Zoom G9.2tt Twin Tube Guitar Effects Console

abi ne yalan solyim kesmedi bu mp3 ler!
Mesela cowboys from hell deki tonlara yaklaşabilirmisin bu aletle? Yada in flames come clarity deki gibi cleanler? Bu tonlara yaklaşabiliosak bu aletle gercekten cok işime yarıycak demektir!

Birde bi siteden ton ornekleri buldum şimdi adını hatırlamıyorum ama bi akustik kaydı var bu aletin resmen akustik gitar la calınmış gibi!
Mumkun mu bu aletle o sound u almak?

şimdi usa fiyatı 400 dolar olan bir aletle o tonların hem de her ikisini birden alabilmek zaten imkansız bunları beklemek de saflık olur...alınıyor diyen işkembeyi kübradan sallıyor demektir sadece yakın tonlar elde edebilirsin denebilir...ki öyle söyleyenlerin bir çoğunun da alakasız tonlar çıkardığını ben forumda çok gördüm...bu tip aletlerin (G9, boss GT8, pod xt live, vox tonelab vs ) avantajı ve en önemli esprisi iyi ayarlamalarla zaman harcayarak kendi tonlarını yazmana imkan sağlamasıdır bence...referans olarak alabileceğini sanmıyorum ama ek bilgi olarak söyleyeyim fabrika presetlerinde gelen nirvana, hendrix, srv, metallica tonlarını benzetmeyi başarmışlar diyebilirim...

Yaa abi bende biliyorum tıpatıp aynısının olmıyacagını ama elemanın biri pod la ole bi sandman tonu yakalamış ki dudagım ucukladı!
Ben zoom almak istiyorum ve her tonunu merak ediyorum
acoustic, , distortion, overdrive... vesaire bilindik bi kac şarkıyla ornekler verebilirseniz sevinirim!

cok sagol gurkanisevic! Bu arada pod xt live cok cesitli kabin simulasyonlari, amfi modelleri ve microfonlama cesitleri sunuyormus bunlar zoom g9 da cok az deniyor oylemi gercekten? Zoom g9 kabin simulasyonuna ihtiyacı var falan diye yorumlar okudum! :S

invisiblekid demiş ki:
cok sagol gurkanisevic! Bu arada pod xt live cok cesitli kabin simulasyonlari, amfi modelleri ve microfonlama cesitleri sunuyormus bunlar zoom g9 da cok az deniyor oylemi gercekten? Zoom g9 kabin simulasyonuna ihtiyacı var falan diye yorumlar okudum! :S
bence hicbir aleti denemeden kullanıcı yorumlarına fazla guvenme çünkü herkesin zevki farklıdır belki pod xt live'in daha çok üstün tarafı var belki de yok ama onemli olan senin kulağına hoş gelmesi bu da hiç beklemediğin bi proc tan da gelebilir yada en iyisinden gelmeyebilir :).

pod xt live başlığında pod kullanıcıları kendileri G9 un sample rate i daha yüksek olduğu için ses kalitesinin daha yüksek geldiğini yazmışlar birebir olarak kabin sim sayısından emin değilim ama twin tube olayı gerçekten sıcak gain tonları almana yardımcı oluyor youtube da da görüldüğü üzere...benim için önemli olan o oldu seçim yaparken...

J-B arkadaşım kullanıcı yorumları için bu forum var ayrıca adamın youtube dan video izleyip kendi fikrini edinme imkanı da var gidip deneyebilse bir dolu şey zaten sormaz aaaaaaaaaaaa

ben tavsiye de bulundum tavsiye mi de tekrarlarım hiçbir aleti denemeden alma invisiblekid bu benim görüşüm ister katılırsınız ister katılmazsınız ,ha aleti deneme şansın yoksa o zaman alma derim çünkü denemeden alınmaz o tür aletler herkesin zevki farklıdır çünkü.

bu alet hakkında cok sey duydum,bikac kayıt dinledm,buraya yazılanlarda iyi hoş da denizlide bunu deneme şansım yok..genelde sert tonlarla oynamayı sewen biriyim(metallica-avenged sevenfold gibi..) denizlide de zoom g9.2tt'si olan war mı bilmiorm.bu aleti almayı düşünüorm ama aleti çözmek zor mu? o kadar sey warki baya yardıma ihtiyacım olcak heralde..

Nihayet Zoomlara karşı olan önyargıyı ortadan kaldıran bir alet yapmışlar. Gerçi bana sorsanız ben hala GFX8 in GT8 den daha başarılı olduğunu söylerim :p

Sonunda kadar katılıyorum.. 3 hafta önce aldım aleti. Hiçbir yapaylık yok alette.. Analog tonları alınabiliyor.. Alet çok iyi ve 1 numara...

muoupu demiş ki:
Ben de kullanıyorum 9.2yi, ton açısından çok başarılı bence, kabin simülasyonu da ekstra alet gerektirecek kadar kötü değil, tek eksiği olarak kayıt, ritm, loop gibi özellikleri söyleyebilirim ama zaten analo setuplarda da bu kolayca yapılamıyor, yanına bir drum machine bir de jamman lazım sadece. Bilgisayarla kayıt amacıyla kullanılabiliyor, patch edit için midi kablosu gerekiyor. Bilgisayarla birlite kullanıldığında hiç bir eksiği kalmıyor (drum machine, kayıt bilgisayardan yaparsanız)

Drum machine olayı aletle birlikte gelen cubase le yazılımının bir özelliği mi yoksa onu apayrı yerlerden mi bulucaz?

bu aletten almayı bende düşünüyorum ama boss gt8'de kafamı kurcalıyor, yorumlar okudum lambalı olması gerçekten hoş. daha başka kullanan var mı bu aleti?

Geri