Dim Vision(Doom/Melankolik Metal)-izmir

'Sanatçı ve Gruplar' forumunda Andy664 tarafından 6 Mayıs 2006 tarihinde açılan konu

1. Dim Vision'ı kurma fikri 2005'in son aylarında; grubun gitaristlerinden biri olan Emre, şu anda grup dahilinde olmayan fakat grubun ilk zamanlarında grupta bass gitar çalan canımız arkadaşımız Şener ve şu anda bu yazıyı yazan ve de Dim Vision'ın solistiliğini yapan Ozan tarafından ortaya atıldı.(Bu üçlü ayrıca İzmir Anadolu Lisesi'nden sınıf arkadaşıdır) Bir çok farklı müzik türünü seviyorduk ve bu, grubun tarzı hakkında çok fazla fikir değiştirmemize ve zaman zaman Emre'yi manyak etmemize sebep oldu. Yapacağımız müziğin türü aslında çok da önemli değildi, önemli olan "müzik" yapmaktı. İlk başta Gothic Metal yapmaya karar verdik ve entrümanist arayışlarına başladık ki bu en alengirli, en keşmekeşli süreçti. Bir çok kişi kısa süreli olarak gruptan geldi, geçti ve biz son olarak "gönlümüzün müziği"ni yapmaya karar verdik ki bu kararımızda Barış'ın büyük payı oldu. Buna en yakın olan tarz sanırım Doom Metal... Biz kendimizi tam olarak kategorize edemiyoruz. Siz isterseniz Doom Metal diyebilirsiniz... Kadromuz budur:

Vocal: Ozan
    Gitar: Emre
    Gitar: Andaç
    Bass: Şener
    Klavye: Barış
    Bateri: Gökhan

Grubun ilk konseri 28 Mayıs Pazar günü Dungeon Bar'da olacaktır...Hepinizden desteklerinizi bekliyoruz...konserde birlikte olmak dileğiyle...grup hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenler http://www.dimvision.anatolianrock.com dan ulaşabilirler.

2. melankolik metal kulağa hoş geliyor anathema - one last goodbye çalarsınız artık kolay gelsin beyler ...

3. playlist'te o da war :wink:

4. Arkadaşlar intromuz sitemize eklenmiştir! http://www.dimvision.anatolianrock.com/ dan intromuza ulaşabilirsiniz...Eternal Darkness'ın kayıtlarını tamamladık.Sadece vocal kayıtları kaldı...1 hafta içinde onu da sitemizden dinliyebilirsiniz :wink: Saygılarımla...

5. demonuzu dinledim gayet iyisiniz arkadaşlar yalnız daha fazla parça dinleme olasılığımız yok mu :s
    başarılar dilerim..

6. önümüzdeki hafta Eternal Darkness kayıtları tamamlancakk...bizde sabırsızlıkla bekliyoruz...siteye koyduğumuzda burdan haberini wercez...

7. çok teşekkürler! ben de bekliyorum =)
    tekrar başarılar..

8. ben teşekkür ederim=)

9. şarkılarınızın demolarını dinledim gerçekten çok başarılı, inşallah demo albümünüzü istediğiniz gibi çıkarırsınız.. başarılarınızın devamını dilerim..

10. basarilar

11. başarılar...

bu tarz grupların artması dileğiyle...

12. Arkadaşlar ilk çalışmamız olan Eternal Darkness'ı tamamladık.Sizlerle paylaşmak istedik.Umarım hoşunuza gider.

Download Linki:
    http://www.uploadfile.fr/show.php/2793_DimVisionEternalDarkness.mp3.html

Kayıt hakkında bilgi vereyim merak edenler için.
    Kayıtlardaki;
    Brutal & Scream Vocal : Seçkin Sarpkaya (Gates Of Eternity)
    Soprano Vocal : İrem Aktaş (Guardinals)

Kayıt ev kaydıdır.Kayıt ile ilgilenen Erdinç Öztan(Guardinals) ve Buğra Celayir(Guardinals)'e teşekkürlerimizi sunuyoruz...

13. sesiniz soluğunuz çıkmıyor.. dağıldınız mı yoksa?

14. bende dağıldılar diye duymuştum ama bilmiyorum

15. "dim vision yediye bölündü.......

dim vision, yaklaşık bir yıldır süren müzik yolculuğunu devam ettirmeme kararı aldı. en azından şimdilik. eminim ki
    bir gün, bir vakit, başka koşullarda, başka bir şekilde tekrar söyleyeceğim sözlerimi, tekrar çalınacak ezgilerimiz... görüşmek dileğiyle........

özgür ozan

[Haberin Eklenme Tarihi: 16.02.2007]"

anatolianrock böyle diyor.

üzüldüm gerçekten, tam da "eternal darkness"im gelmişti.. dim vision olmasa bile böyle başka gruplar görmek dileğiyle.

16. yerim sizi dim vision...

haberiniz olsun eternal darkness mp3 playerım da var...

emreee dim vision ın tüm üyeleri birleşin...

caner....

www.execute.anatolianrock.com

Bu Sayfayı Paylaş