Ses Kartı Mikrofon Ve Kulaklık Seti Hakkında Yorumlar

Cevapları ben de çok merak ediyorum.

Ayrıca elimde Beats Studio kulaklık var. Ama mikrofonum ve ses kartım yok. Diyelim ki ses kartı ve mikrofon ihtiyacımı karşılayacağım, böyle bir set alıp, kulaklığı elimden çıkarmak mı daha mantıklı, yoksa kulaklığı tutup, ayrı ayrı mikrofon ve ses kartı almak mı?

Arkadaşlar ihtiyacınız yoksa paket almayın. İhtiyacınız neyse onu alın. Ben M-Audio fast track pro kullanıyorum 4-5 yıldır hiç sorun yaşatmadı . Ebayden almıştım -"B stok" Kkargo dahil 220 Tl ye gelmişti .Türkiye fiyatı 600 tl civarında idi. Alacaksanız Focusrite veya Avid gibi markalara bakın derim.(Tabi yine daha çok fikir almanızda fayda var) Eğer ekstra mikrofon almak istiyorsanız da AKG nin perception serileri vardı 100 dolar civarında. Eğer daha pro birşey olsun diyorsanız Rode Nt2a bakabilirsiniz. Yani seçenek çok. Aslına bakarsanız bu konular benim canımı çok sıkan konular. Kıçı kırık 70-80 dolarlık bir sm 57 yi bile 500-600 TL ye satıyolar. İnsaf be insaf! Bakın Arkadaşlar aceleye getirip paranızı kötü ekipmanlara yatırmayın araştırın iyice.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar ihtiyacınız yoksa paket almayın. İhtiyacınız neyse onu alın. Ben M-Audio fast track pro kullanıyorum 4-5 yıldır hiç sorun yaşatmadı . Ebayden almıştım -"B stok" Kkargo dahil 220 Tl ye gelmişti .Türkiye fiyatı 600 tl civarında idi. Alacaksanız Focusrite veya Avid gibi markalara bakın derim.(Tabi yine daha çok fikir almanızda fayda var) Eğer ekstra mikrofon almak istiyorsanız da AKG nin perception serileri vardı 100 dolar civarında. Eğer daha pro birşey olsun diyorsanız Rode Nt2a bakabilirsiniz. Yani seçenek çok. Aslına bakarsanız bu konular benim canımı çok sıkan konular. Kıçı kırık 70-80 dolarlık bir sm 57 yi bile 500-600 TL ye satıyolar. İnsaf be insaf! Bakın Arkadaşlar aceleye getirip paranızı kötü ekipmanlara yatırmayın araştırın iyice.
Anlattıkların mantıklı ama yurtdışından alet getirme ,gümrüğüyle uğraşma vs vs yorucu işler.Fiyatlar türkiyede uçmuş bunun herkes farkında yapacak pek birşey yok.Bu gönderdiğim linkteki setin fiyatı civarında hepsini tek tek almaya kalkınca yine pahalı oluyor baya.Hani sonuçta evde albüm kalitesinde bir iş beklentim yok.En azından sorun çıkarmasın kaliteli kayıt yapabiliym.Bu fiyatlarda buna yakın bir setup dizebilirmisin?Kulaklık olmasada olur.

800 lira deli para yahu. 1000 lira biriktirip 2. el kaliteli ses karti ve mic bulunur. Kulaklik zaten bununla 20-30 liralik kulakliklar arasinda hic bir fark yok cok uyduruk. DAW lisansi da oldugu icin pahali sanirim.

Bence çöp yerine kısıtlı demek daha doğru bir tanım. Sonuçta bu seti alan kişinin avantajı derli toplu ve birbirine uyumlu bir sistemle kayıt işine başlamak olur ve bu önemli bir faydadır. Bu süreçte kayıt konusunda aleti kurcalayacak kadar uğraşırsa zaten cihazlarının limitlerini görecek ve bazı talepleri oluşacaktır.

Şimdi konu dışı yazıyorum, bu talebi oluşturmadan yapılan her alışveriş, sahibinden.com da "sadece test amaçlı kutusundan çıkarıldı" temalı bir ilanla sonuçlanacaktır.

800 TL'nin 300-350 TL'sine 2.elden garantili, güzel bir Konnekt6 veya Scarlet 2i2, 300 TLsine nt1a, geri kalana da 2. elden düzgün bir Audio Technica veya Shure'un kulaklığı alınabilir. Bana sorarsanız kulaklık yerine, üstüne bir miktar da ekleyip, gerekirse bir süre bekleyip 5" bir monitör seçmeniz daha iyi olur. Bu setin fiyat/performans oranı sıfırına Presonus setten en az 3 kat daha iyi olacaktır. Yok ben uğraşamam derseniz bir yerden başlamak için bu seti de alabilirsiniz.

800 TL'nin 300-350 TL'sine 2.elden garantili, güzel bir Konnekt6 veya Scarlet 2i2, 300 TLsine nt1a, geri kalana da 2. elden düzgün bir Audio Technica veya Shure'un kulaklığı alınabilir. Bana sorarsanız kulaklık yerine, üstüne bir miktar da ekleyip, gerekirse bir süre bekleyip 5" bir monitör seçmeniz daha iyi olur. Bu setin fiyat/performans oranı sıfırına Presonus setten en az 3 kat daha iyi olacaktır. Yok ben uğraşamam derseniz bir yerden başlamak için bu seti de alabilirsiniz.
Aynen katılıyorum, böyle bir sete sıfırda para vermektense bilinen ürünlerin 2. elini almak daha işlevli olur. Ama sıfır alacaksanız yanlış bir seçim yapmış olmazsınız tabii ki, ne alacağını bilmeyenler için yapılmış şeyler sonuçta bunlar.

amatör amaçlı evde kullanıyorum bu seti. bu konularda çok tecrübeli değilim. eski bir ses kartına ht1R kafa amfiyi "emulated output" aracılığıyla bağlıyordum. ucuz da bir bass gitarım var. onu da direk bağlardım. şimdi bu seti aldım. bass gitarda çok güzel sonuç aldığımı düşünüyorum. elektro gitarda da mikrofonu istediğim gibi konumlayıp farklı tonlar alabilmek çok keyifli geliyor bana. arkadaşımdan ikinci bir mikrofon ödünç aldım. ucuz bir şey. fague fm57 galiba. ikisiyle mikrofonlayıp kulaklıkla dinliyorum. mixleme konusunda bilgim olmadığı için henüz kayıt yapmıyorum. ama eski sistemimden sonra bana cennet gibi geldi. tabii ki daha profesyonel çalışmalar için ne derece iyidir bilemem.
onun haricinde alacaksan mydukkanda fiyatı daha uygun, ordan almanı tavsiye ederim.
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=14659&gid=3588

Yeri geliyor milyon dolar sermayeli abiler analog studyolarina 2. el ekipman aliyor.
Boyle illet bir ulkenin korkunc vergi kosullarinda birakin vergisini sizin adiniza baskasi odesin.
Amator biri onboard ses kartiyla bile is yapar gerekli kosullar icin Donanimhaber'deki Digital gitar rehber konusunu inceleyerek profesyonel sonuclara dahi erisebilirsiniz.

Bu sete hic ama hic gerek yok. Preamp kullanacaksiniz gitar icin aliyorsunuz amfi mikrofonlayacaksiniz o zaman size daha kaliteli AD ve preamp kalitesi sunan bir ses karti sart. DA konusu da duyum icin ayni sekilde.

CoolDog gerekli cevabi vermis tavsiye konusunda. Roland UA-55 Quad ve Duo Capture EX alinabilir 2. el. Focusrite Scarlett serisinden daha ustundur.
Amfi mikrofonlamak icin dinamik mikrofon olan Shure SM57 modeli. En baba studyoda bile kullanilir.
Kulaklik yerine butceyi bunlara ayirmak daha dogru olur.

Sonuçta bu seti alan kişinin avantajı derli toplu ve birbirine uyumlu bir sistemle kayıt işine başlamak olur ve bu önemli bir faydadır.

Ses karti - Mikrofon - Kulaklik uyumu ya da uyumsuzlugu diye bir sey yok. Software kullanan sadece Ses karti oldugu icin ve dunya uzerindeki tum DAW'lar ayni fiyat kategorisindeki tum ses kartlariyla uyumlu oldugu icin bir problem olusmasi soz konusu degildir. USB ses karti tercih edilirse daha da rahat olur.

Ses karti - Mikrofon - Kulaklik uyumu ya da uyumsuzlugu diye bir sey yok. Software kullanan sadece Ses karti oldugu icin ve dunya uzerindeki tum DAW'lar ayni fiyat kategorisindeki tum ses kartlariyla uyumlu oldugu icin bir problem olusmasi soz konusu degildir. USB ses karti tercih edilirse daha da rahat olur.
Aynen yahu birbiriyle uyumsuz kulaklık-mikrofon-ses kartı 3lüsüne denk gelen oldu mu aranızda hiç? Böyle de bir şey duydum bu konuda, acaba renk uyumu mudur kastedilen? Çok eski cihazları almazsanız (driver sorunları meselesi), donanımsal olarak usb/pci/firewire ayrımı yapabilecek seviyedeyseniz ya da en azından gözünüz görüyorsa ses kartlarında bir uyum sorunu çekeceğinizi sanmıyorum.

http://turkrock.com/konu/46099/ şöyle bi ilanım var belki ilgilenirsiniz..
Fiyat olarak beni biraz aşıyor .En azından şimdilik.Teşekkür ederim.

amatör amaçlı evde kullanıyorum bu seti. bu konularda çok tecrübeli değilim. eski bir ses kartına ht1R kafa amfiyi "emulated output" aracılığıyla bağlıyordum. ucuz da bir bass gitarım var. onu da direk bağlardım. şimdi bu seti aldım. bass gitarda çok güzel sonuç aldığımı düşünüyorum. elektro gitarda da mikrofonu istediğim gibi konumlayıp farklı tonlar alabilmek çok keyifli geliyor bana. arkadaşımdan ikinci bir mikrofon ödünç aldım. ucuz bir şey. fague fm57 galiba. ikisiyle mikrofonlayıp kulaklıkla dinliyorum. mixleme konusunda bilgim olmadığı için henüz kayıt yapmıyorum. ama eski sistemimden sonra bana cennet gibi geldi. tabii ki daha profesyonel çalışmalar için ne derece iyidir bilemem.
onun haricinde alacaksan mydukkanda fiyatı daha uygun, ordan almanı tavsiye ederim.
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=14659&gid=3588

teşekkürler.

Ses kartı ve kulaklık uyumsuzluğu diye bir durum vardır. Bazı kulaklıklar, özellikle profesyonel kullanım amacı taşıyanlar, daha fazla güç isterler ve maalesef bu fiyat marjındaki çoğu ses kartının kulaklık amfisi o kulaklıkları süremez. Sonra insanlar kulaklığın problemli olduğunu düşünürler ve satarlar.

Ses kartı ve mikrofon uyumsuzluğu diye de bir durum vardır. Condenser mikrofonlar genellikle daha kolay beslenebilir ve ses kartınızla sorun olmadan çalışırlar. Fakat dinamik mikrofonlar enerjiye açtır. Gerçekten iyi preamfi isterler. Bir dinamik mikrofonun verimini kötü preamfiyle anlayamazsınız. O kadar laf edilen (?) sm57, 58leri bir de ciddi preamfilerde görün. ;)

Harici bir ses kartı nasıl bir kulaklığı besleyemez, bu sorunu daha önce yaşadım ve kulaklık amfisi almak zorunda kaldım ama bunu cep telefonum için kullandım. Sıfırı 20$ olan ses kartım da laptop ses kartım da m audio da cayır cayır besliyordu kulaklığı, demek bana öyle denk geldi ben de genel bir durum sanmıştım bunu.

Geri