Mercury Mangetics

İnternette gezinirken nereden denk geldiğimi bilmiyorum, daha doğrusu nasıl denk geldiğimi bile anlayamadım ama böyle bir firma varmış ve amfilerimiz için upgrade kitleri satıyorlarmış. Benim almayı planladığım Vox AC4Tv Mini modeli için çıkış, güç trafoları, "choke" (İngilizce öğretmeni olmama rağmen amfinin neresi olduğunu bilemedim, n'olur aydınlatın :D), kondansatör ve dirençlerin dahil olduğu bir upgrade kitleri varmış, fiyatı biraz tuzlu ama. 320$'cık :D

İnternet siteleri bu:

http://www.mercurymagnetics.com/pages/mainframe.htm

İhtiyacı olan mutlaka baksın.

Sevgiler,

Salih

İnternette gezinirken nereden denk geldiğimi bilmiyorum, daha doğrusu nasıl denk geldiğimi bile anlayamadım ama böyle bir firma varmış ve amfilerimiz için upgrade kitleri satıyorlarmış. Benim almayı planladığım Vox AC4Tv Mini modeli için çıkış, güç trafoları, "choke" (İngilizce öğretmeni olmama rağmen amfinin neresi olduğunu bilemedim, n'olur aydınlatın :D), kondansatör ve dirençlerin dahil olduğu bir upgrade kitleri varmış, fiyatı biraz tuzlu ama. 320$'cık :D

İnternet siteleri bu:

http://www.mercurymagnetics.com/pages/mainframe.htm

İhtiyacı olan mutlaka baksın.

Sevgiler,

Salih
Bu konuda biraz deneyimim olduğundan bir kaç şey yazmak istiyorum. Sizin verdiğiniz site Mercury Magnetic'in kendi sitesi ve sadece trafo fiyatları ve özellikleri yazıyor. Özellikleri derken çıkş değerleri (output trafolarda) sayısal olarak ve hangi model amfi için üretilmiş bunlar sadece. Trafoların sarımı ve şeması yok burada (aslında olması gerekiyor ama nedense sitelerinde yer vermiyorlar). Siteye istediğiniz model trafonun sarım şemasını sormanız lazım emaille. Bu konuda şunu kesinlikle söylemeliyim; kendilerinin mesai saati olduğu sürece hemen cevaplıyorlar ve ilgileniyorlar. Birde Mercury Magnetic amfi kiti satmıyor bildiğim kadarı ile. Ayrıca yurtdışına da doğrudan kendileri satmıyor trafoları. Sadece bazı yetkili satıcıları var onlar satıyor. En son klonladığım iki lambalı amfimde bu firmanın trafolarını kullandım. Sonuç gerçekten etkileyici. Ses daha temiz ve berrak. Bu karşılaştırmayı kullandığım USA üretimi diğer trafolar ile karşılaştırmam neticesinde yapıyorum. Mevcut amfilerinin ses kalitesini artırmak isteyenlere (ki mevcut amfilerinin sesinin olumlu bir şekilde değiştiğini mutlaka görecekler), klon amfi yapmak isteyenlere öneririm. Benim alışveriş yaptığım bir yetkili satıcı var (en ucuz şekilde bu satıcı arkadaştan alınabiliyor çok araştırmıştım) bu konuda yardımcı da olabilirim. Son olarak piyasadaki diğer trafolardan biraz pahalı ama değer...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Amfi kiti satmıyorlar evet, amfi için upgrade kiti satıyorlar. Modifiye kiti de denebilir, trafolar, kondansatörler ve dirençlerden oluşuyormuş. Ben ileride alacağım amfiye takmayı düşünüyorum.

Amfi kiti satmıyorlar evet, amfi için upgrade kiti satıyorlar. Modifiye kiti de denebilir, trafolar, kondansatörler ve dirençlerden oluşuyormuş. Ben ileride alacağım amfiye takmayı düşünüyorum.
Burada upgrade dedikleri kit power trafo, output trafo ve choke trafolarının toptan değişmnesi anlamında bir kit (ingilizce bundle olarak adlandırılıyor). Bu upgrade kit de Kondansatör ve direnç yok. Hangi amfiyi kullanıyorsunuz bilmiyorum ama ses kalitesini artıracak bir önerim olacak acizane; eğer amfiniz 10 yaşın üstünde ise ve filtre kapasitörleri değiştirilmemiş ise filtre kapasitörlerini değiştirmenizi öneririm. Mutlaka ses kalitesinde bir artış hatta, dip gürültüsü varsa amfinizde, büyük oranda bu dip gürültüsüde azalacak yada tamamen yok olacaktır. Ama tüm bu bileşenleri bilen birisi monte etsin. Bu konuda deneyiminiz yoksa kötü bir deneyim edinebilirsiniz. Kolay gelsin...

Valla ben demiyorum, firma yetkilisi diyor :)

Almayı planladığım Vox AC4TV Mini amfim için iletişime geçmiştim kendilerine, bana cevap olarak gelen mail şu:

Edit: Sol tarafta terbiyesiz bir arkadaşın gönderdiği edepsiz bir mail görünüyormuş, hepinizden özür diliyorum. Görmemezlikten gelin lütfen :)

Dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    181.5 KB · Gösterim: 183
Valla ben demiyorum, firma yetkilisi diyor :)

Almayı planladığım Vox AC4TV Mini amfim için iletişime geçmiştim kendilerine, bana cevap olarak gelen mail şu:

Edit: Sol tarafta terbiyesiz bir arkadaşın gönderdiği edepsiz bir mail görünüyormuş, hepinizden özür diliyorum. Görmemezlikten gelin lütfen :)
tamam kusura bakmayın yanlış biliyormuşum....

Bu arada aklıma gelmişken sorayım, "choke" trafosu ne oluyor?

Montaj konusunda sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum, babam 30 yıllık tv tamircisi :) Olmadı kendim girişirim :D :p

Geri