Recep Ivedik 4

Çekimleri İstanbul ve Survivor adasında (Dominik Cumhuriyeti'nde bir yer galiba ) sadece 1 ayda çekilmiş. Ada çekimleri için Acun Ilıcalı'nın yardımlarını da düşünürsek, metrekare fiyatı ile dünya'da rekor kıran kapalı çarşı ile "en emeksiz,bedava ve en kısa sürede" çekilen bu filmin gişe geliri açısından rekoru benzer olacak. 1 ay içerisinde ekibi topla İstanbul'da çekim yap sonra toplan bilmem nereye git jet lag falan filan derken 1 hafta gitsin oraya ekibi götür,seti kur, çekimi yap sonra İstanbul'a gel. Çekimleri editle, mixle bilemem ne.. hepsi 1 ayda.. Daha ne kadar kaliteli bir iş bizi bekliyor siz düşünün. Üstüne milyonlarca gişe geliri ve milyonlarca seyirci.. Artık yedi sülalesi doyar bu filmden sonra. Şahan'nın torunlarına mal mülk konusu sorulurken alınan cevap: "Dedem paşa değil ama Recep ivedikti " olur artık.

Eyvah eyvah 3 vakası olmaz umarım. Fragman güzel gözüküyordu ama inşallah hayal kırıklığına uğramam. Çünkü gerçekten Recep ivedik karakterini sevdim. 3. filme çok küfretmeme rağmen 4'den umutluyum.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam kızgınlığınızı anladım ama çekilen her film sanatsal değer taşımak zorunda değil ki.Ben de sevmiyorum bu filmi ama demek ki ilgi var.

Tabiki de avrupa da amerika da da geyik modunda çekilen filmler var...

Ama ülkemizin en çok izlenen 10 filminin 3 tanesi recep ivedik serisi olmasına kızıyorum , daha kaliteli daha sağlam daha kurgusal emek harcanmıs filmler izlenmemiş ama recep 3 filmle girmiş buna kızgınım ...

Emek harcanmıs turk fımlerı lıstesı cıkartsanız en fazla 20 bilemedin 30 tane vardır

Recep ivedik ten fazla emek harcanmış milyonlarca film var , artı hep tiye aldıgımız dünyayı kurtaran adamda bile daha çok emek var ...

burada vurgu emek harcanmış filmlerden öte , sanki el kamerası ile çekilmiş, sıfır kast ve diyalog ile yapılmış film üzerine yapılmış bir eleştri

Ata Demirer yada Tolga Çevik gibi "zeka" ile espiri yapan adamların çektiği filmlere çamur atılırken Cem Yılmaz ve Şahan Gökbakar gibi espirilerdeki açıkları küfür ile kapatmaya çalışan adamların bu derece yere göğe sığdırılamaması ve filmlerinin milyonlar tarafından izlenmesi çok garip geliyor bana. Ayrıca gençlerin çoğuna sorsalar eminim ki Şener Şen Kemal Sunal gibi usta tiyatrocuları beğenmezler Demet Akbağ Yılmar Erdoğan gibi kendini oyunculuğa adamış insanlara çamur atarlar ama ardından "Twilight" "Recep İvedik" izlerler, eyvallah ne diyelim. Komedi benim için zekadır yani ne Cem Yılmaz ne de Şahan Gökbakar, komedi Yılmaz Erdoğan'dır, Ata Demirer'dir, Kemal Sunal'dır, Şener Şen'dir, Nejat Uygur'dur, Metin Akpınar'dır.

Kimse boğazınıza bıçak dayamıyor arkadaşlar gitmezsiniz olur biter. Ne yani ben recep ivedik izledim güldüm diye ayı mıyım, öküz müyüm, hırt mıyım hangisiyim? Neden illa bir kıyas yapılır ki diğer komedyenlerle. Sonuçta Malmsteen dinleyen de var Metin Türkcan da!!!

Kimse boğazınıza bıçak dayamıyor arkadaşlar gitmezsiniz olur biter. Ne yani ben recep ivedik izledim güldüm diye ayı mıyım, öküz müyüm, hırt mıyım hangisiyim? Neden illa bir kıyas yapılır ki diğer komedyenlerle. Sonuçta Malmsteen dinleyen de var Metin Türkcan da!!!

Estağfurullah cevabınız banaysa benim değindiğim nokta çok farklı, izlenir izlenmeye hatta yeri gelince gülünür de, ama benim eleştirdiğim haketmediklerini düşündüğüm "aşırı ilgi" durumu sadece.

Yalnızca küfürlere güldüren bir seri olduğu kanaatindeyim. Aynı eleştiri Cem Yılmaz için de (Özellikle Yahşi Batı filmi fiyaskoydu bana göre) yapılıyor tabi ama bu derece değildir. Serinin tüm filmlerini izlemişimdir herhalde arkadaş ortamında falan. Akıllıca yapılan bir espri hatırlamıyorum. Güldürüyor mu? Yani güldürüyor ona bir şey diyemem. Bende gülmüşümdür bir yerde illa ki. :D Ama atıyorum Tolga Çevik'in şu an yayınlanan Arkadaşım Hoşgeldin programının bir bölümünden aldığım keyfi serinin herhangi bir filminden alamdım. 4.sü ön yargılarımı kırar umarım.

Yalnızca küfürlere güldüren bir seri olduğu kanaatindeyim. Aynı eleştiri Cem Yılmaz için de (Özellikle Yahşi Batı filmi fiyaskoydu bana göre) yapılıyor tabi ama bu derece değildir. Serinin tüm filmlerini izlemişimdir herhalde arkadaş ortamında falan. Akıllıca yapılan bir espri hatırlamıyorum. Güldürüyor mu? Yani güldürüyor ona bir şey diyemem. Bende gülmüşümdür bir yerde illa ki. :D Ama atıyorum Tolga Çevik'in şu an yayınlanan Arkadaşım Hoşgeldin programının bir bölümünden aldığım keyfi serinin herhangi bir filminden alamdım. 4.sü ön yargılarımı kırar umarım.
Ben de ne yalan söyleyeyim Recep İvedik' te evet akıllıca bir espri bulmuyorum ama her gün yolda gördüğüm bir sürü sığıra bir de televizyon ya da ekran karşısında gülmek hoşuma gitmiyor değil. O kadar çok var ki bu sığırlardan etrafımda, o kadar sıkıcılar ki -siz de farkındasınız- artık beni bunaltmaktan ileriye gidiyorlar çoğu zaman. Evet en ufak bir zeka pırıltısı yok farkındayım, ama ben arada bir gülüyorum. Yapılsın mı, banane yaparlarsa izlerim, yapmazlarsa hiç aramam.
Tolga Çevik' e gelince birkaç defa arkadaş ortamında izledim ve inanın Recep İvedik kadar bile gülemedim, arkadaş ortamında yıllar önce yapılan, şimdi çoğu kişinin yapmaya üşeneceği ama sadece onu canlı izlemeye giden ya da televizyon izleyen kesimin sadece belli bir kesimini (geneli sanırım belli bir yaş üstü) güldürmeyi başaran bir işmiş gibi geldi. Arkadaşım Hoşgeldin' de de yeni bir şeyler aradım ama yeni çok şey bulamadım. Arada bir gülüyorum yine ama maalesef öyle izlediğim saatleri dolu dolu geçiremiyorum, benim için (güldürme olarak sadece, kalite olarak tabii ki değil) Recep İvedik' ten öte değil yani. Esprilerdeki zeka seviyesi belki bir tık ötededir (benim naçizane görüşüm). Ha arada patlatır espriyi de ben denk gelmem, o da benim şansımdır onu bilmem. Ama adam çok büyük ustadır, tiyatrocudur, sanatçıdır onu bilmem, o zaten her babayiğitin işi değil öyle sahneye çıkıp da tek başına koca programı götürmek, o çok net.

Recep İvedik dediğiniz seri sadece zengin ve şımarık bir adamın daha da lüks ihtiyaçlarını gidermek amacı taşıyan bir fiyaskodan başka birşey değildir.Bu adam bu filmi devam ettirmeyeceğine söz vermişti :) Ama gel gör ki 4. sü çıktı.Arkadaşlar Eğer tartıştığınız sanat kısmı ise kusura bakmayın,sizi hayal kırıklığına uğratacağım.Bu ülkede o dediğinizi yapan çok az kişi var ve adamlar filmden sadece festivaller üzerinden para kazanabiliyorlar.O parayı ise yine diğer film için kullanıyorlar(bu adamlar piyasaya iş yapabilir ama kendilerini mal gibi kullandırtmak istemiyorlar ;) ).Ömürleri ise çok ahım şahım şeklinde geçmiyor.Eğer sinemaya bakacaksanız bir tüketim malı olarak bakın, gişe başarısı yakalamış film iyi film değildir, bunu ne siz değiştirebilirsiniz ne de başkası.Hadi lan oradan diyenler olabilir, ama gerçek budur , sektörün içindeyim :)

Geri