Analog Setup Dizilim Yarımdımı

Abiler, kardeşler bu konu üzerine yazılmış çizilmiş bilgileri okudum forumdaki amma benim sahip olduğum setup onlarınkine göre daha zayıf olduğu için işin içinden çıkamadım yardımlarınızı bekliyorum. Setup aşağıdaki gibidir ve sıralamasını ben şu şekilde yaptım

Gitar--comp--ts9--sans amp gt2--noisegate--chorus--reverb

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Hepsini denicem aksam tesekkurler bide 4 tane jack girişi var in out return ve send bunları nasıl kullanırım kullanmalımıyım

En sonda olursa delay, reverb, tremolo gibi fxleri traşlar, bence şöyle daha iyi sonuç verir. Ama gürültünün sebebi de önemli, topraklama olmadan amfi kullanmayın zaten...
gitar--(tuner--wah--octave)--comp--(phase vs--booster)--ts9--sansamp--chorus--noise gate--(tremolo--delay)--reverb
Bir de gitar single manyetik sanırım, drive ve booost devreye girdiğinde dip gürültüsü normal, çalarken kesilir, çalmadığınızda da noise susturur
Amfinin drive ını kullanmıyorsan return-send i kullanmana gerek yok bence. Return send fx dediğimiz delay, reverb, tremolo gibi efektleri drive kanalına hiç karıştırmadan ve pedallara bağlantı yükü yaratmadan amfiye ulaştırır. Ts9 kullandığına göre normal in-out gir, bu farkı anlamazsın.

Son düzenleme:
BHDR eyvallah çok acıklayıcı oldu senin çizdiğin şemadaki gibi kullanıyorum bende birde gitar single manyetik değil H-H şeklinde

Sanırım senin noise gate pedalının üzerinde send-return var. Eğer öyleyse tüm drive pedallarını send-return zincirinin içine alıp bağlarsan ve diger comp ve modülasyon efektlerini de yukarıda arkadaşların anlattığı dizilimde noise gate'in in-outundan bağlarsan sorun kalmaz. Yakın bir setup kullanıyorum akşam resim gönderirim.

Ek olarak; compu drivedan önce kullanırsan comp ve gain booster olarak çalısşır, drive'dan sonra kullanırsan volume booster olarak işlev sağlayabilirsin. Tamamen zevkine kalmış.

selamlar elimdeki pedallar morley vah, clean booster, maxon od808, gt2, amt o2, chours, delay, behringer ultra G cab.sim.
sizce en verimli şekilde miksere nasıl girebilirim bu pedalları arkadaşlar.?

Geri