Televizyondaki Ölü Piksel Hatası

'Forum Meydanı' forumunda brokoli tarafından 6 Mart 2014 tarihinde açılan konu

 1. 22" lik televizyonumda 1 adet ölü piksel tespit ettim ve en kısa zamanda iadesini talep edeceğim.Malum bizim ülkemizde bu garanti işleri biraz sıkıntılı olduğundan hazırlıklı olarak gitmek istiyorum. Bu sorunla karşılaşıp hakkını alamayan birileri var mı aramızda? Ha bir de 2013 ta yasa gibi bir şey çıkmış, ölü pikselin sayısına bakılmaksızın değişim veya iade yapılabiliyormuş ama resmi bir belge yok ortada.
   
 2. Değişim söz konusudur, ancak servis çirkeflik yapabilir.
   
 3. Bildiğim kadarıyla en az 3 ölü piksel olması gerekiyor ama sesinizi biraz yükseltirseniz değişim yapacaklardır.
   
 4. bence de çirkeflik yapacaklardır.o yüzden de hazırlıklı gitmem gerekiyor.sesimi yükseltmek hiç tarzım değil ama bazen gerekebiliyor bu.
   
 5. Bunu bende okumuştum ama uzun zaman önceydi değişmiş olabilir
   
 6. ayıplı malın iadesi sorgusuz sualsiz para iadesi veya değişim olarak yapılabilir. tüketici haklarına başvuracağını kimseye tavsiye etmeyeceğini eğer anlaşıp çözüme kavuşturulmazsa bu işi uzatacağını sakince belirt afedersin söke söke alırsın hakkını kaçışı yok.
   
  enzo bunu beğendi.
 7. demin telefonla aradım ön bilgi almak için, ölü piksel sınırı var dedi.dedim nedir o sınır? 4 tane olması gerekiyor dedi.
   
 8. ve tüketici hakları yolu göründü...
   
 9. hadi bakalım hayırlısı :D
   
 10. Zaten belli bir süre içerisinde koşulsuz iade hakkınız var. Mağaza satışı olunca 1 ay, kapıdan ödeme ve internetten alışveriş içinse 1 haftaydı sanırım. Sürelerden emin değilim.
   
 11. evet ama ben 1 şubatta aldım tv yi.
   
 12. Hmm her türlü süre dolmuş o zaman. Sorunu çözmezlerse şikayetvar.com'a yazın 1 hafta içerisinde dönmezlerse tüketici hakem heyetine başvurun. Şikayet var.com şimdiye kadar küçük büyük bir çok sorunumda işime yaradı belirteyim.
   
 13. bugün alo 170 i aradım.şeker bir bayan anlattı yapmam gerekenleri. direkt olarak philips i arıyorum onlar bile ölü piksel sınırı vardır ve o sınırı geçmeden bir yapılamaz diyor.
   
 14. her ne olursa olsun sana malı defolu veya ayıplı mal olarak belirtmediler ben olsam tüketici haklarına başvururum önce sonra gider dolandırıldım diye bile savcılığa verirdim sen ayıplı bir malı sıfır fiyatına hatasız fiyatına alıyorsun nede olsa dava açarsan g*t tutuşunca itibar zedelenmesin diye mutlaka dönerler faturanı götür göster bir kez başıma geldi gittim iade ettim ayıplı mal nede olsa kim ne derse desin peşini bırakma. aldığım ürün monitördü tam ortasında kırmızı bir ölü piksel vardı 1 tane diyorum dikkat. sonra iade ettim ürünü şans eseri ürünü defolu olarak rafa koyduklarını gördüm fiyatı yarı fiyatından azdı. o zamanlar lcd monitörler daha yeniydi sonra geri ben aldım yarı fiyatından daha ucuza yanlış hatırlamıyorsam o zamanlar 100 lira gibi birşeye geri almıştım sıfırı 230-250 civarı birşeydi sanırım :D uğraş bence kardeşim forumdan 2 dk çık da peşine düş :)
   
 15. forumdan değil de işten vakit bulursam gideceğim :)

  bence de burada benim haklı olmam gerek.yok sınırmış falanmış çok mantıksız.
   
  kaos13666 bunu beğendi.
 16. eğer firma kendi özel bir hak vermemişse Böyle birşey tüketici kanununda bulunmuyor. Sadece ayıplı ürünse 2 yıllık bir süreye tabi. Mğazalar ürünlerin denendiği yerlerdir. Kapıdan ve internetten alışverişte ise ürün denenemediği için bilgi doğru.

  Şikayetvar.com Popüler bir halkla ilişkiler platformudur. yasal bir merci değildir ve bir yaptırımı bulunmaz. çoğu firma zaten sallamaz. bir sorunda Facebook tan hakkınızı ne derecede savunabileceğinizi düşünüyorsanız bir farkı yoktur.

  Direk tüketici hakem heyetine Orjinal fatura ile başvurun. genelde en saçma taleplere bile tüketici lehine %99 karar verirler ancak bu ölü pixel olayının yabancısıyım. en geç 2 ayda soruna olumlu/olumsuz bir cevap alırsınız.
   
  Son düzenleme: 7 Mart 2014
 17. 4 Piksel olsa dahi, değiştirmek için katı bir tutun takınıyorlar. Serviste staj yaptığım için biliyorum. Ha kullanımda kolay kolay fark edilmez. Hatta sizin gördüğünüz ölü pikseli servis görevlisi görmek istemez. 82 inç bir TV'de 1920 x 1080 adet piksel var o kadarın arasında şahsen ben fark edemezdim.
   
 18. benimli 22" epey küçük.ps oynamak için aldım, metal gear solid oynarken farkettim :D aslında şu an başkası gelse göremez ama arka plana göre değişiyor.yeşil renkte bir noktacık.tam iğne ucu kadar.
   
  Dooroomer bunu beğendi.
 19. Aslında piksel sayısı ile boyutun önemi yok, bir anlık dalgınlığıma gelmiş. Sizde de o kadar var. @izzzyy sen ne düşünüyorsun bu konuda ?
   
 20. firmalara göre alakası var.atıyorum 22" te sınır 4 piksel, 42" te 7 falan..
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş