince dünya varmış diyorum. Gövde şekli en ufak problem asıl sıkıntı sapın kazık gibi olması ve fretlere erişmek. Ibanez'de bütün klavye elimin altındayken telede akustik gitar kullanıyormuş gibi hissediyorum. Yine de en doğrusu bir müzik markete girip gözüne ilişen her gitarı denemesi olur, bence bunun yanında gitarın çok yönlü olması da aşırı önemli özellikle yeni başlayan biri için ikinci el düzgün manyetik 250 300tl olmuş en az bu da düşünülmeli gitar üst seviye değilse ya da kişi için aşırı önemli bir gitar değilse modifiye edilecek parayla fabrika çıkışı kaliteli bir gitar alınabilir ikinci elden şahsi fikrim.

Tartışma yaratmak istemiyorum ama asıl sorun gitarın manyetiği değil ergonomisi, 2 ay boyunca Sx tele kullandım aralıksız simdi de Ibanez Prestige ile beraber kullanıyorum teleyi sevsem de Ibanez'e geçince dünya varmış diyorum. Gövde şekli en ufak problem asıl sıkıntı sapın kazık gibi olması ve fretlere erişmek. Ibanez'de bütün klavye elimin altındayken telede akustik gitar kullanıyormuş gibi hissediyorum. Yine de en doğrusu bir müzik markete girip gözüne ilişen her gitarı denemesi olur, bence bunun yanında gitarın çok yönlü olması da aşırı önemli özellikle yeni başlayan biri için ikinci el düzgün manyetik 250 300tl olmuş en az bu da düşünülmeli gitar üst seviye değilse ya da kişi için aşırı önemli bir gitar değilse modifiye edilecek parayla fabrika çıkışı kaliteli bir gitar alınabilir ikinci elden şahsi fikrim.
Başlangıç için en önemli unsur konfordur kesinlikle katılıyorum. Ikinci olarak ise gitarın motivasyon gücüdür. Ama konfor oldukça subjektiftir unutmamak lazım. Bir-çok insan için kalın sap inceye göre daha konforlu olabiliyor veya tam tersi olabilir. Mesela bende çok kalın sapta rahat edemem ama klasik ibanez uzun ve ince sapında da rahat edemem.

Başlangıç için en önemli unsur konfordur kesinlikle katılıyorum. Ikinci olarak ise gitarın motivasyon gücüdür. Ama konfor oldukça subjektiftir unutmamak lazım. Bir-çok insan için kalın sap inceye göre daha konforlu olabiliyor veya tam tersi olabilir. Mesela bende çok kalın sapta rahat edemem ama klasik ibanez uzun ve ince sapında da rahat edemem.
Aynen bu yüzden önyargılar olmadan eline alıp çalmalı bir mağazada, bu arada gitarı kılıfta değil standda göz önünde tutmak bana çok yardımcı olmuştu çalışmak açısından.

Special olanda Floyd Rose special kullaniliyor, diger 1000, 1500 serisine gore daha dusuk fiyatli modeli. Baska fark var mı bilmiyorum. Bu arada stokta olmayan gitarlar için internet sitesi fiyatları güncel olmayabiliyor.