Teknolojide Son Nokta

'Forum Meydanı' forumunda sibumi tarafından 16 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

 1. Hocaya, metoda, çalışmaya, uğraşmaya son. Al bu gitarı, aç youtube u virtüöz ol !!!!!!!!!!!!!!!. Tam bize göre, bize uygun. Gene de hayırlısı diyelim, Helal olsun yapana, destekleyene. Kim bilir belki imkansızlıktan ötürü hayallerini geciktirenlere vesile olur diyelim, sözü turkrock sakinlerine bırakalım
  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/25818883.asp

  TÜBİTAK destekli ‘akıllı gitar’
  Meltem ÖZGENÇ / ANKARA
  16 Şubat 2014
  [​IMG]
  Bilkent Cyberpark bünyesindeki Easy Guitar firması, TÜBİTAK’ın da desteğiyle ‘akıllı gitar’ geliştirdi.
  Gitarlarda bulunan akıllı sistem, gitar bilgisayara bağlandığında YouTube’tan dinlenen şarkıların çalınabilmesini sağlıyor. Bu da şarkı boyunca basılacak akortlara ışıklı uyarıcıların gitar üzerinde kılavuzluk yapmasıyla sağlanıyor.
  ÖDÜLLÜ SİSTEM
  TÜBİTAK 1512 programınca desteklenen sistem, ODTÜ’nün düzenlediği “Yeni Fikirler Yeni İşler 2013” yarışmasında “DenizBank Özel Ödülü” ve 5’inci Ankara Start-Up Zirvesi’nde “PayU Türkiye Özel Ödülü”nü aldı.
  SİSTEMİN geliştiricisi 16 yıldır besteci, şarkı yazarı, gitar hocası gibi çeşitli sıfatlarla müzikle uğraşan, kamuoyunca daha önce Star Akademi yarışmasının birincisi olmasıyla tanınan Giray Songül. Easy Guitar firmasının kurucusu da olan Songül, ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği lisans eğitimi sonrasında Londra Business School’da işletme yüksek lisansını tamamladı.
   
 2. Hocaya, metoda, çalışmaya, uğraşmaya son. Al bu gitarı, aç youtube u virtüöz ol!

  şunu bi de sesli okuyun.
   
 3. Kimse kusura bakmasın da ben böyle akıllı, sanal, dokunmatik diye reklamı yapılan gitar adı altındaki zımbırtılara karşıyım. Enstrüman çalmak isteyen adam bunu içinden gelerek yapmalı, parmakları patlayana kadar çalışmalı. Ne öyle "Şurdan ışık çıktı aha hemen basayım da gitar çalmış olayım...", hiç samimi değil. Yemişim bu gitardan gelecek virtüözlüğü. Guitar Hero oynarım daha iyi.
   
 4. O ledler ne öyle .yerine araba farı koysalarmış daha parlak olurmuş.
   
 5. Sakin dostlar, ne virtüözlüğü? Ledlerin bulunduğu yerlere bakarsanız, akord öğrenmek için tasarlanmış. Yok öyle ledlere bak kanatları tak gibi bir mevzu :)
   
 6. Düşünsene far beyond Thé Sun'ı işlediklerini :ROFLMAO:
   
 7. Zannediyorum fikir yeni değil, ama gitara uyarlamak çok iyi bir fikir olmuş onu kabul etmek lazım...  Virtüözite konusuna gelirsek, bu çok iddialı olmuş yalnız...
  Şimdi bu gitar icrası zor bir klasik müziği klavye üzerinde "gösterecek" diyelim. Parçayı icra edende o notaları basabilecek kabiliyet yoksa ne fayda...
  Gitar öğrenmeyi hızlandırır, ona katılıyorum. Yapanın eline sağlık diyelim...
   
 8. Virtüöz olacağız tabi ki, Her şeyin hazırını severiz biz. Mümkünse hiç emek harcamadan, kafa yormadan, çalışmadan her istediğimiz olsun isteriz.
   
  Son düzenleme: 23 Şubat 2014
 9. Çoğu insanın hazırı sevdiği konusunda hemfikiriz. @Buried in dediği gibi, imkanı, vakti olmayanlar için bazı temel konuları öğrenmede kolaylık, ama ilerisi? İsteyen denesin ve görsün diyorum :)
   
 10. Bu tür yenilikler neden hocalara son veriyor? Nedir bu hoca düşmanlığı.
   
 11. İfade etme problemim var galiba benim , özür, (Hocaya, metoda, çalışmaya, uğraşmaya son. Al bu gitarı, aç youtube u virtüöz ol !!!!!!!!!!!!!!!. Tam bize göre, bize uygun), parantez içine yazılanların hepsine çok ihtiyaç var (imkan varsa özellikle iyi bir hoca).
   
 12. Çalmaya çalışan kişi beyninde nereye basacağını bilir zaten. Önemli olan basıyor olabilmek. Tek kolaylığı parçanın akorlarını direk çıkarması olacaktır sanırım.
  Bence gereksiz, ama bilime katkı yine de. Adam uğraşmış, yapmış.
  Hoca konusunda sizlere katılıyorum. Nasıl analog pedalın sesini, prosesörden aynen alamıyorsak, analog hoca için de aynısı geçerli :)
   
 13. Muthis bir icat oldugunu kacirmissiniz arkadaslar. Beyninde nereye basacagini bilir diye bir sey soz konusu olamaz.
  Gitari hobi olarak calan var, mesleki olarak calan var. Gitar ogretmenleri icin de son derece guzel kolaylik bence. Ogrencisiyle calisirken bilgisayardan destek alabilir.
  Kisinin kendini gelistirmesi icin de cok iyi.
  Insanogluna son derece faydali bir bulus olmus, tebrik etmek lazim.
   
 14. Işığın yandığı yere basmakla, akor okuyup basmak aynı şey bence. Sonuçta o akoru parmaklarınla basacaksın, ışık yanmış yanmamış ne önemi var. Hocalar için kolaylık orasına katılıyorum. Yalnız dikkat ediniz sadece youtube da çalan parçayı gösteren bir alet, bu da avantaj mıdır, dezavantaj mı kişinin ne düzeyde çalmak istediğine kalmıştır.
   
 15. asım can gündüz'ün gitar çalmayı öğrendiği gitardır arkadaşlar. kesin bilgi yayalım !
   
  BuzzLightyear ve Tüpçü bunu beğendi.
 16. 1.jpg
   
  Flamenco bunu beğendi.
 17. Arkadaşlar,

  Easy Guitar olarak bu türk girişimini bir dünya markası yapmak istiyoruz. Easy Guitar ilk başlayanlar için bir sürü kolaylık sunmakta, online ders imkanı verebilmekte ve gitar bilenler için de yeni şarkıları öğrenmeyi oldukça kolaylaştırmaktadır.

  Easy Guitar daha çok akorlar üzerinde durmakta. Deneyimli gitaristlerden

  www.easyguitarplay.com/sync.php

  adresini kullanarak Youtube videolarını gitar ile senkronize etmelerini bekliyoruz. Bu sayede hem bize yardımcı olacaksınız hem de diğer insanların o parçayı öğrenmesini kolaylaştıracaksınız. Biz genel olarak gitar denince akla gelen ilk parçalara odaklanıyoruz fakat aklınıza gelen herşeyi senkronize edebilirsiniz.

  Hepinize şimdiden çok teşekkür ederiz.
   
  J-P bunu beğendi.
 18. Bu gün üye olduk di mi? Bu akılları da PR'cılar veriyor sanırım.
   
 19. O kadar çok müteşekkir olunmuş ki, bir tane de gitarpedal'a yazılmış benzer mesajdan :) Bilin bakalım oraya ne zaman üye olunmuş?
   
  ornapsen bunu beğendi.
 20. Aynı şahıs en son Ant Bey'in profiline bakarken görülmüş. Yorumunuzdan sonra PR'dan "görüldüğü yerde vurulsun" emri geldi herhalde :D
   
  antbalci bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş