Zoom G9.2tt Twin Tube Guitar Effects Console

Bu processor hakkında çok iyi yorumlar duydum..2 lambalı amfiymiş sanırım ve sağlam tonları varmış.USA fiyatı ise 400$

ahanda fotosu :
g92tt.gif

deneme şansım olmadı ama son dönemlerde dikkatimi çeken ürünlerden. deneme kayıtlarından dinlediğim kadarıyla ek olarak iyi bir kabin simulatörüne ihtiyac duyuyor. ama sesin işlenmemiş halide umut verici.

yakko demiş ki:
deneme şansım olmadı ama son dönemlerde dikkatimi çeken ürünlerden. deneme kayıtlarından dinlediğim kadarıyla ek olarak iyi bir kabin simulatörüne ihtiyac duyuyor. ama sesin işlenmemiş halide umut verici.

Sesin işlenmemesi ciddi manada minimum olursa (tuşe yansıtma bakımından ki tüpler umut verici) bir çok processor ün önüne geçebilir. Fazlasıyla denemek istediğim bir alet. Aletin şanssızlığı yurtdışında gt-8 lerden podxtlivelerden daha ucuz olmasına rağmen burda uçuk olacak olması. Var ol çok yaşa laylaylom. :evil:

Floor processor olayından koptum gerçi ama en son hatırladığım seneleri devirmiş Zoom GFX-8 'in Boss GT-8'den daha pahalı olduğuydu :D

aaalp demiş ki:
Floor processor olayından koptum gerçi ama en son hatırladığım seneleri devirmiş Zoom GFX-8 'in Boss GT-8'den daha pahalı olduğuydu :D

laylaylomun kazıkçı olduğu doğru ama inan boss da sırf isim satan bi alet..
driveları o kadar kötü olan bi profesör hayatımda duymadım ben..tabi gt3 gt6 da buna dahil...kullanan insanları da çözemiyorum, ya illa boss ismi büyük diye gidip alcaksınız..bugüne kadar boss kullanan hiçbi gitaristten sıcak güzel distortionlar duymadım..buna çok mehşur gruplar da dahil piyasada,amatör piyasada diyim daha doğrusu...

neyse başlığa dönelim...
bu alet inanılmaz bişiy..yapabileceklerinde kesinlikle sınır yok ve şu an piyasadaki popüler proflarla karşılaştıralmayacak kadar iyi...
laylaylomu hesaba katmassak, zoomun en büyük eksiği yine customtone gibi official bi patch centralları olmayışı gibime geliyo...

boss gt-8 in drive ları gayet hoşuma gidiyor benim.. zevk meselesi bu.. Mesa boogie simulatörleri gayet müthiş BENCE.. :) Sırf isim deyip geçmemek lazım diye düşünüyorum.. :D

yaklaşık 2 aydır elimde olan bir alet artık kendisi :)
hemen alır almaz yorum yazmadan biraz kullanıp yazayım dedim.
öncelikle gerçekten lambalar farkını çok açık bir şekilde ortaya koyuyor.driveları gerçekten çok iyi ve diğer aletlerden çok farklı.teknik olarak ses çözünürlüğünden midir lambalardan mıdır bilemiyorum ama gerçekten çok kaliteli driveları var. vintage tonlardan çok sert tonlara kadar istediğiniz her tona çok kolay bir şekilde ulaşabiliyorsunuz.clean tonları ise distortionların yanında biraz sönük kalıyor ama yine de tatmin edici. tabiki burda benim genelde gaini bol tonlar kullandığım için lambaları ve boosterı fazlaca açmamın da etkisi büyük :LOL: keşke lamba ayarları da her patch e özgü yapılabilseydi ama tabi pek mümkün görünmüyor böyle birşey ;)
alet ilk başta biraz karışık görünse de pedal ayarları dışında çok da karışık bir alet değil. midi kablosu alınca sanırım ayar çekmek daha da kolay olacak.
onun dışında 6band eq gerçekten çok etkiliyeci, istediğiniz drive karakterine karar verdikten sonra eq da yaptığınız ayarlarla çok kısa sürede harika tonlar ayarlayabiliyorsunuz. reverbin ayrı bir modülde olması güzel.onun dışında double delay olayı çok güzel :twisted:
noise reduction ise kesinlikle inanılmaz, tonunuzu bozmadan çok temiz hale getirebiliyor, şarkı aralarında saçma sapan seslerden kurtuluyorsunuz

kısacası alet gerçekten parasını hakeden bir alet bence. Laylaylom da fiyat konusunda yardımcı oluyor eğer almayı düşünen olursa.
bütün profesörler gibi bu aletin demoları da yapabileceğinin çok ama çok azını gösteriyor.niye böyle yaparlar anlamıyorum 8O
midi kablosu alırsam buraya birkaç kayıt da koyarım arkadaşlar. iyi bir profesör almak istiyorsanız gidin bir deneyin derim ben :)

aynısının bir de farklı versiyonu var tek tüplü olan...aslında 2. tüpün ne kadar etkili olduğunu görmek için tek tüplü versiyonu ile karşılaştırmak, yanyana denemek lazım...

G7 yi diyorsun sanırım
onu da denedim ikisini yanyana koyup :) ikinci tüp de gerçekten fark yaratıyor çünkü hep aletten önce hem de sonra sinyal tüplerden geçiyor.
onun dışında elektronik anlamda bir farkları yok bildiğim kadarıyla.
bir de z-pedal farkı var ikisi arasında.

Görmeden , denemeden , yalayıp yutmadan("uzun süre test etmeden" manası) herhangi bir zuuum a 1000ytl yi aşkın bir para verilmesinin pek akıl karı olmadığını düşünüyorum.

SupHomie demiş ki:
Görmeden , denemeden , yalayıp yutmadan("uzun süre test etmeden" manası) herhangi bir zuuum a 1000ytl yi aşkın bir para verilmesinin pek akıl karı olmadığını düşünüyorum.

almadan önce denedim,bisürü yorum okudum ve 2 ay kullandıktan sonra yorum yazdım :) bence önce bi gidip dene ondan sonra beğenmezsen beğenme :D

merhaba arkadaşlar ben mesa boogie tonlarına deliriyorum gerçi o kadar tüpten ne çıksa deliririm:). virtuose çok övdün driveları ama biz duyamadık ve deneme inkanı olmayan arkadaşlar için çilekeş varimsi bi mesa boogie kaydetsen ne güzel olur :roll: saygılar.

Geri