Hangi elektro gitarı alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

alpburak12 demiş ki:
Roth-Azad demiş ki:
alpburak12 demiş ki:
Beyler paramın yettiği kadaryle fender (meksika) start yada telecaster alcam.Fakat hangisini alsam diye düşünüyorum..Floyd rose kulanmıyorum.Tarz rock ama çok sert onlar istemiyorum.Biraz da telecaster ın şeklinden dolayı onu almayı istiyorum bir öneriz varmı ?
Deneyebiliyorsan ikisine de bak, hangisi hoşuna gidiyorsa onu al :) Şu an zaten telecaster daha çok içine sinmiş gibi. Çok değil ama bir iki tane meksika telecaster deneme şansım oldu ve ikiside bence kesinlikle çok iyiydi, amerikandan pek bir farkı yoktu. Bu zaten klasik "Bazı meksikalar amerikalardan daha iyi" geyiğine yol açıyor ama gerçekten de öyle.

Saol..Bulunduğum yer itibariyle(Aydın/Kuşadası) burada Meksika yapımı Fender bulunmuyor sadece iki üç tane Squier getirmişler.Onları bile deneyemiyorsun :D Bir nevi süpriz bi hediye gibi gelecek gitar o yüzden deneyenlerden bilgim alayım dedim.Tekrar teşekkür ederim:)
Tarzını tam olarak bilmiyorum ama ikisi de şimdilik tatmin edici olacaktır senin için. İçin rahat olsun derim :)

arkadaşlar ibanez rg350'nin floyd rose ve tremolasa nasıl? Vibrato kolunu çok kullanıyorum, rg350'yi satınalsam floyd rose ve kilit sisteminden memnun kalır mıyım?

Sorun çıkardığına daha şahit olmadım ben 350'lerin Floyd Rose sistemlerinin, koldan tutup gitarı kaldırmaya kalkmadığın sürece sorun olmaz herhalde... :)

Arkadaşlar 500 ytl param var ve death metal için uygun bi gitar almak istiyorum baktım Cort X-11 güzel donanım bakımından güzel göründü sizce alıyımmı veya başka önerileriniz var mı??? :evil:

ya arkadaşlar bu üst eşik genelde açık renk bu degişebiliyomu bide değişirse fiyat değişirmi :(

gravemaster demiş ki:
beyler bir arkım icin(bass) cep anfisi yada sadece calısmak ıcın kullanılcak bır anfı arıyorum ne onerırısnz..

marshall hiwatt ve fenderin var minik amfileri. cep tipi olanlardan sadece marshall biliyorum diğerleri azcık daha büyük. Marshallınki kemere takılıyor 0.9 watt ama bas amfisi olarak görmedim. elektrogitar için var galiba sadece . buna ek olarak sadece kulaklıkla dinlenebilecek kendinden processorlü olan var ki onlar da o akdar ucuz değil.

psycodemon demiş ki:
Arkadaşlar 500 ytl param var ve death metal için uygun bi gitar almak istiyorum baktım Cort X-11 güzel donanım bakımından güzel göründü sizce alıyımmı veya başka önerileriniz var mı??? :evil:

iyi manyetik ve distortion pedal lazım. gitar önemli değil aslında. cort gitara bir de metal zona MT2 (boss) iyi gider. onda iyi sert tonlar var bir bak istersen.

Atalay demiş ki:
psycodemon demiş ki:

iyi manyetik ve distortion pedal lazım. gitar önemli değil aslında. cort gitara bir de metal zona MT2 (boss) iyi gider. onda iyi sert tonlar var bir bak istersen.

mt-2 beni tatmin etmemişti onun yerine mxr metal muff,sansamp gt2 gibi bir şey düşünmen daha iyi olur bence..

peki x-11 almada şunu al diyebileceğiniz bi gitar varmı fiyatı o civarda olan :!: Cort Evl-K4 nasıl mesela

arkadaşlar;
clean tonları süper(dolayısıyla klavye akçaağaç olmalı sanırım) bi gitar arıyorum.sert tonlarda gözüm yok.ağacı kaliteli ama sonradan manyetik modifiyesi yapabileceğim bi gitarda olabilir.başlangıç için bi gitar aramıyorum.önerilerinizi bekliyorum.

Önce mangırları görelim :)

ne kadarlık birşey düşünüyorsun belirtirsen daha iyi olur. ;)
Şimdilik fender standart strat diyeyim ben (mexico)
Klavye maple olmalı diye bir kaide yok.
Manyetikler single olmalı diye de bir şart yok.
O yüzden ilave olarak epiphone les paul ve ibanezin o civarda fiyatlı kore yapımı modelleri olabilir.

Merhaba,

Yakında elektroya geçiş yapmayı düşünüyorum. Şu anda aklımda ;

Washburn WI 14
Cort X-2
Cort M200
Sx GGI SII markaları var. Fakat hangisi en uygunu daha karar veremedim. Genellikle başlangıç olarak Cort X-2 öneriyorlar. Bu gitarlar hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.

Birde evde çalışmak için amfi sorucagım. Ucuz ve idare edebilcek türde istiyorum.

Önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler..

gitarist41 demiş ki:
Merhaba,

Washburn WI 14
Cort X-2
Cort M200
Sx GGI SII markaları var. Fakat hangisi en uygunu daha karar veremedim. Genellikle başlangıç olarak Cort X-2 öneriyorlar. Bu gitarlar hakkında bilgi verebilirseniz sevinirim.

Birde evde çalışmak için amfi sorucagım. Ucuz ve idare edebilcek türde istiyorum.

paran varsa düşük gitar alma bence ne tür çalcaksan ona göre bişey al amfide ibanez ıbz10g al derim idare eder.

gitarist41 demiş ki:
Merhaba,

Washburn WI 14
Cort X-2
Cort M200

Benim tercihim bu gitarlar içinde M200, amfi tercihim ise Roland MicroCube olur. Özellikle MicroCube'u ev amfisi olarak başka hiçbir amfiye değişmem. Paran az ise Ibanez tavsiye etmem, GRG'lere vereceğin parayla çok daha iyi bir Cort edinebilirsin kendine.

Bunlar haricinde, Yamaha PA112J ve Yamaha Pasifica 120 S modellerini de tavsiye ederim, fiyatlarına göre çok iyi gitarlardır.

Bence de M200 en uygun olanı...

Washburn alınacaksa ya en üst ya da en eski modeller araştırılmalı...

SX'ler de bazılarını cezbetse de beni hep hüsrana uğratıyor...

SX yerine Stagg veya J&D Brothers gibi markalar bana daha iyi geliyor. J&D'nin bir Les Paul kopyasını çalmıştım geçenlerde, Epi Les Paul'ların alt modellerinden daha iyiydi J&D, fiyatı da daha ucuzdu hem de. Stagg'in de oldukça ağır bir telecaster'ını tıngırdatma şerefine erişmiştim, o da fiyatına göre hoş duran bir gitardı, kesinlikle o paraya gidip de Squier Tele falan almam, o Stagg dururken.

Geri