Amerika'dan gelecek bir amfide elektrik sorunu

S

soundfakiri

amerikadan yakında gelecek arkadaşa peavey classic getirtcem ama orda aletler 110 volt ile çalışmakta imimş bunu 220 volta çevirmek için ne gerekiyo bilen veya tecrübeli arkadaşlar şimdiden teşekkürler..

slm

elektronikçilere gidip 220V -110V trafo sardracaksın tabi aletin arkasında yazan güç tüketim watttından %25 fazla olacak şekilde örnek vericek olursak alet 110V /150W sa - sardıracağın 200W 220V a 110V olacak..

kolay gelsin..

daha bugün arkadaşımın amerikadan yolladığı peavey classic 30 elime geçti 8) muziktek.com forumlarında sormuştum daha önce. açıkçası trafo sardırma işlemi senin seçimine kalmış. ben aletin herhangi bir parçasının orjinalliğinin bozulmasından yana değilim ( tüpler hariç ) o yüzden bugün gidip konya sokaktan 220-110 dönüştürücü aldım. benimki 300w lık ve 40ytl civarında. sende eğer 30 wattlık classic modelini düşünüyorsan bu watt yeterli olacaktır. umarım yakında alırsın çok güzel alet sabahtan beri çalıyorum 8) görüşmek üzere...

peavey'in teknik servis bolumune ulasacan trde yok galba ama UK ,USA servislerinede ulasabilirsin bu elemanlardan 220V guc kaynagi isteyecen bu pahali yontem (tahminen en az 100$ istemeleri mumkundur(bilgim yok))
Daha ucuzu trde herhangi bi elektronikciden alacagin amerikan priz cikisli 110V transformator olabilir (50Watt yaklasik 12-15 ytl olmasi lazim)(birde bu transformator mevzuunda transformator cikis gucu yaklasik%25-30 daha fazla olsun kullanacagin aletten(30-35Watt bi alet icin ~50 watt gibi))
2. secenek daha mantikli ancak Cikisindfaki dalgalanmayi onlemek icin reguleli mi ne olanlari vardi onlardan almani oneririm zaten orjinal guc kaynagi icinde ayni sorunu yasayip regulator almayi dusunebilirsin(bu caldiginm mekanin elektrik sistemine gore degisir.

Xanair demiş ki:
peavey'in teknik servis bolumune ulasacan trde yok galba ama UK ,USA servislerinede ulasabilirsin bu elemanlardan 220V guc kaynagi isteyecen bu pahali yontem (tahminen en az 100$ istemeleri mumkundur(bilgim yok))
Daha ucuzu trde herhangi bi elektronikciden alacagin amerikan priz cikisli 110V transformator olabilir (50Watt yaklasik 12-15 ytl olmasi lazim)(birde bu transformator mevzuunda transformator cikis gucu yaklasik%25-30 daha fazla olsun kullanacagin aletten(30-35Watt bi alet icin ~50 watt gibi))
2. secenek daha mantikli ancak Cikisindfaki dalgalanmayi onlemek icin reguleli mi ne olanlari vardi onlardan almani oneririm zaten orjinal guc kaynagi icinde ayni sorunu yasayip regulator almayi dusunebilirsin(bu caldiginm mekanin elektrik sistemine gore degisir.

dostum yanlış önerdiğin noktalar var. amfi zaten 110 volt ve 150W la çalışıyor. sen bu aleti 50W lık bir transformatörle çalıştıramazsın. 250-300 W lık bir transformatör almalı ki amfi rahat rahat çalışabilsin...ki ben 300Wlık aldım.

BandRoll demiş ki:
Xanair demiş ki:

dostum yanlış önerdiğin noktalar var. amfi zaten 110 volt ve 150W la çalışıyor. sen bu aleti 50W lık bir transformatörle çalıştıramazsın. 250-300 W lık bir transformatör almalı ki amfi rahat rahat çalışabilsin...ki ben 300Wlık aldım.
amfi 110 voltla calisiyosa 110 v u 220 v a cevirmeyi dusunmek gibi bir zekilik beklemedigimden 110 v deyip gectim.
50watt ise bir ornek cumleyi okursam amfinin gereksiniminden %25-30 fazla yaziryor
arkadaslar okumadan (daha dogrusu tum cumleleri okumadan) cevap yazmayin heleki parantezlerdeki orneklere hic bulasmayin ornektir onlar.

Xanair demiş ki:
BandRoll demiş ki:
Xanair demiş ki:

amfi 110 voltla calisiyosa 110 v u 220 v a cevirmeyi dusunmek gibi bir zekilik beklemedigimden 110 v deyip gectim.
50watt ise bir ornek cumleyi okursam amfinin gereksiniminden %25-30 fazla yaziryor
arkadaslar okumadan (daha dogrusu tum cumleleri okumadan) cevap yazmayin heleki parantezlerdeki orneklere hic bulasmayin ornektir onlar.

bende diyorum ki amfi 110V ve 150 W la çalışıyor. sen arkadaşa örnek veriyor olabilirsin ama 50W dönüştürücü ile 250W dönüştürücü arasında baya fiyat farkı var. neyse sonuçta arkadaşa gerekli olan ortalama 200-250W arası bir dönüştürücü. buraya kadar hemfikiriz değil mi? olay kişisel bir tartışmaya dönmesin lütfen...
sevgiler saygılar...

mclaughlin demiş ki:
bandroll

bahsettiğin ampli bu mudur buysa ne kadar a geldi,tünelde motif getiriyo sanırım peavey i

http://sylvain.demarty.free.fr/divers/ampli/amp07.jpg

evet budur. ben önce turkiyeden alacaktım çok araştırdım senede 1 tane falan getiriyorlarmış. benimkinin speaker modifiyesi var. yani 80$lık eminence patriot cannabis rex var üstünde. ebayden alıp arkadaşıma yönlendirdim. ebayden 425$ a aldım. arkadaşıma da 200$ gönderdim kargo parası için. toplamda 625$ a geldi.ama inanılmaz temiz çıktı. 2005 yapımıymış zaten 0 alsam bu kadar olurdu. :D tabi 1.5 ay beklemek de cabası :D güzel amfi burda 2. el denk gelen kaçırmasın diyorum...görüşmek üzere...

Geri