Müzik dinlemek için hangi ses kartını alayım. Bugün Aldım...

Arkadaşlar bu forumu yeni keşfettim,
herkese selamlar!

ben profesyonel olarak 8 sene DJ lik yaptım.

fakat sitenizde genel anlamda kayıt için ses kartları önerilmiş..
ama ben sadece stereo müzik dinlemek istiyorum...

elimde audigy2 zs platinum pro var. bunu satıp yerine hangi ses kartını almalıyım sizce...yada değermi ?

amacım sadece stereo müzik dinlemek yani profesyonel kayıtlar ile uğraşmayacağım...

lütfen bir tavsiyede bulunursanız çok sevinicem...

cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

stereo muzik dinlemek icin creative audigy yetmezmi dedin?barmi isletiyosun? evde dinlemek icin gayet yeterli hatta fazla bile audigy serisi. onboard ac97ile kayit alan insanlarida dusunmek gerek yani ev icin e-mu vs ses kartina ihtiyacin yok. hatta bar turu sadece dinleme amaciyla kullanilan yerlere bile yeterli bir karti begenmiyorsan sende bir sorun oldugunu dusunebilirim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Xanair demiş ki:
stereo muzik dinlemek icin creative audigy yetmezmi dedin?barmi isletiyosun? evde dinlemek icin gayet yeterli hatta fazla bile audigy serisi. onboard ac97ile kayit alan insanlarida dusunmek gerek yani ev icin e-mu vs ses kartina ihtiyacin yok. hatta bar turu sadece dinleme amaciyla kullanilan yerlere bile yeterli bir karti begenmiyorsan sende bir sorun oldugunu dusunebilirim.

foruma yeni üye oldum..... ilk mesajımdı....
@Xanair kardeş sorduğum soru seni çok mu kızdırdı, bayağı agresif bir cevap vermişsin gibi geldi..8O
...ama yinede cevap verdiğin için teşekkürler.

başka bir fikri olan yokmu acaba....? :?:

Philips'in ses kartlarında "mp3 için çok güzel! bunu alın..." gibisinden ibareler vardı ama hepsi reklam bence.
Yapabileceğin en radikal değişiklik PCI yerine external bir ses kartı kullanman olacaktır. En azından kasa içindeki manyetik alanların oluşturduğu parazit sinyallerden kurtulursun. Yoksa stereo mp3 dinlemek dert değil.
Belkide daha rahat çalışan bir bilgisayar için RAM alman ya da işlemcini yükseltmen daha iyi sonuç verir, ne dersin?

Ve bence, müzik dinlediğin ses sistemin, hoparlörlerin konumları ses kartından çok daha önemli.

dgnzcn demiş ki:
Xanair demiş ki:

@Xanair kardeş sorduğum soru seni çok mu kızdırdı, bayağı agresif bir cevap vermişsin gibi geldi..8O

yok ya pardon o biraz uykusuzluktan olmustur.evdeki pc ile basim derttede sabaha kadar onunlar ugrastigim icin oldu sen takil kafana gore...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Xanair demiş ki:
dgnzcn demiş ki:
Xanair demiş ki:

yok ya pardon o biraz uykusuzluktan olmustur.evdeki pc ile basim derttede sabaha kadar onunlar ugrastigim icin oldu sen takil kafana gore...

estağfurullah ne demek..
bende yeni kalkmıştım uykudam rastlantıya bak :)hemen cevap yazdım uyku mahmurluğu ile sanırım fazla alıngan oldum :)
bu arada pc hakkında yardım edebileceğim bir durum varsa seve seve edebilirim..

Audigy2'nle çok rahat mp3 dinlersin, değiştirme sebebin nedir, bu bana çok fazla dersen SoundBlaster lar var 20-50$arası herhangi biri işini görür, yok daha iyisini alcaksan pek bilemem ama Terratec ler iyiydi sanırım.

-Elindeki ses kartı sadece müzik dinlemek için gayet yeterli hatta fazla bile.Bide çıkışı nereye alıyosun o da önemli.
-Mesela ben evde Creative 5.1 internal ses kartı ile yine aynı markanın 4.1 ses sistemini kullanıyorum,sesin temizliğinden ve dengesinden gayet memnunum.
-Bide zaten sesini açamıyosun çoğu zaman.o yüzden gereğinden fazla abartmamak lazım.

Eldrun demiş ki:
Audigy2'nle çok rahat mp3 dinlersin, değiştirme sebebin nedir, bu bana çok fazla dersen SoundBlaster lar var 20-50$arası herhangi biri işini görür, yok daha iyisini alcaksan pek bilemem ama Terratec ler iyiydi sanırım.

yeni model kartlardan düşünüyorum...
aslında x-fi platinum düşünüyordum ama önce sizin fikrinizi alayım dedim..

m-audio audiophile 2496 alsam fazla mı kaçar x-fi ler surround bana sadece stereo olsa yeter

serkann demiş ki:
-Elindeki ses kartı sadece müzik dinlemek için gayet yeterli hatta fazla bile.Bide çıkışı nereye alıyosun o da önemli.
-Mesela ben evde Creative 5.1 internal ses kartı ile yine aynı markanın 4.1 ses sistemini kullanıyorum,sesin temizliğinden ve dengesinden gayet memnunum.
-Bide zaten sesini açamıyosun çoğu zaman.o yüzden gereğinden fazla abartmamak lazım.

bendeki hoparlörler 2.1 var Creative i-trigue L3800.
stereo hoparlör olduğu için boşu boşuna kullanamaduğım özelliklerinden dolayı bendekini satmak istedim, yerine de m-audio audiophile 2496 yada 192 düşünüyom aslında olurmu yoksa ne önerirsiniz

Mp3 dinleyeceksen 3$'lıkbir ses kartı ile 103$'lık ses kartı arasında fark bulamazsın, çünkü mp3 kayıplı bir sıkıştırma teknolojisi müziğin en önemli bölümü olan ambiyansını silip süpürür bütün ayrıntıları kırpar bunu kulak fark edemez belki ama beyin fark ediyor, hele bir DJ için mp3 bir felaket!!

alierkanimrek demiş ki:
Mp3 dinleyeceksen 3$'lıkbir ses kartı ile 103$'lık ses kartı arasında fark bulamazsın, çünkü mp3 kayıplı bir sıkıştırma teknolojisi müziğin en önemli bölümü olan ambiyansını silip süpürür bütün ayrıntıları kırpar bunu kulak fark edemez belki ama beyin fark ediyor, hele bir DJ için mp3 bir felaket!!

yerine göre mp3, yerine göre cd, yerine göre uydudan müzik dinleyeceğim..

dgnzcn demiş ki:
alierkanimrek demiş ki:

yerine göre mp3, yerine göre cd, yerine göre uydudan müzik dinleyeceğim..

ehehe :)

dgnzcn demiş ki:
Billie_Joe demiş ki:
m-audio 192 cok fazla be abi :) ben kullanıyorum kayıt harikası o bi melek ama alıpta onla muzik dinlersen çarpılırsın :)
sırf sana inat olsun diye gittim az önce audiophile192 aldım...
zuahahahah
:LOL:

iyiki inat emtmişim diceksin :) arasıra sok line in e bişiler kaydet eline yapışmaz :) hayırlı olsun kardeşim m-audio ailesine hoş geldin.

Billie_Joe demiş ki:
dgnzcn demiş ki:
Billie_Joe demiş ki:
m-audio 192 cok fazla be abi :) ben kullanıyorum kayıt harikası o bi melek ama alıpta onla muzik dinlersen çarpılırsın :)
sırf sana inat olsun diye gittim az önce audiophile192 aldım...
zuahahahah
:LOL:

iyiki inat emtmişim diceksin :) arasıra sok line in e bişiler kaydet eline yapışmaz :) hayırlı olsun kardeşim m-audio ailesine hoş geldin.

eyvallah çok sağol...

Nasıl inan etmem; iinterneti iyice araştırdım, genelde herkes kayıt kalitesi için seviyor ama, creative lerden iyi kaydettiğine göre mantıken ses çalma kaliteside bütün creative leri geçer diye düşünüyorum !! Yanılıyormuyum yoksa ?

gerçi ben kayıt amaçlı almadım müzik dinleme amaçlı aldım, ama ses kalitesi olarak creativenin bütün ürünlerinin üzerindedir eminim..
yanlışsam düzeltin

HoşBulduk :) :LOL:

Geri