Mushroomhead

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda KIRMIZI tarafından 3 Ocak 2004 tarihinde açılan konu

 1. Selam millet, ben bu mushroomhead isimli grubu nasıl bilirsiniz diye sormak istiyorum. hani istense internet sayesinde adamların don rengine(eğer giyiyorlarsa) bile ulaşılabilir ama ben milllet ne düşünüyor dedim...
  öncelikle benim fikrim şudur ki; yapılan müziğin (bilen veya bilmeyen birçok kişi müzik olarak kabul etmese de) sertlik derecesi yeterlidir bence.
  yalnız şu maske olayının sebebinin de aşırı bir slipknot sevgisi ( :p ) olduğunu umuyorum. tarz olarak da benzemiyor değiller hani... yaa acaba yakında bi masked-metal akımı ortaya çıkmasın? gerçi mutlaka o da beğenilmez, müzik olarak sayılmaz ama...
   
 2. solitaire/unraveling...bu sarkiya bi ara bayaa kafayi takmistim cok guzel bi parca...bnce vokallerin sesi muhtesem...ayrica cok gaz parcalarida mevcut ki bnm en sewdiim seedir...gelelim su maske ve slipknot olayina maske diil ztn bunlar daha bi makuller boyayla isi halletmisler:)...slipknot a karsi buyuk bi hayranlik beslediklerini de dusunmuorum aslinda ama bu konuda bi bilgim yok ama MUSHROOMHEAD VS. SLIPKNOT baslikli linkler cartlar curtlar mevcut...ama ben oole olmadigini umup kendimi avutuorum:) kesinlikle muzik olarak kabul edilmesi gerektigini de dusunuorum !!!
   
 3. valla bende bir kaç albümü var ama bayadır dinlemiourum 2 sene olmuştur heralde. N melodileri kaldı aklımda n vokal sadece ismi aklımda :)ismini görünce direk aklıma MACHINE HEAD giren grup
   
 4. Oh beee...

  Mushroomhead'i ben, aslında, ilk olarak bir dükkanda, "XIII" albümlerini izin alıp dinlerken keşfettim ve acayip Slipknot özentisi geldi. (Salaktık o zamanlar n'aapam?). Daha sonra bir cesaret "XX" albümünü alıp uzun süre çözemedim, garip geldi... akabinde bıraktım. "XIII" albümünü alıp daha sempatik buldum... sonra "XX"e geri dönüp kafa dinledim ve hastası oldum. Baştan sona, boş yoktu resmen! Jefferey Nothing'in o ilginç vokali ile JMann'in brutali, bazen yakalayamadığım şekilde giren sözler ("The Wrist", misal...) ve beni benden alan bir söz yazım yeteneği... kaç tane dizeyi habire söyledim, oraya buraya kaydettim bilmiyorum.

  JMann gitti sonradan.... şimdi bir Waylon mevcut, ve Savior Sorrow albümünü merakla bekliyorum. Rock/metal'e Charon, The 69 Eyes, Nightwish, Therion, Haggard ile giren ve direk seven bir de kardeşim var (Gururluyum, ne yapam!?).

  Eveet, 19 Eylül, şanslı günüm olacak gibi...
   
 5. sun doest rise dışındaki şarkıları güzel değil beğenmedim ben pek.
   
 6. Eveet, Savior Sorrow, şu an itibariyle, müzik seti yokluğundan dolayı bilgisayardan çalınmakta.

  Albüm nasıl? Güzel. Mushroomhead her zamanki gibi, diğer albümlerine benzemeyen ama diğer albümlerle bağlantısı olan bir albüm çıkartmış. Hiç fena değil. Waylon alışsın diye azıcık daha yumuşatmışlar tarzlarını, ama gayet istikrarlı gidiyorlar.
   
 7. Mushroomhead başlığı ölmüş... yok artık! Ben de bunun üstüne, en sevdiğim sözlerini yazıp ortamı bulandıracağım...

  -Let's separate the users from the whores
  (Fahişeleri müptelalardan ayıralım)

  -Did you ever think anything?
  (Hiç bir şeyler düşündün mü?)

  -Don't catch me if I fall, I may have jumped, you never know, you don't know me at all...
  (Düşersem tutma, atlamış bile olabilirim, asla bilemezsin, beni hiç mi hiç tanımıyorsun)

  -Greedo died by the hand of Solo!
  (Greedo'nun ölümü, Solo'nun elinden oldu!); açıklamaları, "Star Wars'tan bahsetmiş olmak için yazmadık - eğer anladıysanız, bizim kuşağımızdansınızdır"

  -I'm wide awake and I'm wondering if there is a dog
  (Uyanığım ve bir köpek var mı diye merak ediyorum); esasında, DOG kelimesini tersten okursan GOD olması üstüne çok güzel bir kelime oyunudur.

  -Might even fool myself before I'm done... I'm done.
  (Kendimi bile kandırabilirim bitirmeden önce... bitirdim)

  -Self absorbed, chancre sore, love you like a matador, life is just a metaphor, nothing's fair, love is war... nothing more.
  (İçe dönük, yara ağrıyor, seni bir matador gibi severim, hayat sadece bir metafor, hiçbir şey adil değil, aşk savaştır... ve başka hiçbir şey)

  -Media's ventriqulist, Anglo-saxon evangelist, I find it so ridiculous, the fears that we hold dear!
  (Medya'nın vantriloğu, Anglo-Saxon evanjelist, çok saçma buluyorum değer verdiğimiz korkuları)

  -Want to... We can if we want to...
  (İstersek... İstersek yapabiliriz)

  -Interrogate the truth until you hear what you like!
  (İstediğini duyana dek gerçeği sorguya çek!)

  -How can we take the test without the questions?
  (Sorular olmadan nasıl sınava girebiliriz?)

  -One more day to regret!
  (Pişmanlık duymak için bir gün daha)

  -You don't know peace till you've had suffering. All of your so-called resolve, but you haven't tasted pain! Have you ever been inside of the new masterpiece?
  (Acı çekmedikçe huzur nedir bilemezsin. Hep o sahte uzlaşmaların var, ama asla acıyı tatmadın. Hiç yeni başyapıtın içine girdin mi?)

  -I think too much nothing, too much!
  (Aşırı derecede hiçbir şey düşünüyorum, çok fazla!)

  -Anything you need... I can't be anything you need...
  (Olamam... İstediğin her şey olamam...)

  -Close your eyes if you want to be blind
  (Kör olmak istiyorsan kapat gözlerini)

  -And it's all I ever wanted to believe; that peace could grow inside of you, inspite of me, humanity... I hope you're out there somewhere.
  (İnanmaya tek ihtiyacım olan şeydi senin içinde, benden ayrı olarak, huzurun gelişebileceği gerçeği, insanlık; Umarım orada bir yerlerdesindir)

  Off off... The Wrist dinleyeceğim gidip!

  Ayrıca, bu adamların yan projesi olan 216'yı hiç dinleyen var mı? :lol: Bunca lafın sonuna bir de soru eklemek saçma, evet de, XX albümündeki "Before I Die"da geçer sıfırdan "216" diye; XIII'da ise, "Becoming Cold" şarkısı "(216)" şeklinde damgalanmıştır, Mushroomkombat'ta bir fatality kombinasyonudur... evet? Ama neden 216? Basit matematiksel işlem? 2.(2+1) = 6?
   
 8. son albümde elektroniğe çok kaymış abilerimiz...elektro duymak için kç yırtıyoruz :)
   
 9. Bilhassa "Simple Survival"; nedense bir türlü sevemedim o şarkıyı.

  Öte yandan, "Savior Sorrow"un, Mushroomhead "numerolojisi"ndeki yeri de ilginç. Maskelere gönderme yapan "XX"in 20 olarak alınmasından sonra gelen, XIII (13), XX'den 7 eksikti ve Savior Sorrow da SaVIor Sorrow; 6 rakamı mevcut içinde. Anlamı ise esasen, okunuşunda, "Save Your Sorrow"
   
 10. ST1TCH, resmen Mushroomhead'den ayrıldığını açıkladı dün. Ayrılma sebebi olarak, ''Sürekli duyduğum şey, Slipknot şöyle Slipknot böyle, ve artık bıktım. Kalkıp adam gibi bakınmadan daha yeniymişiz gibi gelmelerine ve Slipknot'ın bizden çaldıklarıyla ekmeğimizi yemesine uyuzum; uzun süre hadi sakin kalalım iyi çocuklar olalım dedik, olmadı'' şeklinde bir açıklamada bulundu.

  Slipknot, bilen bilmeyen, anlayan anlamayan herkesi peşinden sürükleyip, arkasına MTV'yi alıp, en önemlisi Mushroomhead'e ait olan maske fikrini çalıp kendisini en üst seviyelere çıkarttı ve başarısına başarı kattı. Slipknot'ın ilk albümüne biterim, fakat sonrakilerde çok iş olmadığını düşünürüm, ve bu benim görüşümdür; fakat bence Mushroomhead çok daha üst bir seviyede; çünkü Slipknot alayın desteğini götürürken, minimum destek ile, pencereleri sesten kırıldığı için cam yerine sunta takıp, gürültüden bulundukları evlerden zorla çıkartılıp, piyasa desteğinin yüzünü görmeden yapılabileceğin en iyisini yapıp, üstüne üstlük grubun kurucu üyelerinden olan JMann'i ve Bronson'ı kaybedip yine de yollarına devam eden bir grup, bunu hak etmiyor.

  İşin sonunda, Slipknot, maskesinin ardında kim olduğu merak edilen 9 adamdan oluşuyor ise, Mushroomhead kimliğini kaybettiğinde ''X Face'' logosu ile çıkagelip yepyeni ve daha oturmuş bir kimlikle ortaya çıkan 8 kişilik bir çabanın hikayesidir. İlginç bir notta, Stitch'in ayrılırken, satış karı tamamen Mushroomhead'e gidecek olan bir remix albümü hazırlayarak, kendi maskesinin bir fotoğrafını yerleştirdi kapağa ve albümün adını da ''Vol 2 The Superliminal Choruses'' koydu. Fazla söze gerek yok.

  Rock/metal müzik icra etmenin başarı, para, uyuşturucu, kızlar ve şöhretten ibaret sananlara ibret olsun diyorum sadece...
   
 11. solitaire unraveling ve sun doesn't rise mütiş şarkılardır baya severim klipleriyle izlemek ayrı bi zevklidir mushroomhead i
   
 12. iyi tabanli bi grup ama o kadar yeterli bi muzikleri yok, slipknot taklidi, zaten slipknot maske ve kostumleriyle verdikleri konserde var, taklitler hic bi zaman iyi olmaz
   
 13. yanlız şöyle bi durum var bu grup slipknot dan daha önce kurulan ve bu şekilde makyaj yapan bi grup :wink:
   
 14. Slipknot'ın Mushroomhead'den çaldığı ve bu çaldığıyla topladığı destek haksızlığın daniskasıdır. Mushroomhead tam Roadrunner ile anlaşacakken bir sebepten dolayı bu anlaşmanın yatması ve bir sene sonra Roadrunner'dan Slipknot'ın çıkması bir tesadüf olamayacak kadar şüpheli bir hareket.

  Kaldı ki, SlipKnoT, isim yazış taktikleri ve 'S' logosuyla ortalığı ayağa kaldırıp MTV desteğini arkasına alırken, Mushroomhead tek gram destek görmeden, kendi kimlikleriyle birleştirdikleri 'X Face' logosu ile grupa bütünlük katarak (9 tane maskeli, alakasız adam yerine 8 tane aynı maskeye sahip adam), tamamen kendi çabalarıyla bir yere geldiler.

  Üstelik de, Skinny kalkıp da ''Aslında bu olay hep muğlakta kalacak da olsa, şu anda ve o anda da, teatral eğlence ile, kendisini enstrüman ve notalarla değil, kostüm ve benzeri garipliklerle sunanlar hiç de az değil; Marylin Manson bir örnek.'' açıklamasında bulunup yine de büyüklüğünü göstermesi ayrı bir olay tamamen. Nedense SlipKnoT cephesi sessiz bu konuda.
   
 15. ya tarz olarak benzediklerini hiç düşünmüorm.bi kere mushroomhead endüstriyele kaçan bi grup hatta elektronik de olabilio.ayrıca slipknot ii de olsa tamamen hırsızdır.slipknot sessiz çnkü dicek bişeyleri yok ztn hepsi ayrı yerde takılıo biraraya geldklerini göremedk.ayrıca waylon bnce ii ama J Mann ayrıydı.onun 2-3 grubu daha war onlarda takılıodur heralde :D :evil:
   
 16. Mushroomhead slipknot'tan eski bir gruptur. Ama çoğu insan onları slipknot özentisi bir grup sanarki çok büyük yanlıştır. İlk albümlerini underground ta
  1992 de çıkarmışlar.

  Diğer bir yandan Slipknot'ın araya girip Roadrunnerla kendilerinin anlaşma imzalaması tamamen palavradır!

  Aynı zamanda mushroomhead'in müziğini çalması gibi bir durum sözkonusu değildir. Bu olmaz çünkü ayrı eyaletlerin gruplarıdır. Slipknot Amerikanın en az gelişmi eyaletlerinden IOWA-Des Moines de kurulmuştur. Ve shawn'ın ortaya koyduğu maskeli-kalabalık grup fikri Des Moines te (ve dünyanın genelinde) bir ilkti. Roadrunner Slipknot la anlaşma imzalayıp,grupta patladığında Universal da Mushroomhead'i bulmuş ve onlarda tanınmıştır.

  Umarım bu bilgiler yalan-yanlış yazıları ve slipknot düşmanlığının gereksiz olduğunu kanıtlar......
   
 17. Slipknot'ın ''araya girip Roadrunner ile anlaşma imzaladığını'' kimse söylemedi zaten. Sadece, Roadrunner'ın Mushroomhead ile görüşmelerinin bir şekilde sonuçsuz kalmasının bir sene sonrasında Slipknot'ın Roadrunner bünyesinden çıkmış olması, en iyi haliyle şüpheli bir durum...

  Ayrı eyaletlerin grupları oldukları da doğrudur; Cleaveland, Ohio'ludur Mushroomhead. Slipknot'ın ''Mushroomhead'in müziğini çaldığı'' iddiasında bulunan da olmadı. Müzikal olarak benzeştikleri noktalar var, ama ayrıldıkları noktalar daha fazla. Mushroomhead'in piyano ve benzeri enstrümanlar kullanma ve scratch'ten hazzetmeme, perküsyon yerine sample kullanımına ağırlık vermek gibi özellikleri, Slipknot'ın tam tersidir.

  Gelelim maske tartışmasına... olay burada düğümleniyor zaten. JMann'in suçlaması, ''Roadrunner'in elinde, standart kişi sayısının üstünde elemandan oluşan, maskeli bir grubun materyalleri varken Slipknot'ın çıkmasının ne anlama geldiğini herkes biliyor'' şeklinde.
   
 18. Arkadaşım önceki mesajları iyi oku. Uydurmadım ya.....
   
 19. Ben de uydurdun demedim ki sevgili illnino? Ha, benim mesajlarımdan bahsediyorsan, taptığım bir grup olduğundan, ST1TCH ayrıldığını açıklayınca tepem attı diyebilirim.

  Tek bir gerçek varsa, olan oldu, biten bitti. Gerçekten ne olduğunu da hiçbirimiz öğrenemeyeceğiz.

  Bwomp, JMann şu anda 216 ile uğraşıyor bildiğim kadarıyla.
   
 20. neyse.... birde 'BOMBERMAN 5000' diye bir yan grupları var.
   

Bu Sayfayı Paylaş