Mesa boogie dual rectifer preamp şemaları

'Elektro Gitarlar' forumunda presence tarafından 6 Mayıs 2006 tarihinde açılan konu

1. Mesa boogie dual rectifer preamp devre şemasını çizdim baskılı devresi yerleşim planı.tüp bulamadığım için denememe fırsatım olmadı denemek isteyen arkadaşlar için burda yayınlıyorum.

Not:elektrolitik kondansatörlerin V değerleri verilmemiş.ama elektronikçi bi arkadaşım azami 500V olması gerektiğini söyledi buyrun dosya

http://www.hemenpaylas.com/download/665834/rectifier_preamp___powersupply.rar.html

2. hocam sana zahmet bide "Mesa/Bogie Mark IIB Coliseum Series 300 Head" in semalarını bulabilir/yapabilirmisin. milyon tane mesa seması buldum bununki yok. ha bide "Fender Metalhead (mh - 500)" bulabilirsen dadından yinmez. (amma zahmetli oldum bende be :D) simdiden saolasın...

Saygılar...

3. slm

ya şimdi bende sadece bilgimin ve tecrübemin yettiği kadar bişeyler yapmaya çalışıyorum diğer söylediğin devrelerede bakarım ama en büyük sorun power amp kısmındaki çıkış trafolarını yapmak için gerekli sarım sargı değerlerinin verilmemiş olması o yüzden yaptığım şey şuan için preamp tan öteye geçemiyor çizim olarak zaten denemek ayrı bi olay tüplerin fiyatları malum ama gözüme çarparsa onuda preamp ve power supply çizer asabilirim..

Bu Sayfayı Paylaş