Line6 Hd400 Için Amfi Öneriniz Nelerdir. ?

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda rapboyz tarafından 23 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

1. Merhabalar. Elimde bir adet line6 hd400 var. Şöyle bir sıkıntı yasıyorum.
    Behringer 15 watt amfisini kullanıyorum analog pedallarla kullandıgımda gayet güzel bir ton veriyor. Hatta zoom g1xnext ile kullandıgımda bile daha iyi ton veriyor.
    Fakat line6 hd400 bağladığımda cok kötü bi ton veriyor bana.
    Pc den kayıt aldığımda kaydı dinledigimde sound cok hos fakat amfiden farkli bir sound geliyor.
    Bu sorunu nasil çözebilirim.
    Yardımlarınızı bekliyorum..

2. Kerem

Kerem

317
    108
    505
    Amfi'ye takarken pedal üzerindeki amfi ve kabin simülasyonunu kapatmayı denedinizmi?

3. Hayır denemedim onlar acik görünüyor hep.

4. Amfi ve kabin simülasyonu birlikte kapatılırsa zaten hd400'den geriye çok birşey kalmıyor, cihazın amacı pre-power amfi modellemek. O tip düşük model amfilerde send-return olmadığı için power simülasyonu kapatması da ne kadar anlamlı tartışılır bir konu.

Aslında HD400 de amfiye direkt bağlamak için tasarlanmış bir alet değil, direkt poweramp'e ya da ses sistemine bağlamak için tasarlanmış bir cihaz. Öğrenci amfisine bağlandığında 2.bir pre-power devresinden geçtiği için çok verimli ton vermeyebilir ve tonların değişmesi bu sebepten dolayı gayet normaldir. Gerçi ben yine de çok kötü bir sonuç beklemiyorum en fazla farklı ton verir.

5. çok kötü bir sonuc yok cleanlerde gayet başarılı. Drive tonlarda güçsüz kaliyor. Hepsini geçtim sahnede kullanırken amfi yok direk sisteme giriş yapildiginde cok berbat bir sound verdi. Dijital ve cok kötü. Nedenini çözemedim fakat stüdyoda marshalın üst düzey bir amfisine bağlayınca(modellerini tam bilmiyorm) kabinli felan, cok cok hos tonlar geliyor drive tonu yeterince tok ve gür..

6. Selam. Cihaza sahiptim 4 ay öncesine kadar. Tech 21 in PE60 diye ürünü var prozesörler için üretilmiş. Preamplisi yok, sadece power anfisi var.
    Amp Inputtan girişte kabin modellemesi kapalı olursa biracık daha tatmin ediyor gibi. Ama arkadaşında dediği gibi kabin modellemesini kapatınca cihazın esprisi kalmıyor.
    Kayıt için muazzam. Kendi prova stüdyomda, Laney Lx65r nin return e girerek kullandım. Ne kadar ayarlamalar yaptıysam, denediysemde çok randıman alamadım aletten.
    Performans sahne olayında, Clean/crunch ampli modellemelerinde güzel sound geliyor, drive pedal simülasyonlarının çoğu çamur gibiydi. Büyük powermikserlerde de performansını beğenmedim.
    Bu cihazlar kayıt için tasarlanmış. Performans sahne için, eğer kayıttaki soundu beklerseniz, imkan dahilinde ayrı bir setup kurma seçeneğini gözden geçirmenizi öneririm.

7. @rapboyz Sisteme direkt girerken amfi+kabin açmanız gerekir, yoksa kötü sonuç verir, dijital ve çiğ duyulur. Studyoda kullanırken de inputtan değil, arkadan send-return yapmanız ve kabin sim.'i iptal etmeniz gerekir, yoksa 2 kere preampden geçiyor demektir. Hd400'ü muhtemelen yanlış kullanıyorsunuz. Çünkü her tür hi-gaini verebilecek bir cihaz. Kullanırken doğru amfi modellemelerine hassas ayar yapıp, komresör ve distortion pedal simülasyonlarıyla desteklemenizi öneririm. Hard-rock'dan aklınıza gelebilecek extreme türlere kadar sağlayabiliyor, bizzat kullandığım için biliyorum.

@CengizÖzyurt tabii ki öyle extrem mucize iyi sonuçlar beklememek lazım, dediğin gibi cihazın esas temeli direkt kayıt ama pod hd serisi çok iyi bir seri.

CengizÖzyurt bunu beğendi.
  8. Evet.Katılıyorum size cünkü aletin kötü oldugunu hiç bir zaman düşünmedim cünkü kayıtlarda ve stüdyodayken gayet doyurucu tonlar veriyor. Fakat düşük model amfilerde ve direk sisteme girildiginde kötü tonlar veriyor. Bende benmi ayarlayamiyorum diye düşünüyordum. Sizden isteğim acaba bir adet ton yollayabilirmisiniz bana örnek olarak direk procesöre atip kullanabilecegim ?

9. Öyle bir sonuç iyi olmaz, çünkü ben kendi monitörlerime göre ayarlamış oluyorum, size gönderince kendi sisteminizde yine sonuçlar farklı olacaktır. Çünkü direkt amfiye giriyorsunuz, o cihaz zaten öyle kullanılmıyor. Ayrıce beğenilerimiz de farklı. Daha önemlisi, genel ayarlarınızda birşey hatalı olarak açık ya da kapalı olabilir, bunu farketmemiş olabilirsiniz. Bu kadar çiğ ya da uzak tonlar veren bir cihaz değil çünkü. Oldukça gerçeğe yakın sonuçlar alıyorduk biz. Sırf o değil, ben de XT de vardı, o bile çok iyiydi.

10. Anladım. Anfi olayını çözdüm bi nebze. 15 wattlik behrnger amfisinden iyi tonlar aliyorum. Fakat şöyle bişey var pc de kayıt aldıgımda cikan ses ile anfiden cikan ses farklı. :)kayıtta cok sıcak cok gerçekci anfiden cikan ses cok nasil diyim ağaç gibi ton. o yüzden anfi sordum. Sisteme direk girdiğimde neden cok çiğ bir ton aldım onu anlamadım. :(

11. jinop

jinop

63
    55
    406
    Kesinlikle Tech 21 PE60. Zamanında kullandım ve çok memnun kaldım.

12. Türkiyede satışı yokmu bunun acaba bulmak zor bir anfimi ? Fiyat olarak nedir bilgilendirirseniz sevinirim..

13. 200-250tl ye kurzweil iki tane monitör al en kötü, hd400ü onlara bağla, mis gibi sound alırsın.

14. Normal pc hoparlörüme bağladığımda bile daha iyi ses aliyorum anfimden :) Küçük hoparlör oldugu için basslarda sıkıntı oluyor :)

15. Katiliyorum. Prosesorler için üretilmiş bir amfi.

16. Yardımlarınız için teşekkürler.

Bu Sayfayı Paylaş