Flanger Pedal Tavsiyesi

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda tonedrive tarafından 8 Mart 2014 tarihinde açılan konu

1. Flanger pedal almak istiyorum. Aklımda İbanez FL9 var. Kullanan arkadaşlar varsa yorum alabilirmiyim yada başka öneride olabilir.

2. eger chorusy flanger(dogru bir terim mi bilmiyorum) ariyorsan forumda biri ibanez airplane flanger satiyordu, fiyatida uygun. Ben sifirini fransadan daha euro artmadan once 400 kusur liraya almistim.
    paul gilbertin ADA Flangeri baz alinarak yapilmis ve onun modlarina sahip

3. Fl9 kullanıyorum, çok organik , tonu dengeli sesi boğmuyor yada parlatmıyor, sesin önüne de geçmiyor ,cleanlerde chorus vibrato gibi kullanılabiliyor, drivelarda o arkadan gelen jet sesi Drive ın önüne geçmiyor benim tahminimden çok daha iyi bir pedal çıktı.

tonedrive bunu beğendi.
  4. Kutay_

Kutay_

696
    1,025
    9,605
    Ibanez FL9 +1

5. Andysat tam aklımdakileri yazmışsın. Genelde drive ile birlikte kullanmayı düşünüyorum. Chorus efecti gibi pek değilde , o dirve ile birlikte dolaşan ses. O halde doğru bir seçim yapıyorum. En kısa zamanda deneyeceğim tşkler.

6. Andysat başlık ile alakasız olacak ama Fender Bj kullanıyorsunuz sanırım. Hiç Peavey classic 30 ile karşılaştırma fırsatınız oldu mu?

Bu Sayfayı Paylaş