Davul öz geçmişiniz

şu konuya bir açıklık getirelim. golden seviye diye birşey yok. :) bu kadar basit.

ve DuMaNiST-HaLiMiZ-DuMaN adlı arkadaşım. sen ne dersen de, o şekilde bir davul kurupta ben iyi çalıyorum demene inanamıycam.
gösteriş yapıyorum dersin inanırım, ama görsel açıdan da hiç yaratıcı olmadığını düşünürüm.
ben çok çok iyi bir davulcu değilim mesela. ama türkiyenin birçok yerine gittim, çok iyi davulculara rodilik yaptım, kayıt studyosunda çalıştım, birçok stüdyo gezdim, böyle bir setup görmedim kusura bakma...
azıcıkda davuldan anlıyosam o altolarda nasıl ataklar yaptığını merak ederim.
17 dediğin zil sayısıda garip tabi. böyle salaş bir setup kurupta birde on yedi zili davulun etrafında uzanabileceğin yerlere koyabildiysen ve bu şekilde sen ritim kaçırmadan, hafif iyi ataklar yaparaktan çalabiliyosan elinide sıkarım. ankarada olsaydım kesin gelirdim izlemeye. belkide öğrencek çok şeyim vardır senden :D

LostLife demiş ki:
şu konuya bir açıklık getirelim. golden seviye diye birşey yok. :) bu kadar basit.

ve DuMaNiST-HaLiMiZ-DuMaN adlı arkadaşım. sen ne dersen de, o şekilde bir davul kurupta ben iyi çalıyorum demene inanamıycam.
gösteriş yapıyorum dersin inanırım, ama görsel açıdan da hiç yaratıcı olmadığını düşünürüm.
ben çok çok iyi bir davulcu değilim mesela. ama türkiyenin birçok yerine gittim, çok iyi davulculara rodilik yaptım, kayıt studyosunda çalıştım, birçok stüdyo gezdim, böyle bir setup görmedim kusura bakma...
azıcıkda davuldan anlıyosam o altolarda nasıl ataklar yaptığını merak ederim.
17 dediğin zil sayısıda garip tabi. böyle salaş bir setup kurupta birde on yedi zili davulun etrafında uzanabileceğin yerlere koyabildiysen ve bu şekilde sen ritim kaçırmadan, hafif iyi ataklar yaparaktan çalabiliyosan elinide sıkarım. ankarada olsaydım kesin gelirdim izlemeye. belkide öğrencek çok şeyim vardır senden :D

iste bir ezik davulcu örnegi neyse burada tartisma yapma benimle Sahnede izle öyle yorum yap...

aman diyeyim gerginlik olmasın boşverin herkesin davulu setup'ı kendine arkadaş o setupla kendi verimini kısıtlar sana bana zararı olmaz, floor tomla trampetin yerini değiştiren de gördüm (hatta denedim ayrı bi tadı var :D ) tercihdir saygı duyulur..

Ha bu arada sahnedeki setupa göre sen kiyasliosan eyvallah.Ama ben cok iyi bi bateristim demiyorum ama kelle caliciyim nota ilede calarim tarzim punk alternatif Rock bunun dısına cıkmam ama sahnede izleyip yorum yap begenmedim de yada su eksik baterinin setupu söyle de böyle de ne dersen kabul ederim ama simdi ben sana diyorumki kumluk yani orada nekadar düzgün bir setup kurarsan kur o kumda bateri kayıyor ve ister istemez birbirinden ayriliyor birisi ''t sehpa kullan'' demis sanırım bende bunu anlatmaya calisiyorum ben oraya gitmeden önce herseyin fazlası var bisey getirmene gerek yok dediler ve sahneyi düzenleyen gerci ortada sahne yok ama sonucda herkez amfi tiyatro diyince söyle ahım sahım bisey bekliyor ama ben orada 4 bin kisiye konser vermenin yanısıra bateriyi dengede tutmaya calisiyordum bi parca caldıkdan sonra bateri en öne geliyordu yani topragin icinde caldim resmen.Neyse arkadaslar 30 Eylül anatolia showland'ana sahnesindeyiz bekleriz.Olmadi cok yakında 6 ay sürecek bir tv programinda tanitimimiz olacak orada izler yorum yaparsiniz.

Saygilar

Lostlife adlı arkadaşıma katılıyorum bende aslında o guzel bir cevap vermiş..
DuMaNiST-HaLiMiZ-DuMaN adlı arkadaşım yani ben senin set-up ını ilk gordugumde gulmekten yerlere yattım..bir set-up bu kadar mı saçma olabilir..bence bir an once bunu yok et ve adam gibi bir set-up al.. arıca 17zil
kullanabildiğine inanmıyorum..ne dersen de sahne fotografı herşeyi çatır çatır anlatıyor..şimdi yine cevap yazacaksin yok ezik davulcuydu falan diyeceksin..sen kendine önce bir bak!..sen de bizim çalışımızı dinlemedin o yuzden ezik olup olmadıgımızı nerden biliyorsun..böyle aklınca birşeyler diyorsun..ama o set up..daha dogrusu set up a benzeyen şeyi çalabiliyorsan helal olsun..hayatımda böyle bi set-up gormedim.. biz set-up a dayanarak yapıyoruz bu yorumları..bilmiş ol..

Gerçi şuan şan eğitimi alan bir vokalistim ( ee brütal nereye kadar :) ) ama uzun zamandır davul da çalıyorum ...

Setup'ım bellidir. İki alto, bir floor tom, bir snare, bir hi hat, bir ride, bir crash, iki splash, güzel bir cross, bir de twin pedal ...

Metalcore çalıyorum. İyi derecede twin atabiliyor ve güzel twin pedal ritimleri biliyorum. Nota bilmem. Chimaira çalmaktan çok zevk alırım :)

Saygılar ...

Tamam arkadaslar dert olmasın davul anatolia showland'de konsere hazırlık yaparken fazla yagmur yagdı ve cadır davulun üzerine yıkıldı davul mavul kalmadı tartısmayı kesin artık..CAdırın altında parçaları...

Ama genede saolun iyi veya kötü eyvallah

bütün yorumları okudum.dawulun için geçmiş olsun,olsun bi daha yenisini alırsın :D bende 4-5 yıldır davul çalıyorum.ilk jazz eğitimiyle başladım soraları metal yapmak istedim zaten hocayla anlaşamadık.hala dewam çalışmalara grubumla yeni forum açtım burada.ewet bi dawulum war ama ii deyil senelik oldu.daha iyisini almaya çalışıyorum.şu sezona bi program ayarlarsak halledecez. :LOL: alternative le bütünleşmeye çalışıyorum alışkın değilim.ne kadar metal çalsamda her müziğin teknikleri ayrıdır ;) saygılar sevgiler.....

öncelikle şunu belirteyim, 91 doğumluyum..

CV :p :
4 yaşımda kulağım olduğunu anlayınca evdeki çocuk orguyla çeşitli parçaları çıkartmaya başladım, üzerine gidince her popüler parçayı çalabilir olmuştum daha sonra ilkokul boyunca org kursuna gittim eve de adam akıllı bi org alabildim, anlaşılan klavyeci de olabilirmişim.. ama nedense ortaokulda 3 sene boyunca okulun orkestrasında vurmalı çalgılar kısmında çaldım, bu sırada nota bilgim iyice kuvvetlendi, grup şefliği yaparak 10 larca kişiye ritm dersleri verdim, ardından lise 8. sınıfta gruplarım oluşmaya başladı.. teknik dersler almak için durul gence'den yararlandım.. kendisi en iyi türk bateristlerindendir.. 3 aylık derslerden sonra kendimi evde geliştirmeye devam ettim, ben de çalarken nota kullanmam, parçalara dinleyek çalışırım, bunu durul gence de önermişti zaten.. daha sonraları eve bateri almayı başardım.. şu anda 3 adet grubum var.. kayıt yapmalık derecede parçaların aynılarını çalıyoruz.. ancak bi kayıt yapmaya zamanımız olmadı..

bateri setup ım:
drumset: Ludwig CS Combo (black PVC finish)
bass drum: 16x22"
toms: 10x12" , 11x13"
floor tom: 16x16"
snare: 6,5x14"

cymbals: istanbul RadiaNT
hi-hat: 14"(regular)
crashes: 16"(sweet) , 17"(rock)
ride: 22"(medium)

hardware:
drum pedal: Ludwig
twin drum pedal: Tama
snare stand: Ludwig
cymbal stand: Maxtone T
cymbal stand: Ludwig
cymbal stand: Maxtone
hi-hat stand: Ludwig
throne: Ludwig

kısaca davul Ludwig, ziller Radiant..
marka olarak çok güvendiğim isimler.. okuyanlar için teşekkürler

12 yıllık davulcuyum.7 yaşında başladım davula.Peder verdi konservatuara daha veletken :D başladık işte.Zaman içinde okulum içinde çalışma imkanı buldum sürekli.Bi 3-4 sene kadar davulsuz gezdim sonra geldi allahtan :D. 2004'te Berkeley University Conservatory of Music'i kazandım.1 sene kadar okuduktan sonra dondurdum kaydımı.Şu an bekliyoruz bakalım.Bu arada setup'um

Tama Starclassic Maple

10" 12" 13" 14" - Altolar
16" 18" Floor Tomlar
22x18" x 2 Kickler

16" Zildjian A Custom Crash x2
17" Zildjian A Custom Crash x 2
18" Zildjian A Custom Crash
20" Zildjian Z Custom China x 2
14" Zildjian K Session Hi-Hat
14" Zildjian Z Custom Dyno-Beat Hi-Hat
20" Zildjian K Dark Ride
10" Zildjian K Splash
12" Zildjian K Splash
14" Sabian Mini-China

zil standleri - Tama
pedallar - Axis AL2 Longboard
tom standleri - Tama

fotoyu kendi bilg'ime gidince yollayacam :)

Geri