Sunay Akın

Bizim Okulda TK dersini geçmek için zorla okutulmuştu " Onlar hep Oradaydı" Ve geçemedim... Onedenle Sanırım kendisiyle anlaşamadım... Kişisel bir problemim var sayın akın ile....

bi insan bu kadar mi hos sohbet olur ya..her konuda soyleyecek bi sozu var..ne anlattiqi hic onemli deqil, en abidik qubidik, kimsenin aklina qelmiycek bi'sey dahi olsa aqzin acik dinliyosun adami..bu dunyada var olmasinin buyuk bi kazanc olduqu muthis insan..!

Bir söyleşisinde "düz yazı kitaplarım, şiirler için hazırlık" demişti ama sanırım düz yazı daha hoş geldi ki şiir kitabı çıkartmıyor uzun süredir. (seviyorum ama şiirlerini görmek istiyorum işte..)

bungula demiş ki:
Sıkıldığım tek kitabı 'çocuklar ve kadınlar'

önce çocuklar ve kadınlar

aslında o kitapta fena değildir ama doğrusunu söylemek gerekirse ben tamamını okuyamadım.

sunay akın çok şey öğretmiştir bana..

hitler in aslında ressam okulunda okuduğunu ve sigara içerken yakalanması nedeniyle okuldan atıldığını.(sigara dolaylı yoldan da milyonlarca kişi öldürebiliyormuş demek ki!)Alo sözcüğünün nerden geldiğini.........

en önemlisi insan hayatında ki dolu haksızlığı çok güzel gösterir..

carolgerber demiş ki:
bungula demiş ki:
Sıkıldığım tek kitabı 'çocuklar ve kadınlar'

önce çocuklar ve kadınlar

aslında o kitapta fena değildir ama doğrusunu söylemek gerekirse ben tamamını okuyamadım.

Bende okumadım.. Çok kastım ama dayanamadım.. Yarım bıraktığım iki üç kitap arasındadır.. Bu arada sonlara yaklaştım yani öyle okumadan yorum falan yapmıyorum. Başlarda çok heyecenlıydı.. Merakla okudum ama sonra sıktı işte. Neyse bir kitapla değerlendirecek değilim. Sunay Akın (yazıları) iyidir.

Ona kısaca herşeyi bilen adam denmeli bence defalarca kez oturup sohbet etme ve sahnede izleme şansı buldum .Bana anlattığı ve çok hoşuma giden bir hikayeyi sizinle paylaşıcam ;
Türban meselesinin konuşulduğu bir radyo programında
Tel le bağlanan bir dinleyici :Açık kadın açılmış ve öne koyulmuş bir karpuz gibidir bütün sinekler üzerine konar ve çabuk kirlenir
sunay akın :bizde kapalıları elleyerek alıyoruz :LOL:

Sanırım onunla ilgili başka birşey demeye gerek yok !

ben de oğlunu tanıyorum... sidik yarışı gibi gözükecek ama :D babasına hiç benzemiyor...

Bu adam ayrıca eski bir oyuncak kolleksyoncusu... binlerce eski oyuncağı var... çok ilginç ya... çok şey bilen adam...

marmara güzel sanatlarda bir iki dersine girdim..nasıl desem atın üzerinde hissediyordum kendimi.feci akıcı ve yaşama sevinci katan..çocuksu meraklar uyandıran romantik asi.süper..inanılmaz kültürlü ne zaman okusam yada dinlesem dışarı çıkınca bir hikaye gibi yaşarım istanbulu.bağlantıları çok güçlü konudan konuya atlıyor..süper..bence bizim dönemin en sıkı adamı

bence abartıldığı kadar iyi degıl asla bir cemal sureyya,ahmet arıf tadı yakalatmayan bahar geldi,kuşlar uçuyor,martı,böcük v.b ifadeleriyle sıkan daha hard daha dokunaklıları daha gerçekleri tercihimdir ve bence asıl şiirde güzeli gösterenden ziyade kötüyü acıyı işaret edendir bizde bu sayede iyinin güzelin farkını düşünerek kavrayabiliriz yani aklımızı karıştırandır şiir...

Yaşlı bir devrimci
düşürmez hiç ağzından
özgürlük kelimesini
ve yatmadan önce
bir bardak su yerine
denize bırakır
takma dişlerini

radyodan tanıyorum onu..Ceyhun Yılmaz'ın ilham kaynaklarından biri..

Sadece anlatacak ilginç bir şeyler olsun diye gereksiz konuları araştırdığına inandığım, yazdığı şiirlerin de sadece içi boş kelime oyunlarından ibaret olduğunu düşündüğüm sıkıcı ötesi bir insan. Bir ara tüm televizyon kanallarına çıkıp aynı bayık hikayeleri anlatıyordu. :zombi

sevmiyorum bu adamı. yaptığı şeyler özgün değil. unutulmuş hikayeleri anlatıyor sadece. araştırmalarına bir şey diyemiyorum, adam bu işi gerçekten iyi yapıyor ama bence yazar ya da şair diye nitelendirilemez. eğer o anlattığı hikayeleri tamamen kendisi uydurmuş olsaydı o zaman her şey değişirdi.
yaratıcı değil bu adam sadece iyi bir kaşif.

farklı bir tarzı var,ben en çok Nazım Hikmet ve Cemal Süreya'ya olan sevgisini seviyorum.Her yazısında muhakkak onlardan alıntıları var...belki de bu yüzden Ay Çöreği ve Deniz Yıldızı'nı çok beğendim,okumadıysanız tavsiye ederim... ;)

durukan demiş ki:
bence abartıldığı kadar iyi degıl asla bir cemal sureyya,ahmet arıf tadı yakalatmayan bahar geldi,kuşlar uçuyor,martı,böcük v.b ifadeleriyle sıkan daha hard daha dokunaklıları daha gerçekleri tercihimdir ve bence asıl şiirde güzeli gösterenden ziyade kötüyü acıyı işaret edendir bizde bu sayede iyinin güzelin farkını düşünerek kavrayabiliriz yani aklımızı karıştırandır şiir...

Sen okudun mu bu adamı :?:

bilet demiş ki:
sevmiyorum bu adamı. yaptığı şeyler özgün değil. unutulmuş hikayeleri anlatıyor sadece. araştırmalarına bir şey diyemiyorum, adam bu işi gerçekten iyi yapıyor ama bence yazar ya da şair diye nitelendirilemez. eğer o anlattığı hikayeleri tamamen kendisi uydurmuş olsaydı o zaman her şey değişirdi.
yaratıcı değil bu adam sadece iyi bir kaşif.

Her cümlenin onun ağzından çıktığı belli. Kendi uslubuyla anlatıyor olanları sonuçta. Zaten gerçeklerden bahsediyor zaten. Ve her zaman günümüze bağlıyor. Ki Sunay Akın'ı Sunay Akın yapan bu bağlamalardır. Harikulade , şahane demiyorum ama , pekte okumadan yorum yaptığınızı düşünüyorum.

Geri