Mudvayne

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda detays tarafından 5 Ocak 2004 tarihinde açılan konu

 1. uzun zamandir dinledigim bir grup.gerci otobuste falan dinlerken gaza gelip tempo tutnca millet garip garip bakiyor ya neyse..

  grubun yaptigi muzik hakkinda farkli soylemler var sizce hangi tarza daha yakinlar...

  grub hakkinda olumlu ve olumsuz dusuncelerinizi bekliyorum..birde grubun sizce eniyi parcasi ve albumu hangisi..??
   
 2. Pek sevdiğim,iyi vokalli hardcore grubu.Slipknot'a yakınlıkları var.Hem müzik hem de elemanlar açısından.Hatta yanlış hatırlamıyorsam Slipknot'ın deli adamı Shawn Crahan,albümlerinde prodüktörlük yapmış.
  Elemanların enstruman hakimiyeti de gayet sağlam.Sıradan bir hardcore grubu gibi değiller.(John Petrucci ve Mike Portnoy,elemanları epey bir övmüşler zamanında...)
  Sevdiğim şarkıları var elbet ama cdyi orjinal almadığım için isimlerini bilmiyorum.Bir tek "Not Falling"i biliyorum beğendiklerim arasından,o da Ghost Ship adlı filmde kullanılmıştı.(Olayın açıklandığı hareketli sahnede ve filmin sonunda)
  Dinlenmeye değer bir grup kanımca...
   
 3. en taktir ettiğim şarkıları "dig" aynı zamanda en çok bilineni olsa gerek. bu arada kendileri hardcore değil eşşek gibi nu-metal yapıyor.
  şahsen ben bu tarz için de brutal'e ve scream'e yakın vokalleri sevsem de bu grubu dinlemekten kendimi alamamaktayım. saygılarımla...
   
 4. 'the end of all things to come' albümünün en iyisi world so cold bence.
  vokalisti de başarılı buluyorum baya. iyidirler netekim.
   
 5. Adamlar eşşek gibi nu-metal yapmıyor,hatta röportajlarından anladığım kadarıyla gayet de nefret ediyorlar nu-metalden...
  Adamların derdi,enstruman çalışlarını,kabiliyetlerini geliştirmek zaten."Umrumuzda değil nu-metal akımı,bizim de alakamız yok sadece daha iyi çalmaya çalışıyoruz" demişti vokalistleri.
  Adamların isim olayı çok komik ama...Kendilerine "Chüd","Spüüg" gibi takma isimler koymuşlar...
   
 6. aklı başında hiçbir müzisyen veya topluluk kendini "ben şucuyum veya bucuyum" diye tanımlamaz. nu-metal de daha yeni yapılanan ve ucundan kıyısından birçok türe değen bi türdür bilindiği üzere. bu tarzın temsilcilerine de bakıldığın da anlaşılır ki mudvayne nu-metal yapmaktadır. hadi diğelim ki nu-metal yapmıyor; hard-core'a belki bi beş kilometre yaklaşabilir...
   
 7. Sonuçta güzel müzik yapıyor,beni ilgilendiren o,tarz değil.Ben burda hep genelden duyduğumu aktarıyorum,ama benim için asıl önemli olan şey yaptıkları müziğin güzelliğidir.
  Ama Mudvayne,yeni bir grup.Umarım gelecekte daha iyi işler başarırlar...
   
 8. Mudvayne. sayılı nu metal gruplardan biri. iyi gaza getiriyolar ama artık bi çıkış gerek bu türde de.
   
 9. J_Rotten'cim işte şimdi sana burda acayip katılıyorum... önemli olan duyduun şeyin sana ne hissettirdiği değil mi? ciddiyim çok güzel söyledin :)
   
 10. Ha Mudvayne konusunda da açıkçası ikinci albümleri böyle daha yumuşak geldi. Hatta (özür dileyerek söylüyorum) biraz daha "hadi popüler olalım!!" düşüncesini barındırıyormuş gibi geldi. (n'olur kızmayın benim naçizane görüşüm bu...) gel gelelim bir grubu dinlemek bu kadar zevkli olur :D
   
 11. sapına kadar nu-metal!!!!!!!!!!
   
 12. aşırı abartmadıkça güzel müzik yapıyolar..... kim ne derse desin haftnın her günü "not falling" dinlemeden duramam......!
   
 13. Teşekkürler :)
  Dediğim gibi tür meselesi çok önemli değil,resmen insanlar arasında tartışmaya bile yol açabilen bir konu.O yüzden,klişe söylemim;Kalıba sokmadan,sevdiğiniz şeyi dinleyin...

  İlk albümü dinleyemediğim için pek bir şey söyleyemeyeceğim ama gene de yaptıkları müzik,farklı ve yetenek kokuyor.Hatta benim sapına kadar Progressive'ci arkadaşlarım bile,2. albümün (Bu arada umarım yanlış bilmiyorum,2. albümde "Not Falling" var,değil mi?) 2. şarkısını dinlettiğimde "İyi iş yapmış adamlar" dediler.Gerçekten,2. şarkıda özellikle bass süper.Davul da hiç sıradan değil.
  Kısaca dinlenesi...
   
 14. evet evet o 2. albüm. bass ve davul kesinlikle çok sağlam...
   
 15. mudvayne'e hardcore demeyin aman diyeyim...
   
 16. Haydaa...Tam tür meselesini kapattık,konuşuyoruz cici cici... :)
  Bass-davul gerçekten sağlam,bassçılarında hafif bir deli hal sezdim zaten.Vokallerinin de canlı performansı güzel...Adam gırtlağı bırakıyordu az daha!
   
 17. bunların bi parçayı bi filmde duymuştum galiba ama hangisi unuttum.
   
 18. Filmin adı:"Ghost Ship",şarkının adı da:"Not Falling"
   
 19. benden daha iyi hatırlayanlar yanlışlarımı düzeltsin lütfen, bunlar çıkardıkları ilk albümden sonra bilmemne ödüllerinde "best bilmem ne" ödülü aldılar (balık hafıza...) yanlız şu süperdi, adamlar ödülü almak için sahneye çıkarken smokin giymişlerdi, ayrıyetten kafalar kırmızı, mavi mohawk'lar, spike'lar falan... en sıkısı hepsi de(sadece 2 kişi çıkmış da olabilirler) alınlarına makyajla kurşun deliği yaptırmışlar. surat kan revan içinde... :) olay çokkraldı yani. hikayenin öncesi falan varmıdır bilmem ama ben görünce yarıldım, uzun süre de toparlıyamadım :p
   
 20. evet bende var o resimler...beyazlar içinde... kafada kurşun delikleri kıyafetler kanlanmış...
   

Bu Sayfayı Paylaş