Duman Grubunun Ekipmanları Ve Tonları Hakkında

Fender Classics 60s Telecaster 'ı var. müthiş bir gitar. yanında da gene fender marka lambalı kafa-kabin bir amfisi var bu da çok eski, hatta temassızlık falan yaptığı için bazen vurarak çalıştırdığını duymuştum bir arkadaşından.
tahminim bir tubescreamer pedalı da var. ayrıca konserde eğilip eliyle birşeylere basarak delay ayarladığını gördüm, muhtemelen dijital bir efekt aleti var.

hmm doğru peavey de olabilir ben fender diye hatırlıyorum ama nedense.. böyle düşündükçe fender yazısını görür gibi oluyorum kafamdaki amfinin üstünde.. gene de öyle diyorsanız öyledir 2 kişi böyle diyorsa doğrudur. (uyku sersemi kişinin mesajları)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
arkadaşlar elemanda 52 tele ve peawey 50 classic amfi var ama benim esas sorduğum bu arkadaşın pedal setup ı ne

ts 808 mi ts9 mu

crybaby 95-535q? yada herneyse

delay ?

vb..

neler kullanıyo acaba

DD6 delay, sanırım TS7 tube screamer, bilmediğim bir drive, EH'ten bir pedal(hangisi olduğunu bir türlü göremedim), GCB-95 wah(yeni albümle gri gcb-95 almış) var. Bir de eski konserlerinden bir foto var elimde, Jim dunlop volume pedal gözüküyor. Albüm kayıtlarına bakılırsa arada Phase90 da kullanıyor.
Tonlarının asıl sırrı setup değil, zaten setup gitar ve amfiye göre çok digital kaçıyor. Son zamanlarda konserlerine gidenler görmüştür, tonları aşırı bozuluyor. Kesinlikle analog şeyler kullanmalı.
Tonların asıl kaynağı 1968 yapımı American Telecaster ve Peavey classic kafa+kabindir.

Gri olan gcb-95 değilmiş, wylde signature wahmış.
Ama wahın jimi hendrix olduğunu sanmıyorum, elimde konser resimleri var, öyle olsa markanın yazdığı yerden anlardım.(az önce yanlış yazmışım)

bu konuyu the guitarist nıklı koray arkadasımıza sormak lazım cunku kendılerı hergun gıtarları pedalları ve ampileriyle oynuyordu. duman ın enstruman sorumlusuydu kendısi. tahmine gerek kalmadan trink diye cevap verir.. :)

kendi ağzından:

sahnede: 68' tele veya 83' strat, peavey classic 50 amfi, 15inch bas kabinle birlikte, ts9, ernie ball volume, ccb95 crybaby, dd6, phase 90
evde: mesa boogie mark3, classic 410 kabin ve değişik gitarlar kullanıyormuş, bunlar guild, starfire, hofner ve ibanez klasik gitar imişler.

alıntıdır bir dergiden.

68 model bir telecaster, peavey kafa-kabin amfi, Ts7 tubescreamer, boss ch1 chorus, mxr compressor (eski mamüllerinden) ve boss DD6 delay pedalı kullanıyor. Volume dergisi 2005 sayılarının birinde, kendi ağzından, aynen böyle dediğini okudum Batuhan Mutlugil'in. Bunun dışında kullandığı farklı bir amfisi ve birkaç da gitarı var. Ama main setup budur. ;)

Saygılar...

hehe. bu başlığı dağıtımım yapılmadan önce okusaydım batuhanın kendisine ne kullandığını sorabilirdim. batu şu an safranboluda asker.

sertsessiz demiş ki:
kendi ağzından:

sahnede: 68' tele veya 83' strat, peavey classic 50 amfi, 15inch bas kabinle birlikte, ts9, ernie ball volume, ccb95 crybaby, dd6, phase 90
evde: mesa boogie mark3, classic 410 kabin ve değişik gitarlar kullanıyormuş, bunlar guild, starfire, hofner ve ibanez klasik gitar imişler.

alıntıdır bir dergiden.

Hangi dergiden acaba? Birde ts-9 olduğuna eminmisin?

Geri