Yeniden Doğmak

selamlar ... hep alım satım hep alım satım olmaz :) bu sefer de forum içi 100tl ye aldığım elime daha ulaşmamış bir pert gitarı yeniden hayata kavuşturma niyetindeyim :) bu süreçte görüş ve önerilerinizi beğenilerinizi yönlendirmelerinizi almak için bir başlık açıyorum sanırım gitar çarşamba gibi gelir. adım adım süreci paylaşmak istiyor, desteklerinizi bekliyorum ... :) iyi forumlar dilerim
foto1:
elime geçecek hali :
DSC_0079.jpg

Çalım konforu iyiyse (ki değilse o da sapa yapılacak bir traşlama işi ile hallolabilir) bundan Brain May tarzı kontrollere sahip bir gitar çıkabilir bence.

Kolay gelsin :)

Hakan

çalım komforu ile ilgili sorun yaşarsar traşlama ile aşamassak gözüme bir flame maple sap kestirdim Hakan hocam :) artık adım adım yavaş yavaş sağlam sağlam gitmeye çalışacağım bakalım :)

evet ilk güncellememi yapayım. gitar geldi lakin sapı tamamen atmış rodu gidik fretleri erimiş perdelerine bir haller olmuş şekilde geldi . adam etmek yerine yeni bir sap alma kararı aldım ve sapı çöpe bastım :) gitarı zımparalamaya başladım ve rengi şuan için Gece mavisi olarak düşünüyorum . lakin pickguard kestirme ile ilgili sorunlar yaşıyorum bilgisi olan yardım ederse sevinirim

evet ilk güncellememi yapayım. gitar geldi lakin sapı tamamen atmış rodu gidik fretleri erimiş perdelerine bir haller olmuş şekilde geldi . adam etmek yerine yeni bir sap alma kararı aldım ve sapı çöpe bastım :) gitarı zımparalamaya başladım ve rengi şuan için Gece mavisi olarak düşünüyorum . lakin pickguard kestirme ile ilgili sorunlar yaşıyorum bilgisi olan yardım ederse sevinirim
Bence ufak bir parça pileksiglas alın, üzerine çizip kesin kendi istediğiniz şekilde.