Bridge Manyetiği Neck'e Takılırsa..

Arkadaşlar elimde bir adet single bridge manyetiği var..
Daha açık olmak gerekirse elimde bir adet fender custom shop tele bridge manyetiği var ve bunu traveler guitarıma neck için yer açtıracağım fatih yılmaz abime ve taktıracağım.
Traveler guitar kısmını geçelim benim sorum bridge manyetiği neck'e takılırsa nasıl bir sound alınır nasıl olur ne olur yardım edin tecrübeli abilierm büyüklerim sayıglarımla :)

(Cahıllığıma verin bu neck bridge arasındaki sound farkı bu sadece manyetikten mi yoksa manyetiğin gitarın içinde takıldığı konumla mı ilgili yoksa ikisi de mi?)

Somebody help me!!!!! :)

Gitarına ve manyetiğine göre değişir. Single-coil ise zevke göre ilginç sonuçlar alınabilir. Güzel, daha koyu bir tını yakalayabilirsiniz. Bunu texas-special ve dimarzio virtual blues için denemiştim, sonuçlardan memnun kalmıştım ama humbucker için çok önermem, çünkü ses boğulur, netliğini çok kaybeder.

Yalnız telecaster bridge 3 vidalı farklı bir tasarıma sahip. Takılması hele ki bahsettiğiniz tipte bir gitar için zor olabilir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Gitarına ve manyetiğine göre değişir. Single-coil ise zevke göre ilginç sonuçlar alınabilir. Güzel, daha koyu bir tını yakalayabilirsiniz. Bunu texas-special ve dimarzio virtual blues için denemiştim, sonuçlardan memnun kalmıştım ama humbucker için çok önermem, çünkü ses boğulur, netliğini çok kaybeder.

Yalnız telecaster bridge 3 vidalı farklı bir tasarıma sahip. Takılması hele ki bahsettiğiniz tipte bir gitar için zor olabilir.
Valla işte onu düşünmedim :D
Fatih abi sığdırırz single dedi ama manyetiği görünce kafama çalmasın sonra :D

Çok tatlı bir sound alman muhtemel. Ben Neck humbuckerı bridgede kullanmıştım. Çok da memnun kaldım. Tabi her manyetik için geçerli olmayabilir bu mevzu :)

Bridge ve Neck manyetiklerinin en ayırd edici özelliklerinden biri output seviyeleridir. Neck'de salınım daha geniş olduğu için output'u Bridge'e göre daha düşüktür. Bunun nedeni gitar üzerindeki manyetiklerin ses seviyelerini yakın dengede tutmakdır.
Tele Bridge manyetiğini Neck'e nasıl yerleştirecek bende merak ettim doğrusu :) kafaya çalması muhtemel :)

Geri