Duman Grubunun Ekipmanları Ve Tonları Hakkında

of of ama mevzuya bayağı bir inanmışsınız :p

e peki booster olarak mı kullanıyomuş ts7yi (modifiye ya da değil), yoksa "hot" modunda mı, 2.si ise artık yuh diyebilirim.

mevlut113 demiş ki:
silent_guitar demiş ki:
Dediğim gibi, gördüğüme ya da söylenene değil, duyduğuma inanırım. ;)

Sevgiler...
yani sen adamın önünde o şarkıda mxr pahser 90 kullandığını görcen ama sen duyduna inancan güzel bi felsefe :)
Modifiye olabilir. :p

Ben asıl kullandığı telleri merak ediyorum. Onu da gördüğün zaman anlayabildin mi? Markası, ölçüsü falan :?:

Sevgiler...

Dumanın çok mükemmel bir soundu yok bence. Hatta birçok grubun gitar tonu onlardan kat kat güzel. Yani setup ı merak edilecek en son grub. Hatta rezalet bir grub. Hatta bu konu gereksiz. Hatta duman grubu da gereksiz. Hatta bir an önce duman olsun duman grubu.

AmorphiS demiş ki:
Dumanın çok mükemmel bir soundu yok bence. Hatta birçok grubun gitar tonu onlardan kat kat güzel. Yani setup ı merak edilecek en son grub. Hatta rezalet bir grub. Hatta bu konu gereksiz. Hatta duman grubu da gereksiz. Hatta bir an önce duman olsun duman grubu.
ne bu şimdi :?:

AmorphiS demiş ki:
Ama olmuyor işte. Derler ya "Olmayınca olmuyor..." diye, o yüzden boşuna yorma kendini. ;)

Sevgiler...

AmorphiS demiş ki:

işte anca müzikten anlamayan bir insanın verebeliceği bi cevaptı bu

ne bu şimdi diyen arkadaşta bende metal müzik seven kişileriz ama müzik te "ırkçılık" yapmak saçma.seven sever sevmeyen sevmez ama gereksiz mesajlar böyle kışkırtma amaçlı falan.gerek yok. :evil:

mevlut113 demiş ki:
AmorphiS demiş ki:

işte anca müzikten anlamayan bir insanın verebeliceği bi cevaptı bu

Benim görüşüm böyle ve burası da bir forum. Burası insanların fikirlerini açıkça ortaya koyabilecekleri bir yer. Ben dumanı dinleyenleri ve hayranlarını aşağılamıyorum. (Fakat siz beni aşağılamışsınız!!!) Sadece duman grubunu sevmediğimi ve müzikal açıdan merak edilmeye değer olmadığını vurgulamaya çalışıyorum.

Sizi düşünce özgürlüğüne davet ediyorum Bana yukarıdaki arkadaş gibi densizce saldıranlar biraz büyüsün öyle gelsinler!!! (Duman grubunu sevmeyenler müzikten anlamıyor mu nediyor?...Yazık :D )

Bu arada duman dediğiniz grub müzikte bir ırkı temsil etmiyor. Sadece sayısız rock grubları arasında bir grub. Duman sevmeyen adam ırkçı oluyorsa ırkçıyım ben de...

sen burda duman hakkında bilip bilmeden atıp tutuyosan elbette ki belli bi kısmın tepkisi sana böyle olur nedemek duman kaybolsun duman olsun gitsin ya sen anlıyomusunda bu grubun sölüyosun tonları berbat die tonları berbat olsa bu kadar kişi ekipmanları niye merak etsin aralarından bi tek sen çıkıpta yok çok berbat yok şööle yok bööle dersen sende bişi var demektir demişsin ki ben duman severleri deiil duman ı kötülüyorum arkadşm senin sevdiğin bi insanı veya grub u kötüleseler aynı tepkiyi vermezmisin. bide özgürlükten bahsetmişsin özgürlük dediğin kavram:başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter şimdi burda hangimiz densiz?

Ya Allah Allah! Arkadaşlar lütfen, sizi mantığa davet ediyorum. Amorphis, lütfen kendine dışardan bakan bir insan gözüyle bir bak. Gelip de dumanın ekipmanları başlığında böyle birşey söylemen o kadar saçma ki. Ekipmandan bahsetmeyeceksen (ki buranın ekipman forumu olduğunu düşünürsek, bu durumda amacını biraz sorgulaman gerekir) ve dumanı sevmiyorsan başlığı hiç açma.

Bariz bir şekilde sırf laf olsun, olay çıksın, ortam gerilsin diye yapılmış yorumlar bunlar. Neyse ki kimse tamamen kendini kaybetmemiş. Bu durumu şöyle düşünün: Veli evinde bir parti düzenliyor. İsteyen herkes gelebilir. Ama parti bir havuz partisi. Yapılacak tek şey havuza girmek. Ama arada birkaç kişi var ki "gidelim, partiyi basalım, eğlenelim" diye üzerlerinde kamuflaj, ellerinde paintball tabancalarıyla partiye dalıp havuzda yüzen herkese ateş etmeye başlıyorlar. E, doğal olarak havuzdakilerin tepkisi de sert oluyor bu duruma karşı. Sonra partiyi basanlar "ama herkes davetli demişsiniz. burası özgür bir parti, istediğimizi yaparız" diye tutturuyor. Hadi bakalım, adamlar haklı mı şimdi sence?

Saygılar ;)

Arkadaşlar uzatmak istemiyorum fakat ısrarla sürdürüyorsunuz.

mevlut113 bu kadar insan duman dinliyor, seviyor bir tek sen çıkıp böyle şeyler söylüyorsun demişsin. Bu istatistiği neye göre tuttun. Tüm rock dinleyicilerini bir araya toplayıp sordun mu? Diyelim ki hepsi sevdiğini iddia ediyor ve tonlarını da çok beğeniyor; beğeni kişiden kişiye değişen bir kavramdır. Bunu dışarıya çıkıp insanların dinledikleri müziklere bakınca anlarsın. Çoğunluğun sevdiği müziğin iyi olduğuna insansaydım şu anda kenan doğulu dinliyor olurdum.(Senin mantığına göre) Özgürlük başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter demişsin zaten kimsenin düşüncelerine karşı çıkmadım sadece görüşlerimi dile getirdim. Burası duman fan klübü değil çeşitli tarzda müzik dinleyen insanlar ve fikirleri var.

manyetik_porecesi zaten ekipman hakkında yorum yaptım. Tonlarını beğenmediğimi söyledim. Dumanı sevmiyorsam değil olay duman grubu hakkındaki düşüncelerim. Dış kaynaklı rock ve Türkçe rock kategorideki grub başlıklarına bir bak istersen açılan grub hakkında olumlu ve olumsuz(yerden yere vuran) yorumlar var. Herkez olumlu yorum yapacak diye birşey yok. Fikrime katılmıyorsanız görmezden gelirsiniz. İlk yorumumu olay çıksın , ortam gerilsin diye yazmadım. Hatta şaşırdım bile verdiğiniz yanıtlara. Son verdiğiniz yanıtlar gibi seviyeli olsaydı yazdıklarınız bu mesajı bile yazmama gerek kalmazdı. Tamam anlıyorum sevdiğiniz bir grub fakat bu kadar agresif bir tutum içinde olmayın.

Tamam dostum ama anlamıyorsun işte. Dumanı sevebilirsin, sevmeyeblirsin. Ben seviyorum ama hastası değilim, her gördüğüm yerde savunmak gibi bir derdim de yok. Dediğin gibi türkçe rock bölümünde duman başlığında dile getirirsen bu düşünceleri, sağlıklı bir şekilde tartışabilirsin insanlarla fikirlerini. Ama senin bu yaptığın gidip "Boss BCB-60 pedalboard" adlı başlıkta "Analog iğrençtir! Pedalboardla uğraşmayın alın bir prosesör keyfinize bakın." demek gibi birşey. Başlığa uymuyor yani. Aynı şey Ali'nin ekipmanları başlığında da dönüyor, oraya da aynı tepkiyi veriyorum. Hani, "Batuhan Fender tele kullanmıyor, squier'ın üzerine fender yazısı yapıştırmış." desen bir derece. Ama söylediklerin başlıkla tamamen alakasız. Umarım derdimi anlatabilmişimdir...

istatiği neye göre tutmuşum allam yarabbim nerden bahsetcem tabiki burda topikteki insanlardan bahsetcem tüm dumancılar sordunmu diosun burda yazdıkların sadece ilgi toplamak için ve tansiyonu yükseltmek için yoksa kim sevmediği bi grubu grip topiğinde kötüler ben buna mantık erdiremedim madem sevmiosn sevene mani olma ben sana dumanmı dinle dedim de sen bana deişik örnekler veriosun burdaki amacın belli şu an sende kendin yazmadın görüşüyle baksan yazdıklarına sende hak verirdin bize millet övmüş övmüş biri çıkıp dio duman kaybolsun yani amacını bariz ortaya koymuşsun ben daha başka bişi diyemicem

Geri