Eq Pedalıyla Amfi Eq Sunun Kullanımı

arkadaşlar eq pedalı alıp taksam alet üzerinden temel tonumu oluşturduktan sonra ufak değişimleri amfi üzerinden mi yapmak gerekir yoksa onlarıda pedaldan mı yapmak gerekir ?

İki yol var, duruma göre ikisi de mübahtır. Ama birincisi daha mübah bence :)

Amfinin eq katı sana yetmiyorsa, önce amfiden ayarını yap, sonra eq pedalını devreye sok derim. Temel ayar, referans noktası genlde amfidir. Amfiden ana ayarı yap, sana yetmeyen veya fazla gelen noktaları pedaldan ekle veya ele et derim.

Solid state amfide böyle kullanmıştım bendeki eq pedalını.

Yetmezse, seni kesmezse bir yol daha var. Amfideki eq katını flat yap. Sonra dön pedalla uğraş. baktın oldu, öyle bırak. Biraz daha kurcalamak istersen amfideki flat bıraktığın eq ayarını ihtiyacına göre şekilllendir. Olmazsa yeniden flat ayara dönmek kolay olur senin için.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
İki yol var, duruma göre ikisi de mübahtır. Ama birincisi daha mübah bence :)

Amfinin eq katı sana yetmiyorsa, önce amfiden ayarını yap sonra eq pedalını devreye sok derim. Temel ayar, referans noktası genlde amfidir. Amfiden ana ayarı yap, sana yetmeyen veya fazla gelen noktaları pedaldan ekle veya ele et derim.

Solid state amfide böyle kullanmıştım bendeki eq pedalını.

Yetmezse, seni kesmezse bir yol daha var. Amfideki eq katını flat yap. Sonra dön pedalla uğraş. baktın oldu, öyle bırak. Biraz daha kurcalamak istersen amfideki flat bıraktığın eq ayarını ihtiyacına göre şekilllendir. Olmazsa yeniden flat ayara dönmek kolay olur senin için.
Peki hocam bide mesela benim amfide dandik hoparlor var. Ben mesela internetten celestion v30 un frekans cevap grafigini bulsam. Tonumu olusturan eq yu amfiden yapsam. Pedaldaki ayarida v30un grafigine benzetsem nasil olur ? Hoparloru bu sekilde simule edebilir miyim ?

Denenmiş bi ryntem değil. Tondaki zayıf kalan yönleri bulursan kağıt üzerinde V30 kullanılmış bir sounda yaklaşman elbette mümkün. Ama hoparlör, bir şekillendirici olarak sinyal zincirinin ta en sonunda. Eq ise ortalara bir yere denk düşüyor. Görevler, yerler çok başka. Bu yüzden hoparlör değişimi amfilerde en mühim modlamardan biri sayılır :)

Geri