Alım Satım Forumu Kuralları & Duyuruları

'Alım Satım' forumunda replicant tarafından 4 Mart 2014 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. replicant

replicant admin

905
    122
    1,156
    1 ) Turkrock.com kullanıcılar arasında gerçekleşen hiçbir alışverişten sorumlu değildir.

2 ) TC Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, Sinema, Video ve Müzik Eserleri Kanunu ve diğer yasalara göre alınması, bulundurulması, çoğaltılması ve satılması suç teşkil eden, telif ve kayıt sahibinden izinsiz üretilmiş "korsan" müzik CDsi, kasetleri, videolar, DVD'ler, kitaplar, dergiler ve yazılımlar içeren materyallerin yanı sıra gıda, tekel ürünleri ve genel ahlaka aykırı ürünler için ilan açılmasına izin verilmez.

3 ) Kullanıcıların ilanlarını haftada 1 kez yukarı taşıma (uplama) hakkı vardır. Alım satım forumunda ilanlara yazılan yeni mesajlar ilanları yukarı taşımaz. İlanları yukarı taşıma sadece "İlanı Yukarı Taşı" linki ile gerçekleşir. Dolayısıyla ilanlara yazılan "up" , "günceldir" vb. mesajların bir fonksiyonu yoktur. Gereksiz mesaj kirliliği yaratmamak adına bu tür mesajlara izin verilmeyecektir.

4 ) Alınık/Satılık/Takaslık durumu, fiyat ve şehir gibi bilgiler zaten ilan açarken seçilebilir durumda olduğundan bunları ilanın başlığında ayrıca belirtmeyin.

5 ) Alım-Satım forumunda müzayede, açık arttırma veya teklif yöntemi ile satış yapılamaz. Satılan ürünlerin fiyatı net olarak belirtilmelidir.

6 ) Alım satım forumumuzda ilan açtığınızda ilanınızın her türlü yoruma açık olduğunu kabul etmektesiniz. Ancak Alım satım moderatörleri gerekli gördükleri durumlarda ilan sahibini zor durumda bırakabilecek, art niyetli, satışı baltalama amacı güden, yanlış bilgi ve yönlendirmeler içeren mesaj ve fiyat yorumlarına müdahale edebilir. Bu konuda inisiyatif moderatörlere aittir.

7 ) Dükkan formatındaki başlıklar sipariş yöntemiyle işletilemez. Katalogda bulunan veya siparişle kataloğa eklenebilecek tüm ürünler, fiyatlarıyla birlikte, söz konusu ilan altında listelenmelidirler. Soru - cevap usulü gizli fiyat politikalarına izin verilmez.

8 ) Turkrock Alım-Satım forumunda, taklit (imitasyon, fake, çakma, replica...) ürünlerin satışına ilan açıklamasında açık bir şekilde belirtilse dahi izin verilmez. Bunun nedeni bu tür aletlerin piyasada dolaşmasını bir nebze olsun azaltmak ve aletler el değiştirirken tecrübesiz arkadaşlara hayalini kurdukları ürünlerin orijinal diye taklitlerinin satışının önüne geçmektir.

9 ) Aynı ilandan birden fazla açılamaz veya ilanı tekrar yukarı taşıma amacıyla mevcut bir ilan kapatılıp aynısı tekrar açılamaz. İlanınızda değişiklik yapmanız gerekiyorsa yeni ilan açmak yerine konu düzenleme seçeneklerini kullanarak ilan başlığınızı ve içeriğini düzenleyebilir, güncelleyebilirsiniz. İlanınız çöp tenekesinde ise "Rapor et" linki ile yönetime rapor ederek geri getirilmesini talep edebilirsiniz.

10 ) Alım satım forumunun güncelliğini koruması adına 3 ay içinde herhangi bir aktivitesi olmayan ilanlar otomatik olarak çöp tenekesine taşınmaktadır. İlanınızın çöpe atılmaması için 3 ay içinde ilanınıza en az 1 adet mesaj yazılmış olması veya ilanı yukarı taşıma (up) işlemi yapmış olmanız gerekir. 1 sene ve 1 seneden eski alım satım ilanları ise yukarı taşıma veya son mesaj tarihi gözetilmeksizin silinir. Bu sebeple silinen ilanlarınızı tekrar açmalısınız. 1 seneden eski ilanlar sadece "Dükkanlar" forumunda bulunabilir.

11 ) Oluşabilecek çeşitli anlaşmazlıklarda şeffaf olmak adına ilan başlıklarını veya içeriklerini "silinebilir", "satılmıştır" , "....." gibi ifadelerle değiştirip ilan içeriğini silmek yasaktır. İlanlarınız geçerliliğini yitirdiğinde ilanınızdaki "İlanı Kapat" linkine tıklamanız yeterlidir. İlanınız çöp tenekesine taşınacak ve 6 ay sonra otomatik olarak silinecektir. İlanınızı kapatmadan önce ilanınızın akıbeti hakkında bir mesaj yazmanız herkesin faydasına olacaktır. "Vazgeçildi", "X üyesine satıldı" vb. gibi.

12 ) İlan içeriği sadece başka bir ilan sitesine verilen bir bağlantıdan oluşamaz. Ürününüzle ilgili tüm ayrıntıları turkrock.com'daki ilanınızda belirtmeniz gerekir. Ancak bu bilgileri girdikten sonra dilerseniz ilanınızın başka bir sitedeki linkini de ekleyebilirsiniz.

13 )
    Sitemizin "İlan Panosu" forumları dışındaki bölümlerinde, ilanların, satılık ürünlerin veya herhangi bir ticari oluşumun reklamının yapılması yasaktır.

a.jpg

ocoliman, okidoki, uvidinli ve 12 kişi daha bunu beğendi.