Heavy Metal Için En Iyi Passive Manyetik ?

'Elektro Gitarlar' forumunda Erçin Kaçar tarafından 4 Nisan 2014 tarihinde açılan konu

1. Çok tartışılmış genelde kişisel tercihtir şeklinde cevaplanmış bir konu ancak yine de bir sorayım :) Set olarak passive duncan manyetik tavsiyeniz nedir ? benim tercihim SH-6 TB-6 olacak. Heavy-Metal için passive manyetik öneriniz nelerdir ? ( başka markalar da olabilir )

2. Bence nokta atışı tercih yapmışsınız. SH-6 ve SH-10, köprüde her tarza gidiyor. "Sen kullanıyor musun?" diye sorarsanız, hayır :) Ben Nazgûl'ü tercih ettim :)

3. bu manyetiklerle 500k pot kullanabilirim sanırm ?

4. black için nazgul güzel ama o kadar sert şeyler çalmıyorum aslında emg kullanıorum ama bir değişiklik istiyorum kendimi bildim bileli emg :D

5. Ben mid li tonları sevdiğim için aldım o manyetiği zaten; o kadar ki tonal grafiğinde midleri tizlerinden yüksek :D EMG ler ise mid ler bakımından zayıf gelmiştir bana hep. Ama dediğim gibi, SH-6 ve SH-10 bilumum türler için biçilmiş kaftan bence.

Pot kullanımı konusunda şimdi burda teknik detaylara girmeyeceğim; ama şurada güzel bir makale var:
    http://www.seymourduncan.com/blog/t...rsus-500k-pots-going-deeper-into-the-subject/

6. Gitarlarımdan birinde sh-6 var, kesinlikle öneririm. Şahane seçim olur köprüde. Sap konusunda bir şey diyemeyeceğim malesef araştırıyorum ben de.

7. peki bu slash alnico lar nasıl ?

8. akay

akay

172
    35
    205
    Bu arada gitar ne? Metal için çok fazla manyetik var ama gitara göre manyetik seçimi daha mantıklı. Ben genel olarak Alternative 8 i beğeniyorum köprüde.Ayrıca Sh-5 de güzel manyetiktir mesela.

9. kramer baretta 84 tek hum. ve fender strat hss de köprü pozisyonlarında duncan sh- 8 invader kullanmaktayım. Kesinlikle tavsiye ederim ...

Tüpçü bunu beğendi.
  10. cort k6 maun gövde abanoz klavye maun sap. ancak manyetiği daha sonra yapacağım bir gitara aktaracağım o da aynı ağaç kombinasyonunda olacak.

11. Hmm Heavy metal ? 80's ? Jackson USA manyetik verelim ? olmaz mı ? :) sh6 ve sh13 de var. Jacksonlar özellikle tavsiyemdir.

http://turkrock.com/konu/41657/

özel mesaj attım.

12. Hemen hemen tum duncanlari denedigim icin soyluyorum. tb4-tb5 kopru icin en iyileri diyebilirim ve tb6 da hic fena degil ama sh8 gordugum denedigim en kotu, en boguk, en soguk, en tizden midden nasibini alamamis manyetik demek zorundayim. Sevene kullanana akil sir erdiremedim bir turlu, allah islah etsin :D

CengizÖzyurt bunu beğendi.
  13. @izzzyy , Lynch'in Screamin' Demon'unu denedin mi, bir fikrin var mı? Bir yandan pek sevsem de yeni tatlar arayasım geliyor ara sıra.

14. Yuksek cikisli olmayan manyetikleri hemen hicbirini gitarima takipta denemedim, bu yuzden %100 saglikli yorum yapamam zira gitar degiskeni oyle gozardi edilebilecek birsey degil. Ama baska gitarda denedim sh-12 hic fena bir manyetik degil.

15. 7r7

7r7

307
    155
    1,555
    Bu Nazgûl denilen meret 6 telli standart gitarlara uyuyor mu ? bir kaç yerde 7 ve 8 telli gitarlar için demişler ama ?

16. Kesinlikle Sh8 tavsiyemdir. Şiddetle tavsiye ediyorum. İtina ile uçan tekme atılır. Şaka bir yana cidden kullandığım en sert ve net (net kısmı biraz tartışılabilir diğer modellerle karşılaştırılarak) pasif manyetik. Daha serti varsa kullanmadım.

17. +1. Karşılaştırma yapabilecek kadar sayıda manyetik denedim, SH-8 gibi sertini görmedim pasifler arasında ve son 2 gitarımda da SH-8 kullandım, şimdi ki Schecter'ımda da kendisini kullanıyorum çok memnunum.

SH-10'da gayet yeterli derecede sert bir manyetik.

18. Sert nedir abi, neye gore sert kime gore sert?? Anlami ne bu sert manyetigin?? Bunlari bir anlayalim once ona gore cevap yazariz.

Kerem bunu beğendi.
  19. Sert derken ne demek istedigini bilmiyorum, output diyorsan bir takim yanlislar var demektir fakat sh8 kesinlikle ve kesinlikle net bir manyetik degil, hatta belkide seymour duncanin urettigi en boguk manyetik.

J-P bunu beğendi.
  20. bu videodan bakınca aslında az çok bir şeyler anlaşılıyor tonlar için sh6 veya 8 olacak artık hangisini bulabilirsek piyasada ikinci el :)))

Bu Sayfayı Paylaş