Analog Pedal Setup Önerisi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Wasp tarafından 25 Şubat 2014 tarihinde açılan konu

1. Gitarım Fender DG Signature. Amfim MArshall MA100C. Fakat amfiye çok takılmayın değişecek ilerde. Hem Gilmour tonlarına yaklaşabileceğim hemde rock türevlerinde işimi görecek bir setup lazım. Parça parça alacam önümüzdeki günlerde birini alacam. Hem setup önerin hemde bu setupta 200-250 civarı eden pedalı önerin önümüzdeki günlerde alacağım pedalı. Zaten 2. el fiyatları 300ü geçmesin belki setup için çok önemliyse aşabilir istaini olarak biri. Hem kafamda bişeyler oluşsun hemde önümüzdeki günlerde hangi pedalı alacağıma karar vermek istiyorum. Listeyide saklayacam.

Rock ve türevlerinede çok fazla takılmayın çünkü çok fazla türevi var. Sıcak tonlar istiyorum ve bir rock grubuna girersem işimide görsün istiyorum.

2. İkisi arasındaki fark ne? Youtube'dan dinlediğim kadarıyla iron bell daha güzel geldi. 2. elinide bulamadım. Daha fazla dinleyince 2.side güzel geldi :D Birde analog önersen tamamını daha güzel olacak :)

Son düzenleme: 25 Şubat 2014
  3. Sicak ton basta Strat icin tubescreamer'dan gecer. Voodoo Lab verelim?

4. Selamlar. Eğer alırsam analog setup için 1500 TL'ye şunları düşünmüştüm:
    Jim Dunlop Cry Baby ZW-45 (Zakk Wylde)
    electro-harmonix Metal Muff
    t.c. electronic Ditto Looper

Ama şu ikisinin arasında kaldım:
    Carl Martin Compressor mü alsam yoksa
    Ibanez TS9DX Tube Screamer
    Ayriyeten noise gate almam şart olur mu bu setup'a? Gerçi ditto looper in acelesi yok ama ne zamandır aklımdaydı (Sonraya da bırakabilirim onu). Yada alternatif bir analog setup fikriniz var mı? Teşekkürler.

5. Dur hele Diego, sınavlar, amfi, taşınma meselen var daha sırada, acele etme :)

O Spider zaten pedallarla iyi geçinemez, huysuzdur. Önce ondan kurtul bir.

Spressed bunu beğendi.
  6. Compressor'e ihtiyacın varsa compressor, overdrive/boost ihtiyacın varsa TS9 al. Önce bir topla setup'ı, kablolarını al, elektriğe bağla, gitarının bakımını yap, odada farklı yerlerde çal bir kaç hafta çal, ondan sonra karar verirsin noise gate ihtiyacın olup olmadığına. Bir yerde dip gürültüsü varsa son çare Noise Gate olmalı. Temiz elektrik, kaliteli kısa kablolar, iyi topraklama, güzel gitar'dan sonra hala gürültü varsa o zaman belki düşünülebilir.

Spressed bunu beğendi.
  7. Hackeiommi artık dersten kafamı kaldırdığımda bu işlerle meşgulüm :D (Düşündüğün için ayriyeten sağol abi :) ) Tugberkozdemir benim aslında dipses sıkıntım pek yok ama fazla pedal dipses yapar gibi yorumlar okudum bu yüzden ona yöneldim. Kompresör aslında aradığım şey ama tonu etkilemesi beni korkutuyor çünkü muhtemelen deneyemeden alıcam bu dediğim pedalları. Metal muff aldığımda screamer'e gerek kalıyor mu aslında onu da öğrensem çok güzel olur. Çünkü herhangi bir pedalı elemem ditto looper alma şansımı nispeten etkiliyor :) Not: Hackeiommi, abi zaten pedalları stüdyoda kullanırım ya evde line 6 anfi tek başına da iş görüyor :D

8. Grundar

Grundar Forum Yöneticisi

889
    1,292
    9,255
    Fulltone OCD...Değerlendirme listenize almanızı öneririm...

Sevgiler ve saygılar...

9. srv975

srv975

466
    159
    506
    Fender anfi tercihi yapabilirsiniz

Bu Sayfayı Paylaş