Fender Greta'ya Fx Loop Yaptırmak

Yalnız Greta'nın tonu çok vintage, biraz da çiğdir Boran, fazla gain yok, dedenin gençliğinden kalma kalma blues-rock amfisi havasındadır, aklında olsun. Biraz daha para tutup dişini sıkıp en azından temiz bir Ibanez TSA5 hatta 15, Laney Cub12 falan düşürebilirsin.

Yalnız Greta'nın tonu çok vintage, biraz da çiğdir Boran, fazla gain yok, dedenin gençliğinden kalma kalma blues-rock amfisi havasındadır, aklında olsun. Biraz daha para tutup dişini sıkıp en azından temiz bir Ibanez TSA5 hatta 15, Laney Cub12 falan düşürebilirsin.
Hocam ben gretayi ikinci amfim olarak istiyorum. Boyle yurtta odamda takilmalik falan.
Hem de 2/10 volumda ve kendi 4"liginde alacagim cleani çok düşük sesli olduğu için FX loopta yaptirip setupla beraber kullanirim, Pedallar bu cleanden geçer dolayisiyla düşük sesli olur yurt odamda bile calarim diye düşünmüştüm. Üstelik vox kabinede gecerim. Tam fikrim budur. Ne düşünüyorsunuz hocam?
İsim Nebil benim bu arada :)

Selamlar. Ht-1R combo da düşünebilirsiniz bence. 8" hoparlörü var. Gayet ufak ve taşınabilir. Ayrıca kabin de bağlanabiliyor. Do-Re müzikte nakit 680 TL diyor. Mağazaya gidince daha da yardımcı oluyorlar.

Önceden söylesene şunu. Neyse mesaja yazdığımı buraya da yapıştırayım bari:

Greta hayli vintage yapıda bir amfi. Pedalı normal inputtan da kabul eder aslında. Bu arada, amfide kısık ses ile overdrive pedalından pek verim alamazsın işin doğrusu. Lambalı amfilerin huyu böyle ne yazık ki :)

Bu uyaridan sonra gretadan tamamiyle vazgectim tesekkur ederim :)

Önceden söylesene şunu. Neyse mesaja yazdığımı buraya da yapıştırayım bari:

Greta hayli vintage yapıda bir amfi. Pedalı normal inputtan da kabul eder aslında. Bu arada, amfide kısık ses ile overdrive pedalından pek verim alamazsın işin doğrusu. Lambalı amfilerin huyu böyle ne yazık ki :)
Greta hiç kullandınız mı bilmiyorum ama çok kısık seslerde hemen kırılmaya başlayan bir amfi. Üzerindeki vu meter kırılma olayını gösteriyor zaten. Üzerindeki speakerla bazen çok temiz clean almak için aşırı kısmak gerekiyor.

Ts9 + üzerindeki speaker la harika tonlar alınıyor. Ama Bir crunch box bağlamak isterseniz kabin şart.

Greta hiç kullandınız mı bilmiyorum ama çok kısık seslerde hemen kırılmaya başlayan bir amfi. Üzerindeki vu meter kırılma olayını gösteriyor zaten. Üzerindeki speakerla bazen çok temiz clean almak için aşırı kısmak gerekiyor.

Ts9 + üzerindeki speaker la harika tonlar alınıyor. Ama Bir crunch box bağlamak isterseniz kabin şart.

Greta videolarından gördüğüm kadarı ile güzel bir amfi. Kabinlere bağlanabiliyor, hatta lambalı preamp pedalı olarak amfi önünde kullanılabiliyor. Ama dediğin gibi çabuk kırılıyor ve lambalı amfilerin genel yapısı gereği, arkadaşın düşük seste Greta'ya overdrive pedalı bağlayarak yurtta güzel ton alabileceğinden emin olamıyorum. Malum karışık ortamdır yurtlar. Bizim yüzümüzden atılmasın bir de adam :)

Nebilcim istediğin amfiye forumda denk gelmiştim geçen gün, birisi satıyordu. Hani şöyle radyoya benzeyen kırmızı amfi değil mi?

Bence de arkadaşlar haklı, o kadar parayı ona verdiğine değmez. Ben de merak edip bakmıştım videolarına. O miniğe ancak şöyle Strat ya da Tele filan bağlar zenci dede blues'u modunda takılırsın :D

Neden adam gibi bir kulaklık amfisi düşünmüyorsun?

Nebilcim istediğin amfiye forumda denk gelmiştim geçen gün, birisi satıyordu. Hani şöyle radyoya benzeyen kırmızı amfi değil mi?

Bence de arkadaşlar haklı, o kadar parayı ona verdiğine değmez. Ben de merak edip bakmıştım videolarına. O miniğe ancak şöyle Strat ya da Tele filan bağlar zenci dede blues'u modunda takılırsın :D

Neden adam gibi bir kulaklık amfisi düşünmüyorsun?

Şimdi "zenci dede blues" falan deyip te soundları, türleri, zevkleri ve renkleri küçümsemeyelim, o soundları temel alan gruplar, gitarstler de var hani ;) Tarzına göre güzel bir amfi gerçekten. Aynı seriden Excelsior var, daha az gürültülü olsa o da düşünmeden alınır hani ama yanlış hatırlamıyorsam 10 watt ve 15" hoparlörü var.

Nebil daha düşünüyor anladığım kadarı ile. İyi bir çözüm bulamazsa sonuçta yurttan atılmak ta var :D

Ya ben BB King filan dinleyen, "zenci" blues müziğini özellikle seven bir insanım. Yanlış anlaşılma olmasın. Nebil kardeşimle az biraz muhabbetimiz olduğu için öyle yazdım.

Yanlış anlaşıldıysam özür dilerim.

Ben gretadan da özel amfi yaptirmaktan da Vazgeçtim :)
Blackstar Ht5r alicam hep istiyodum .
Ama bu 5 wattllik canavara bir watt killer 50 takip sonuna kadar dusurcem watti.
Artik kendim bile zor duyarim istediğim gibi olur :D

Geri