Distortion Önerisi...

'Elektro Gitarlar' forumunda ladhra tarafından 17 Mart 2014 tarihinde açılan konu

1. Selamlar

Fender Blues Junior III V30, Fender American Stratocaster ve Fulltone OCD yanına yakışacak, kaba tabiriyle sesi çamurşaltırmayacak bir distortion pedal arıyorum.

Lütfen önerilerinizi ve tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz?

Saygılarımla
    Bol notalı günler dilerim

2. Merhabalar
    Proco Rat tarzı bir pedal belki hoşunuza gidebilir. Ms pozitron a bakabilirsiniz, LM308 kullanarak yapıyor Rat'i (Rat severlerin genelde tercih ettiği bir entegre). Germanium fuzz face in crunch bir marshall amfideki tonunu simüle etmek için yapılmış bir pedal. En azından öyle okudum. Gerekirse çok sert tonlarda alabilirsiniz, gerekirse çok sakin tonlarda. Hatta daha detaylı, daha belirgin bir ton için gitar>rat>ocd giderek David Gilmour'un boostladığı şekilde boostlayabilirsiniz. Tipi hoş bir Rat isterseniz, butik olarak CMAT mods Ratified ve Jam Pedals Rattler hoş olabilir.
    Onun dışında biraz fuzz kategorisine girsede Rams Head Big Muff klonu olan, baxandall tone devresine sahip olan Catalinbread Manx Loaghtan öneririm.(Ya da mid kontrolü olan herhangi bir big muff - normal big muffa da sonradan eklenebiliyor mid kontrolü - ) İsterseniz mid scoopla stooner tarzı sert şeylerde, isterseniz mid boost ile blues tarzı şeylerde kullanabilirsiniz.

ladhra bunu beğendi.
  3. Mooer pedallarına bakabilirsin bence.

4. Mooer hustle drive vardı. Onu satıp Fulltone OCD aldım. Ama bu overdrive pedalın yanına bir distortion istiyorum.
    MXR denedim hoşuma gitmedi.

5. valla ben ds 1 kullanıyorum ocd nin yanında.on numero oluyor.

6. ö.m. mesaj attım

7. Wampler Pinnacle derim.

ladhra bunu beğendi.
  8. Fender Blues Junior + V30, Fender American Stratocaster bende de var bi dünya pedal denedim lovepedal superlead geçti elime 3-4 gün önce sanırım arayışım bu sefer bitti, distortion arıyorsan cruch box ı ben baya tutmuştum hatta plexitone dan daha çok sevdim tavsiye ederim. Tonedrive ın önerdiği Wampler Pinnacle da çok beğeniliyor, ben denemedim..

ladhra bunu beğendi.
  9. Wampler kullanıcısıyım ve şiddetle tavsiye ederim. Bende blues junior ve stratla kullanıyorum. Ton yelpazesi geniş bir pedal. Youtube kanalımda sevgili Arkadaşım Orkun (fizyo_orkun) benim ekipmanla takılırken ( blues junior+wamler+amerikan strat) bir video var belki fikir verir. Bol şans ;)

ladhra bunu beğendi.
  10. Xotic BB Plus ... Daha pişman olanı duymadım..

ladhra bunu beğendi.
  11. Aynen. Greg howe, andy timmons, Steve Lukather gibi gitaristlerin tercih ettiği güzel bir pedaldır. Güçlü ve groove gitar tonları için uygun, güzel bir alettir.

ladhra bunu beğendi.
  12. Suhr Riot da fena değildir...

ladhra bunu beğendi.
  13. Bir öneri de Seymour Duncan Dirty Deed olarak arkadaşımdan geldi. Güzel gibi duruyor. Uygun fiyata bulursam almayı düşünüyorum.

Bilgisi olan var mı?

Bu Sayfayı Paylaş