Zoom G9.2tt Twin Tube Guitar Effects Console

Ben 2 sene önce usb den kayıt özelliği için aldım aleti bayadır kullanıyorum sadece vokal ve bass gitar kaydı yapamazsın ama gitar için gayet yeterli yani ses kartı almana gerek yok...eğer titiz ve uğraşmayı seven biri isen cubase ile çok iyi tonlar yakalayabilirsin ses...

yurtdışından getirebilen biri varsa çok karlı olur ben 399 dolara aldıydım...

Atalay demiş ki:
archimonde demiş ki:
Bu aleti param birikince almak istiyorum az kaldı ama bir kaç soru işareti var hala kafamda . Sustaini öldürüyor diyorlar , böyle bir şey varmıdır?

boss gt10 ile karşılaştırıldığında nasıl bir sonuç ortaya çıkar ?

teşekkürler

Boss GT10 diğer bosslar gibi klasik Boss tonları veriyor. Kullandım. Ben G9 2tt aldım. Çok memnunum ve harika bir cihaz.

Sustaini öldürüyor diyen cihazı kullanamamış demektir. Detaylı ama kullanması kolay bir alet g9.2tt. Profesyonel gitar kayıtlarında kullanıyorum ve şu ana kadar mikrofonla ve amfilerle aldığım tonların aynısı ve daha iyisini dip gürültüsüz alıyorum.

Boss GT10 çok klasik ve orjinal ton yakalayamayacağın bir makina. G9 ise tüpleri ve amfi- mikrofon seçimleriyle karışımda yenilikler yapabileceğin bir cihaz.

arkadaşım kendin yapamadığın birşeyin suçunu gt 10 a atma kafamdaki tonu gt 10 dan daha iyi hiçbi proc de yazamadım simdiye kadar. oss GT10 çok klasik ve orjinal ton yakalayamayacağın bir makina diyen kişi de cihazı kullanamamış demektir

Vallahi soz konusu kisi baya saglam bir studyo sahibi ve bu islerden detayli olarak anlayan biri o yuzden onun zevkine en uyan Zoom olmus su ana kadar. Bence ust duzey processorler oldukca iyi fakat ben de acikcasi GT 10 pek begenemedim. X3 Live kullaniyorum fakat aklim G9'da kalmadi degil :)

funberk demiş ki:
Atalay demiş ki:
archimonde demiş ki:
Bu aleti param birikince almak istiyorum az kaldı ama bir kaç soru işareti var hala kafamda . Sustaini öldürüyor diyorlar , böyle bir şey varmıdır?

teşekkürler

Boss GT10 diğer bosslar gibi klasik Boss tonları veriyor. Kullandım. Ben G9 2tt aldım. Çok memnunum ve harika bir cihaz.

Sustaini öldürüyor diyen cihazı kullanamamış demektir. Detaylı ama kullanması kolay bir alet g9.2tt. Profesyonel gitar kayıtlarında kullanıyorum ve şu ana kadar mikrofonla ve amfilerle aldığım tonların aynısı ve daha iyisini dip gürültüsüz alıyorum.

Boss GT10 çok klasik ve orjinal ton yakalayamayacağın bir makina. G9 ise tüpleri ve amfi- mikrofon seçimleriyle karışımda yenilikler yapabileceğin bir cihaz.

arkadaşım kendin yapamadığın birşeyin suçunu gt 10 a atma kafamdaki tonu gt 10 dan daha iyi hiçbi proc de yazamadım simdiye kadar. oss GT10 çok klasik ve orjinal ton yakalayamayacağın bir makina diyen kişi de cihazı kullanamamış demektir

24 yıl gitar çalınca Boss yavan kalıyor. Çok basmakalıp ve aynı renk tonlar yıllardır kullanılıyor. Ben sevmiyorum. Hergün aynı yemek yenmez. Yeni başlayanlara ise fazla bile gelir GT10. Sen satın aldın o kadar para verdin diye seni memnun etmek için beğenilerimi sunmak zorunda değilim. Profesyonel olup çok uzun süredir bu işi yapan insanlara bilgi veriyorum. Sana uymuyorsa GT10 la takılırsın kardeşim. GT10 iyi üründür bu arada. Finansı yetip almak isteyenlere uzun süre kulanabilecekleri ve konserlerde çok iyi sound alabilecekleri bi cihazdır. Analog Bossları kullanmamış olup merak edenlere, bu tonları yeni duyanlara çok bile iyi gelir bu cihaz.

Ben hiçbir firmanın temsilcisi değilim. G9.2tt dijital sound vermeyen bir dijita cihaz. Yeni teknolojileriyle işi bir tık daha ileri götürmüşler. Tüpleri ve boostlarıyle sıcak tonları bana yeni ve şevk verici geliyor.

Atalay demiş ki:
funberk demiş ki:
Atalay demiş ki:
archimonde demiş ki:

teşekkürler

24 yıl gitar çalınca Boss yavan kalıyor. Çok basmakalıp ve aynı renk tonlar yıllardır kullanılıyor. Ben sevmiyorum. Hergün aynı yemek yenmez. Yeni başlayanlara ise fazla bile gelir GT10. Sen satın aldın o kadar para verdin diye seni memnun etmek için beğenilerimi sunmak zorunda değilim. Profesyonel olup çok uzun süredir bu işi yapan insanlara bilgi veriyorum. Sana uymuyorsa GT10 la takılırsın kardeşim. GT10 iyi üründür bu arada. Finansı yetip almak isteyenlere uzun süre kulanabilecekleri ve konserlerde çok iyi sound alabilecekleri bi cihazdır. Analog Bossları kullanmamış olup merak edenlere, bu tonları yeni duyanlara çok bile iyi gelir bu cihaz.

Ben hiçbir firmanın temsilcisi değilim. G9.2tt dijital sound vermeyen bir dijita cihaz. Yeni teknolojileriyle işi bir tık daha ileri götürmüşler. Tüpleri ve boostlarıyle sıcak tonları bana yeni ve şevk verici geliyor.

bunun çok para verip almakla bir ilgisi yok hayal ettiğin tonları eq vb kullanarak cok rahat yazabilirsin bu aletle 24 yıldır klasik dediğin tonların cok rahat dışına cıkabilirsin. ne yani profösyonel olupda çok uzun süredir bu işi yapanlar boss gt 10 kullanmıyorlar mı? kullanamazlar mı? iişte aletten biraz anlasan hergün aynı yemek yenmez lafını kullanmazdın bence. birde insanların satın alırken nekadar para verdiğini bilmeden yorum yapma gerçekler karşısında gülünç duruma düşersin :) üstündeki hazır tonları hergün kullanırsan sevmezsin tabi gt 10 u sevmek istiyorsan oturcaksın saatlerce ton yazcaksın günlerce haftalarca istediğin tonu en iyi şekilde almaya calıscaksın üstündeki manyetik seçimine göre bile etkiliyor o sesi gitar çalmayı bile unutabilirsin bu aleti kurcalarken ancak ozaman işte cok iyi tonlar elde etmeye başlarsın. zoom olayı bir adım daha ileri götürmüş olabilir üstndeki drive tonları daha etkileyici daha sert de olabilir bu zevk meselesidir ben istediğim sertliği elde edebiliyorum. 2 lambanın avantajı tabiki farklı olacak farkını hissedirecek calarken.

24 yıldır gitar çalıp bu tonlar yavan geliyor olabilir sonuçta 30 yıldır gitar çalıpta gt 10 arayanlar da var bu yeryüzünde. sonucta nekadar dır gitar çaldığın önemli değil nekadardır gitar çalıştığın önemlidir bende boss un temsilcisi değilim burda bundan önce de zoom kullanıyordum. gt 8 deneme şansım oldu bi bardak suyun içinden cıkıp sürahiye atlamış gibi oldum. smdi gt 10 da damacanada gibi hissediyorum. yani tamamen zevk meselesi.

Bence bu dijital cihazlar için, şurda zaten az sayıda olan müzisyen kardeşliğinin yitip gitmesine gerek yok. Zaten forumlarda dikkatimi çekiyor; hergün ilgili alakalı insan sayısı azalıyor. Eskiden bir başlık açılırdı onlarca sayfa giderdi, çok ilgili alakalı kişi vardı, bugün sayı o kadar azalmış ki buna çok üzülüyorum. :roll:

Gelgelelim, her yiğidin farklı bir yoğurt yiyiş şekli var ve her prosesör de her yiğide uymuyor. :LOL: Herkesin ton anlayışı farklı, beklentileri farklı. Benim harika dediğim bir tona, bir başkası güzel değil diyebiliyor. Mesela, çoğu kişinin yere göğe sığdıramadığı Vox Tonelab e de ben hiç ısınamadım. Ama bu benim bir kusurum değil, benim beğeni kriterlerime uymuyor, başkası içinse ilahi alet olabilir.

Yıllardır müzik yapan sevgili Atalay'a beklediği tonları vermiyorsa, Boss Gt serisi ağzıyla kuş tutsa onun için değersiz bir alettir, bu da çok normal. Ya da digitech rp50 sinden hayalindeki tonları aldığına inanan iki yıldır çalan bir sevgili arkadaşımız için de bu geçerlidir.

Kendi adıma ben Line 6 ürünlerine yıllardır tutkunum, zira sahne sanatçısı değilim, evde müzik yapıyorum beklentilerimi de en iyi line 6 ürünleri karşılıyor. Yani beklentim pc den iyi sesler veren bir prosesör ve bunu line 6 bana göre en iyi başarıyor (bana göre ! :) ) . Bir başkası sahnede amfiyle en iyi sonucu vereni ister, bir diğeri mixere girince en iyi sonucu vereni ister, bir diğeri lambalıyla en iyi sonucu vereni ister. Bu bitmez böyle gider. :LOL:

Zaten 2 kere 2 dört mantığıyla, herkesçe kabul görmüş bir alet yapılmış olsa, bu kadar farklı üretici ve bu kadar farklı model satış yapamaz. Tek bir firma tek bir modeliyle piyasayı kırıp geçirir tekel oluştururdu. Ama durum böyle değil tabi.

Bence seveni beğeneni için Boss Gt serisi de, Zoom G9.2tt serisi de şahane aletler. Bence para olacak hepsinden evinde bir tane bulunduracaksın en güzel çözüm bu bence. :LOL:

funberk demiş ki:
Atalay demiş ki:
funberk demiş ki:
Atalay demiş ki:
archimonde demiş ki:

teşekkürler

bunun çok para verip almakla bir ilgisi yok hayal ettiğin tonları eq vb kullanarak cok rahat yazabilirsin bu aletle 24 yıldır klasik dediğin tonların cok rahat dışına cıkabilirsin. ne yani profösyonel olupda çok uzun süredir bu işi yapanlar boss gt 10 kullanmıyorlar mı? kullanamazlar mı? iişte aletten biraz anlasan hergün aynı yemek yenmez lafını kullanmazdın bence. birde insanların satın alırken nekadar para verdiğini bilmeden yorum yapma gerçekler karşısında gülünç duruma düşersin :) üstündeki hazır tonları hergün kullanırsan sevmezsin tabi gt 10 u sevmek istiyorsan oturcaksın saatlerce ton yazcaksın günlerce haftalarca istediğin tonu en iyi şekilde almaya calıscaksın üstündeki manyetik seçimine göre bile etkiliyor o sesi gitar çalmayı bile unutabilirsin bu aleti kurcalarken ancak ozaman işte cok iyi tonlar elde etmeye başlarsın. zoom olayı bir adım daha ileri götürmüş olabilir üstndeki drive tonları daha etkileyici daha sert de olabilir bu zevk meselesidir ben istediğim sertliği elde edebiliyorum. 2 lambanın avantajı tabiki farklı olacak farkını hissedirecek calarken.

24 yıldır gitar çalıp bu tonlar yavan geliyor olabilir sonuçta 30 yıldır gitar çalıpta gt 10 arayanlar da var bu yeryüzünde. sonucta nekadar dır gitar çaldığın önemli değil nekadardır gitar çalıştığın önemlidir bende boss un temsilcisi değilim burda bundan önce de zoom kullanıyordum. gt 8 deneme şansım oldu bi bardak suyun içinden cıkıp sürahiye atlamış gibi oldum. smdi gt 10 da damacanada gibi hissediyorum. yani tamamen zevk meselesi.

Bol müzikli günler.

Boss gt10 dan efectleri, zoom g9.2tt den amfi sim. ve pod x3 Live dan kabin sim. alabilmek gibi bir şans olsaydı işte o zaman harika diyebilirdik. Şu anda hepsinin artısı eksisi varken karşılaştırmak ve tartışmak olmaz. Hiçbiri kötü değil aslında fakat yinede aralarında beni doyuran aletlerin başını g9.2tt çeker.

GT10 ile klasik boss tonları dışına çıkamazsınız. O videodaki ton ise zaten en klasik strat tonudur. Kötü değil iyi bir ton. Ancak Boss tonu! Boss stomp renklerini arayanlar için dijital ortamda topluca bulunabilecek bir cihaz. Ancak bu şin içinde gitar ve amfi de var.

Asıl hikaye, iyi bir dinleme monitörüyle direkt olarak simulasyonlarıyla bağlanmıiş bir G9.2tt yi dinlemek. Orada konu bitiyor. G9 kullananlar bilir.

gt 10 da olupda zoom da olmayan özellik sayısıda fazla ;) en başta loop özellliği ve efektlerin kalitesi geliyor gt 10 da daha fazla amfi modelllemesi var

ben aletleri karşılaştırmıyorum cünkü her 2 sninde birbirine üstün basan yanları var şartlar eşit olmadan karşılaştırma yapılmaz ama bu klasik boss tonu dedigin olaya katılmıyorum. her procecor un kendine ait bir ses rengi var tüm tonlarında onu göreblirsin ama bu klasik demek değildir. klasik deyince her boss kullanın aynı yapabileceği ton akla geliyor yok öyle birşey parametrelerle eq ile binlerce seçeneklerden birkaç tanesini seçerek ton elde ediyorsun nasıl klasik oluyor anlamıyorum bu klasik fender tonu dedin sonra boss tonu dedin ama ben boyle bir ton daha önce duymadım bence dikkatli dinlemelisin birtek benmi farkı duyuyorum ya çıldırıcam :)

ayrıca her proccecor için geçerli gitar ve amfi. benim amacım tartışmak değil bilgiçlik yapmak falan hiç değil kimseden bilgili olduğumu iddia da etmiyorum ancak bu allette profosyönel bi alet sadece zoom değil uzun süredir bu işi yapanlar sadece zoom kullanmıyorlar hatta çoğu profsyonel in boss u daha fazla kullandığını sanıyorum bu aletle cok güzel ve SIRADIŞI tonlar yakalayabilirsiniz

Zoom G9.2tt gayet iyi bir processor bence. Turkiye'de fiyatini hak ettigini pek soyleyemeyiz arada ucurum var. 300 USD Amerika fiyati, 600 USD Turkiye fiyati. O da en ucuz fiyat. Ben 850'den alabiliyordum ama 1000 TL'ye X3 Live vardi. Amerika'da 450 TL olan bir pedala 850 TL vermek istemedim. 500 USD Amerika fiyati var X3 Live'in. O nedenle daha makul geldi. Cok da memnunum ama G9.2tt kullansaydim da pisman olmayacagimdan adim gibi eminim.

Yok benim derdim zaten Boss kötü değil, zaten ben de yıllarca boss pedalları kullandım. Zaten bakarsan piyasada profesyonelce iş yapan insanların hemen hiçbiri (bir iki kişi hariç hem de dünyaca ünlü) multi prosesör kullanmaz.

Klasik strat tan çıkan ton derken de, GT10'un bildiğimiz pedallarıyla elde edilen, Boss'un herzamanki tonundan bahsediyorum ki çok ta güzel ses çıkıyor. Aslında yermekte değilim, sadece ben çok kullandığım için bana yeni olmayan bilindik bir sesi duyuyorum. Ancak o videodaki ses ielde etmek isteyen çok insan vardır ve sıkı da bir ton. Bayağı stompbox ses igeliyor.

Ben solo bazlı ve Steve Vai gibi daha çok efektleriyle oynayıp şov amaçlı sesleri aradığım için bana G9 daki 3 boyutlu pedal ve acayip sesleri birarada kullanabileceğim ayarları olduğu için tercih ettim. Kasası da ağır ve metal, oldukça dayanıklı geldi. Bir de amfi taşımayı sevmediğim ve tüpleri olduğu için vintage tonlarda da da oynama şansım oldu.

GT10Pro kullandım birara. Konser için harika bir cihaz, özellikle stereomoddaki efektler çok iyi. Ancak distortion modları bana göre değil. DS2, ve MT2 den yeterince kullanmışlığım var :)

Rack sistem alacak olsam ondan alırdım. Bak Zoom'un rack modüllü bir multi prosesörü yok. Olsa.... iyi olurdu.

progressiva demiş ki:
Zoom G9.2tt gayet iyi bir processor bence. Turkiye'de fiyatini hak ettigini pek soyleyemeyiz arada ucurum var. 300 USD Amerika fiyati, 600 USD Turkiye fiyati. O da en ucuz fiyat. Ben 850'den alabiliyordum ama 1000 TL'ye X3 Live vardi. Amerika'da 450 TL olan bir pedala 850 TL vermek istemedim. 500 USD Amerika fiyati var X3 Live'in. O nedenle daha makul geldi. Cok da memnunum ama G9.2tt kullansaydim da pisman olmayacagimdan adim gibi eminim.

Sen ne diyorsun, ben o cihaz ilk piyasaya çıktığında alanlardanım ve 1250 TL verdim, ehuehuehuehue!!!. Ama pişman değilim.

zoom 967 tl

gt 10 950

arada cok fark yokki

her ikiside iyi alet drive konusunda ttüplerden dolayı daha sıcak oldugunu zaten biliyorum ama boss da yabana atılcak gibi değil ton yazarsanız tabi çok kullandığın için bıkmışsın ama dediğin çok doğru o tonları elde etmek isteyen kaç insan vardır tahmin etmek bile zor en başta dediğim gibi abi tamamen zevk meselesi

buarada bende gt 10 u 600 tl ye aldım o yuzden suan gözümde bu paraya bu alettten iyisi yok :D

Vallahi eger takaslamak isteyen olursa bende X3 Live var, guvenilir bir arkadas ile illa satis tipi takas olmasina gerek yok, bir sureligine degisiklik icin takas yapabiliriz Izmir'den. Farkli deneyimlerimiz olur. Satis tipi takas istemem de deneme amacli bir sureligine degis tokus olur.

Geri