Uzun Saçlıya Sempati Duyamama Sorunsalı!

Bir resmi gazeteyi filan araştırmak gerek. Kamu-sen mi memur sen mi ney tam hatırlamıyorum kampanya başlatmışlardı yıllarlı süren bir kampanya: Sakal,kravat,başörtüsü,kot vs vs için 20 milyon kişi bunu bekliyor bilmem ne diye. O kampanya sonuçlandı, artık serbest diye okudum/hatrımda kalmış. Kanunda serbest olmadan amir, hastanede olsa yoğunluk var bilmem ne diye serbest bırakamaz. Ama serbest olanı çok güzel yasaklar. Sen adamın yasağını iplemezsin ama bu seferde başka şeylerden rövanşını alır. En azından benim gördüklerim böyle. Kesin en son haline ne bakmak lazım özetle.

Bir resmi gazeteyi filan araştırmak gerek. Kamu-sen mi memur sen mi ney tam hatırlamıyorum kampanya başlatmışlardı yıllarlı süren bir kampanya: Sakal,kravat,başörtüsü,kot vs vs için 20 milyon kişi bunu bekliyor bilmem ne diye. O kampanya sonuçlandı, artık serbest diye okudum/hatrımda kalmış. Kanunda serbest olmadan amir, hastanede olsa yoğunluk var bilmem ne diye serbest bırakamaz. Ama serbest olanı çok güzel yasaklar. Sen adamın yasağını iplemezsin ama bu seferde başka şeylerden rövanşını alır. En azından benim gördüklerim böyle. Kesin en son haline ne bakmak lazım özetle.

Diğer tarafa bakayım derken cevap gecikti. Aslında haftada bir kontrol etmek gerek ilgili kanunları ve yönetmelikleri. Yıl ortasında öğle tatilinin saati değişiyorsa her şey olur :)

Hiç karşılaştınız mı bilmiyorum 'halka rağmen' diye bir tabir var, halka rağmen başarı elde etmek zordur. Bizi sandıkları gibi olmadığımızı daha doğrusu normal olduğumuzu anlatıp doğruyu öğrenmelerini sağlamak bir şey kaybettirmez. İnsanları kazanmak, ne düşünürse düşünsün demekten daha mantıklı bana göre. İlk cümlem aşağılamak amaçlı değildir, yanlış anlaşılmamak için baştan okuyunca bunu söylemeyi gerekli buldum.
yok estafurullah yanlış anlama yok ama şöyle düşün; seni zaten kabul eden insanların olduğu bir toplum var. Belki yüzünü toplumun yanlış tarafına çeviriyorsundur. Söylediklerin gibi yargılanmaktan hoşlanmayan bir sürü insan var ve onlar da toplum :) yüzünü seni kabul edenlere çevir ki daha mutlu ol. Biliyorsun ki herkesin anlaması, herkesin kabullenmesi imkansız...

Geri